Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kötelező biztosítás, biztosító...

Kötelező biztosítás, biztosítóváltás menete?

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne, hogy a minap megjött a kötelező biztosításom és a csekkek a következő évre, szeptember 7.én lesz a forduló. Viszont akkora összegű csekk jött hogy nemhogy csökkent de emelkedett a tavalyihoz képest.

Szeretnék biztosítót váltani, a menete érdekelne.

Ha netriskkel kötök akkor lemondja a mostanit, vagy nekem kell azt rendeznem? Mennyi időm van rá? Ha lemondom akkor még a forduló napig érvényes marad ugye és csak utána kezdődik az új biztosítónál?

Mikor kell befizetnem az új biztosítótól kapott csekket? 60 nap a forduló naptól legkésőbb? Szóval 11.07?



2018. júl. 16. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ha netriskkel kötök akkor lemondja a mostanit, vagy nekem kell azt rendeznem? "


Neked kell.


"Mennyi időm van rá?"


augusztus 6-ig le kell mondanod.


"Ha lemondom akkor még a forduló napig érvényes marad ugye és csak utána kezdődik az új biztosítónál?"


Igen.


"Mikor kell befizetnem az új biztosítótól kapott csekket? 60 nap a forduló naptól legkésőbb? Szóval 11.07?"


Igen.

2018. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire számítanak a pontos időpontok, akkor pontosítás:

• a meglévő szerződésed érvényesen akkor tudod lemondani, ha a lemondást legkésőbb 2018. augusztus 8-án megkapja a biztosító (az évforduló előtt legkésőbb 30 nappal).

Persze, előbb is lemondhatod, akkor is az évfordulóra vonatkozik. És mivel addig fennáll a meglévő szerződésed, új biztosítóval (az évfordulót követő kezdőnappal) ráérsz az évfordulóig szerződést kötni.

• az új biztosítónál az első díjfizetés esedékessége 2018. szeptember 8-a lesz. Valóban van 60 nap türelmi idő, amíg megfizetheted a díjat; addig fennáll a biztosító kártérítési felelőssége, azaz van érvényes kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás. Az utolsó nap valóban 2019. november 7., de nem elég akkor befizetni, addig meg is kell érkezni a biztosítóhoz a díjnak.

Közben, 30 napos késedelmen belül, a biztosító küld egy emlékeztetőt, figyelmeztetve arra, hogy milyen hátrányokkal jár, a türelmi idő elmulasztása.

2018. júl. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, viszont az első válaszadó helyesen írta hogy a netrisk nem intézi a lemondást vagy sem? Mivel én kitöltés alapján arra jutottam ha meghatalmazást elküldöm feléjük akkor a felmondásra is felhatalmazom őket ha aláírom a megbízás-meghatalmazást és postázom feléjük.


Nem ennyire fontosak a dátumok, egyszerűen csak nem vagyok ebben még otthon, első autó, az előző biztosítást meg nem én rendeztem. Ezért szerettem volna tisztában lenni ilyen információkkal, hogy amég nem fizetem be a biztosítást lesz-e érvényes biztosításom, vagy csak fizetést követően stb.

2018. júl. 16. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Lemondja a netrisk, ha időben hatalmazod fel őket. Ha csak pár nappal előtte kötöd (tehát pl augusztus 5), akkor neked kell gondoskodnod a felmondásról.


De megkötheted ma is, akkor intéznek mindent.

2018. júl. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!