Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mégis honnan kéne tudni hogy...

Mégis honnan kéne tudni hogy melyik településen lehet megállni a füvön vagy nem?

Figyelt kérdés
Önkormányzati rendelet szabályozza hogy melyik városban tilos a füvön parkolás. Ha beérek egy településre jó állampolgár módjára el kellene olvasnom gyorsan több ezer rendeletmódosítást? Persze ahhoz kéne egy laptop internet hozzáféréssel. Persze mire végére érnék lemerülne a laptop. Település határában sincs semmi információ.
2018. júl. 18. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Egyszerü, ne parkolj fűre hanem ahol mindenki más parkol. Rengeteg táblával ellátott parkoló van,használd te is.
2018. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Kedves egyes....


Nagyon sok helyen nincs szabad parkolóhely, te vagy nem autozol, vagy nem jársz nagyvárosokban.


Ez a "füre parkolás" egy önkormányzatok által kitalált pénzbeszedési ezköz.

Ugyan is semmijen törvény vagy jogszabály nem tiltja hogy "zöld terület" re parkolj, csak önkormányzati rendeletben lehet ezt szabályozni.

Ez arra jó hogy mikor eszükbe jut, kiküldik a közterest, büntető cetlikkel és az felcetlizi a "zöldön" parkoló lakók autóit, azon lakókat akik ott laknak és mivel mikor haza érnek a munkából már nincs szabad hely sehol, igy kénytelenek ott megállni ahol tudnak.

Az önkormányzatok nem parkolóhelyek hiányát megoldásán dolgoznak hanem egyszerűen sarcolgatják a saját településük adó fizető polgárait, mint valami helyi Döbrögi!

Én is kaptam egyzser egy ilyen büntetést, bementem megkérdezni hogy mi is ez most valójában, mert hát vagy 20 éve mindenki ott parkol ahol tud mert nincs hely(lakótelep)és hogy hogy most hírtelen "zavarja" őket hogy ott állunk.

erre közölte az ügyintéző hogy "na most az egyzser megúszom figyelmeztetéssel"


Milyen nagylelkü volt mi? Jó hogy nem kaptam életfogytiglant:-D


Ugyhogy jogos a kérdező felvetése.

Leg több esetben ez az önkormányzat pénz lehúzási módszere.

2018. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Egyébként vidéken is megállnak a saját házuk előtt az ut meleltt a füvön...:)
2018. júl. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pontosabban, a zöldterületen való várakozást tiltják önkormányzati rendeletben. És rosszabb a helyzet, mert nem csak füves terület lehet rendeletben meghatározott zöldterület. Lehet puszta föld is, vagy akár kaviccsal, zúzott kővel befedett terület, de még kockaköves, vagy aszfaltozott is. Csak hirtelen talált két példa:

[link]

[link]

De láttam már sokkal különlegesebbeket is.

2018. júl. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem hogy osszam azt észt, de én elvből nem állok fűre, csak ha nagyon muszáj, vagy nincs más lehetőség. Így is meg lehet oldani.
2018. júl. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, tisztázzuk, a gyepre parkolást tartom bunkó dolognak s nem a faluban a ház elötti füves részen. Sokan összekeverik ezt a kettőt.
2018. júl. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
Sehol nem lehet a füvön parkolni. Parkolni az úttesten lehet meg a parkolókban. Javaslom a KRESZ olvasgatását.
2018. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

" Javaslom a KRESZ olvasgatását."


Megnéztem már, de nincs benne. Belinkeled?

2018. júl. 19. 12:06
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

utolsónak én is javaslom aKRESZ olvasását


nincs benne hogy nem lehet"fűre állni"


gondolkodj már a kresz a közuti közlekedést szabályozza


a fű, út patka, ház meleltti zöld terület stb... nem közút

ha fingod nincs valamiről akkor ne írj hülyeségeket, inkább tájékozodj.

Egyébként többen le is írták itt köztüka kérdező is hogy önkormányzati rendelet tiltja ezt a főben járó bünt:)

Meg azért javaslom az itt korlátoltan reagáloknak hogy látogassanak el egy nagyváros(esetleg Budapest) sűrün lakott területére mondjuk bármelyik laótelepre és nézzék meg este mennyi autó van és mennyi parkolóhely.

Nem mindenki 1000 fős faluban él ahol a háza udvarán tud parkolni a tyúk ól mellett.

Vannak aki lakóhelyén nem megoldott a parkolás.

aki ezt nem érti az eléggé nem ezen a földön él:)

2018. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi baja lesz a gaznak, ha rááll egy autó? Még jobban nő utána, a gaz még a falból is kinő. Olyat meg, hogy érzékeny angol gyepet füvesítene egy önkormányzat még Magyarországon nem láttam az utak mentén.
2018. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!