Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehetnek ennyire...

Hogyan lehetnek ennyire figyelmetlenek az emberek?

Figyelt kérdés
Ma ment előttem egy autó, városban 25-tel cammogott, index jobbra kinn maradt, és úgy hajtott át a gyalogos előtt a gyalogátkelőnél, mintha ott sem lett volna a gyalogos. Láttam pár ilyet, de sehogy sem értem, hogyan lehet némelyik sofőr ennyire figyelmetlen? Például azt sem értem, hogy az indexet hogyan lehet kint felejteni, mikor amellett, hogy ott villog az ember szeme előtt, még kattog is mellé. Hogyan lehetnek az emberek ennyire figyelmetlenek, hogy az alapvető dolgokra sem tudnak oda figyelni?

2018. júl. 19. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha menet közben csetelsz vagy filmet nézel, akkor nem nagyon jön át, mi van körülötted. De akkor sem, ha már tök idős vagy, nem sz igazi a hallásod, sem a látásmód, de a doki még rányomta azért a pecsétet az alkalmasságidra.
2018. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Üvöltetni a zenét, baszkurálja a telefonját, nézi a GPS-t a világ meg megszűnik létezni körülötte...
2018. júl. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
40 év körüli nő, full előre nézett, még hátulról is láttam. De a fent felsoroltaktól érthető, hogy nem figyelmes.
2018. júl. 19. 10:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is nehéz ráébredni arra, hogy vannak ilyen emberek. Én, aki olyan vagyok, hogy minden egyes váltásnál a szemem sarkából rá tudok pillantani a fordulatszámmérőre és a sebességmérőre, hogy az autónak pont jó legyen, meg minden szarságra figyelek, ami az autóban van (fogyasztás, vízhőfok, olajhőfok, klíma jó legyen, rádió), nos rá kell döbbennem arra, hogy vannak olyan emberek, mint pl a haverom akivel a múltkor utaztam, hogy 8 kilóméteres kietlen, full egyenes sík úton nem váltott fel 5-be 100-al haladva, hanem négyesben bőgette a motort (kisautó, hangos volt), ja és kb már fél órája megállt az eső, de az ablaktörlő még mindig ment folyamatosan, full száraz volt már minden. Nem zavarta. Direkt nem szóltam neki, lássam mikor veszi észre. Mire már engem zavart a dolog, akkor szóltam neki, hogy állítsa le az ablaktörlőt. És még vannak ilyen történeteim.
2018. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Index nekem is van hogy kint maradt. Egyszerűen a figyelmeztető kis lámpa alig látható napfényben,a halk kattogás ami annyira halk mint a falióra kattogása , azt bármelyik rádió negyed hangerőn elnyomja. Na ezért marad kint.

A gyalogos észre nem vevése az más téma ,nyilván arra nem sok mentség van ,de néha kihagy az ember figyelme mert ezernyi más dolog baj probléma lehet a fejében.

2018. júl. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy csak simán kezdő vezető akinek még "sok" a vezetés, nincs mögötte rutin, nem kell azonnal agyvérzést kapni.
2018. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért vezetnek így mert még új a jogosítványuk! Majd gyakorolnak aztán jobbak lesznek.
2018. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!