Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti hogy nevezitek az elsőbbség...

Ti hogy nevezitek az elsőbbségadás kötelező táblát?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy rendes nevén nevezitek, vagy bece néven? Ha utóbbin, akkor mi az? És szerintetek hogy van definíció szerint a rendes neve?

2018. júl. 9. 10:14
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
32%

Ebben minden benne van.

[link]

2018. júl. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
32%
2018. júl. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszi. De nem arra vagyok kíváncsi, hogy mi áll a tankönyvben. Az érdekel, hogy ti hogyan ismeritek, illetve hogy ti hogyan mondjátok.
2018. júl. 9. 10:38
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

elsőbbségadás kötelező táblának

nagy ritkán macisajt

2018. júl. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
49%
Én elsőbbségadás kötelező táblának hívom. Nem tudom, hogyan lehetne még nevezni? Karcsinak, vagy Bubukának esetleg?
2018. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 D. Brasco ***** válasza:
72%
Elsi ajcsi tábcsi
2018. júl. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Macisajt, mackósajt, nagyon régen hallottam először így egy buszsofőrtől, aki leoktatott egy vakegeret, igaz, mondott mást is, ami nincs benne a kreszben...
2018. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

A hivatalos neve elsőbbségadás kötelező. Ez benne van a tankönyvben, ez a deff. Ezzel nincs is semmi gond.

Van egy barátom akinek nincs jogsija, de szeret beledumálni a vezetésbe. Szeret figyelni az anyós ülésről. A figyelés nem gond. De ha összekeveri a navigálást a dirigálással, az igen. Ha elsőbbségadás kötelező tábla van, akkor mindig mondta a sofőrnek, hogy "adj előnyt". Idegesítő, ha mindig felszólítgatja a sofőrt, mintha az vak lenne. De aztán úgy tűnt, mintha ő nem is elsőbbségadás kötelező néven, hanem adj előnyt néven ismerné a táblát. A lényeg persze ugyanaz, de ha nem az a neve, akkor nem az a neve.

Ő például a közlekedési lámpát is szemafornak hívja, pedig a szemafor a vasúton van.

Az elsőbbségadás kötelező tábla bece neve a macisajt. Én eddig mindenkitől ezt hallottam. Még az oktatómtól is. Talán még könyvben is láttam zárójelben odaírva. De tegnap leordítottak, hogy ha azt mondom, hogy macisajt, akkor nem értik, mert nem tudják, hogy az mi. Számomra ez nagyon furcsa. Mondom, én mindenkitől macisajtnak hallottam eddig.

A sofőr pécsi, a haver meg felvidéki. Ennyire másként mondanának ott mindent? Soproni ismerősöm például úgy mondja, hogy néz, mint Jenő a moziban, és nem Rozit mond. Pedig a Rozi rímel, a Jenő nem. De Rozi akkor is Pesten lakik, Sopronban meg Jenő. Ezek szerint a macisajt is csak Pesten lakik, Pécsen sem és Felvidéken sem.

Bár az is furcsa, hogy kockasajtnak hívunk valamit, ami háromszög alakú és kör dobozban van.

Én sofőrként biztosan frászt kapnék vagy falra másznék, ha folyton felszólítgatna valaki, hogy adj előnyt. De ha csak azt mondaná be, hogy macisajt, akkor még kedvesnek is találhatnám. Az ugyanis nem felszólítás, hanem kedves figyelmeztetés. Tényleg könnyű egy-egy táblát nem észrevenni, nem baj, ha szólnak. De egy kereszteződést akkor is észreveszek és keresem a táblát.


A kérdés lényege: Ti ismeritek a macisajt kifejezést a közlekedési táblára?

2018. júl. 9. 11:18
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

Elsőbbségadás kötelezőnek hívom.

Pont ezért, hogy az 5 éves fiam, aki nagyon érdeklődik a közlekedés iránt, helyesen tanulja meg.

2018. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igen, az fontos, hogy jól tanulja meg.

De ha a barátom minden kereszteződésben végigmondaná egészen hogy elsőbbségadás kötelező, akkor tényleg megőszülnék. Talán mondjon csak annyit, hogy elsőbbségadás. Bár inkább ne mondana semmit.

2018. júl. 9. 11:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!