Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha latott egy traffipax, hogy...

Adrian0312 kérdése:

Ha latott egy traffipax, hogy atmentem egy zarovonalon (egy utmenti automosotol balra fordultam de csak jobbra lehetett volna, igy atleptem a zarovonalat) szamithatok buntetesre? Ha igen mekkora osszegre?

Figyelt kérdés
2018. júl. 16. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha látott a traffipax kezdheted gyűjteni a pizt a büntire.
2018. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy objektív felelősség csak gyorshajtásra van. Azaz ha a helyszínen nem állítottak meg, nem tudják a büntetést a jármű üzembentartójának kiküldeni záróvonal átlépésért. Szerintem ne parázz, nem lesz semmi, ki kellett volna szedniük a sorból a helyszínen.
2018. júl. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2. Nagyon remelem, hogy igazad van :)
2018. júl. 16. 16:02
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha esetleg tud valaki mondani pontos infot azt varom :)
2018. júl. 16. 16:10
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Sosem ertettem, miért nem lehet betartani a rohadt szabályokat... Remèlem majd megy a csekk...bocs az offèrt, csak nagyon rühellem a fajtádat
2018. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Azért szerintem ilyen gyorsan ne ítélkezzünk. Az biztos hogy ha mindig mindenki minden szabályt betartott volna, szerintem már kb. kihalt volna az emberiség. Ahogy minden, a közlekedés is indokolatlanul túlszabályozott. Néha kell egy kis rugalmasság. Nem hiszem hogy egy záróvonalért tarkón kéne lőni a kérdezőt.
2018. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

"Nem hiszem hogy egy záróvonalért tarkón kéne lőni a kérdezőt."

Ha tarkón nem is de büntetni igen. A Youtube tele van idiótábbnál idiótább pilótákkal, akik azt hiszik, hogy minden összejön, ha meg van a kellő sebesség.

2018. júl. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Számomra nem derül ki, hogy csupán záróvonal volt, vagy volt kötelező haladási irányt meghatározó jelzőtábla, útburkolati jel is; esetleg balra kanyarodást tiltó tábla?

Ha volt balra kanyarodási tilalom, vagy kötelező haladási irányt meghatározó tábla, útburkolati jel, akkor ez objektív felelősség körébe tartozó szabálysértés, és ha nem történt meg a helyszínen a vezető személyének megállapítása, akkor az üzembentartónak küldenek 50-ezer Ft-os közigazgatási bírságot. [410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet 6. melléklet 2. sorszám] Előéleti pontot („büntetőpont”) ilyenkor nem adnak, mert nem történik meg a ténylegesen vezető személyének megállapítása. Kimentésre csak akkor van lehetőség, ha a gépjármű – a szabályszegés időpontját megelőzően – jogellenesen került ki a birtokából és igazolja, hogy a jogellenességgel összefüggésben – a bírságot kiszabó határozat kézbesítését megelőzően – kezdeményezte a megfelelő hatóság eljárását; vagy a szabályszegést megelőzően más természetes személy vagy nem természetes személy használatába adta, és ezt a használatba vevő személy eredeti teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozattal igazolja [1988. évi I. törvény Tv. 21/A.] Persze, ilyenkor azt bírságolják meg, akire a fentiek alapján át tudja hárítani, és mivel az eljárásban megállapításra kerül a vezető személye, kap 4 előéleti pontot is [236/2000. (XII. 23.) Korm. rendelet 22-es kód]

Ha önmagában csak záróvonal volt, akkor a jogszabály szerint ez a közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértésétnek számít, a helyszíni bírságösszeg kötelező mértéke 10-ezer Ft. [63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet 6. melléklet 1. sorszámnál a szabálysértés elkövetési magatartásával megszegett jogszabályi rendelkezés: KRESZ 18. § (1) bekezdés c)] Helyszíni bírságot nem csak helyszínen szabhatnak ki; ezt a bírságot is az üzembentartónak küldik. Viszont, van kimentési lehetőség: „A tanúvallomást megtagadhatja az, aki a) az eljárás alá vont személy hozzátartozója,b) magát vagy hozzátartozóját szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetésével vádolná, az ezzel kapcsolatos kérdésben.” [2012. évi II. törvény 60. §]

Emiatt vonták a súlyosabbnak ítélt szabálysértéseket közigazgatási eljárásba és velük kapcsolatban érvényesül az objektív felelősség (azaz, valaki fizet).

Persze, mindezek akkor kérdések, ha készült felvétel.

2018. júl. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8


kötelező haladási irányt meghatározó tábla volt sajnos.. :( mikor derül ki, hogy lesz-e belőle valami? :(

2018. júl. 17. 00:05
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor bunteto pontra szamithatok vagy "csak" penz buntetesre? :(
2018. júl. 17. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!