Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Véletlenül elfelejtettem...

Véletlenül elfelejtettem felkapcsolni a tompított fényszórót, így végig a helyzetjelzővel mentem egész úton, számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés
Friss jogsis vagyok, a kocsi is új!
2018. júl. 10. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
nem
2018. júl. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem állított meg senki, akkor nem fogsz kapni semmit.
2018. júl. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

Vegyük sorra: ha a kocsi új, akkor nappali menetfénnyel van ellátva, ami gyújtásra üzembe lép; amennyiben ez nem igaz, akkor amikor tekered a kart vagy gombot nem értem, hogy lehet csak helyzetjelzőt kapcsolni, amikor a rajta lévő szimbólumok egyértelműek, ugyanakkor ISO szabvány szerint nemzetköziek...

Összefoglalva te nem helyzetjelzővel mentél, hanem nappali menetfénnyel, szóval nincs büntetés, mert szabályos; látom te is jól ismered a jármű világítóberendezéseit, vagyis nagyon jól megtanították a semmit.

2018. júl. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Majatom ***** válasza:
Mehetett nyugodtan helyzetjelzővel, ha csak egyet fordított a karon. Igaz, hogy ugyan az a fényforrás világít menetfényként is, meg helyzetjelzőként is, de helyzetjelzőként halványabb, plusz ég a hátsó is.
2018. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jól mondod, egyet fordítottam csak rajta! Aztán már itthon jutott eszembe, hogy az elő kapcsolás az csak a helyzetjelőt működteti!
2018. júl. 11. 22:54
 6/6 Majatom ***** válasza:
Én is jártam így egyszer. A rendőr meg is állított, igazoltatott, majd kérdezte, hogy tudom-e hogy miért állított meg. Mondtam, hogy nem. Mondja, hogy csak helyzetjelzővel nem szabad közlekedni. Legközelebb kettőt kattanjon a kar, majd jó utat kívánt.
2018. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!