Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A motoros jogsi korhatár...

A motoros jogsi korhatár emelésével, elérték a törvényhozók amit akartak?

Figyelt kérdés

Anno 18 év volt a kikötés A-ra, utána 21 ami már szerintem korrekt és aki akkor vizsgázott lenyelte azt a pár év bosszankodást, viszont a balesetek nem csökkentek tehát magyarán szart sem értek azzal hogy valaki nulla tapasztalattal, felesleges pénzzel a zsebében unalmában megcsinálja az A-t 24 évesen, hol ott B-vel már autózik évtizedek óta, még robogón sem ült soha.


Mint autóknál, úgy motoroknál is elérhetőek sok ember számára durva gépek, amiknek a teljesítményét másodpercek alatt fel sem lehet fogni, csak rajta marad a láb vagy csukló a gázon, és mosódik minden.


Anno én is lecsúsztam mert 1 év kellett volna a 21-hez, és utána már 24-re emelték.... Így későbbre maradt a gyorsasági vétel is.


Ami számomra nem érthető, miért kell szigorítani valamit amit nem is lehet szbályozni, magyarán csak tologatják maguk előtt a papírokat, csúnyán fogalmazva nem 21 évesen hal meg a gyerek, hanem 24 évesen, ha nincs önuralma.


Ugyanakkor az sem újkeletű dolog hogy kezdő sofőr B kategóriával, úgy összecsukta magát egy erősebb autóval, mint a gyufásdobozt, ennek ellenére B-s jogsija a hülye gyereknek is lehet ha lelkes, és van valamennyi esze hozzá, de egy erősebb kocsihoz már nem adnak tudást, márpedig 200 lóerőt megfogni egy jó tempónál ha csúszik, az még tapasztaltaknak is kihívás nem hogy kezdőnek.


2018. júl. 14. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sem korfüggő hogy ki mennyire hülyegyerek a motorral. Bár nekem 3 ismerősöm is meghalt motorozás miatt. Ezért nem motorozom. Nem az emberi testre lett kitalálva a motorozás.
2018. júl. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindig is szeszélyes dolognak tartottam én is, gyerekkoromtól, én motoros gyerekként születtem, csak az hogy nekem is sajátom lehessen, mindig is csúszott, elmaradt.
2018. júl. 14. 22:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen az emberek többsége - statisztikailag - érettebben és megfontoltabban gondolkodik, mint 18 évesen. De ha a negatív ösztönzők felől nézve is: 24 éves korodra már inkább van veszítenivalód, mint 18 évesen. És tudod mid van még? Tapasztalatod,kisebb gépeken. (Ismét csak statisztikailag, nyilván van, aki érdemben nagymotoron próbál megtanulni motorozni.)


A motoros balesetek száma összességében nem mutat javulást, de azt vedd figyelembe, hogy nőtt a motoros forgalom.


Arra meg remélem büszke vagy, hogy sikerült egy ilyen kérdésben is cigányozni egy jót. Mi köze a rassznak a vezetési képességekhez? Hagyjuk már...

2018. júl. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!