Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy ez mi?

Figyelt kérdés

Kresz teszt töltés közben próbáltam megérteni miért van így, de nem sikerült..

Azt tudom, hogy balra kanyarodni tilos tábla a megfordulást is tiltja, de a megfordulni tilos tábla után miért szabad megfordulni?

[link]

[link]


2018. júl. 22. 14:22
 1/5 A kérdező kommentje:
A megfordulni tilos tábla nem kereszteződésre vonatkozik, de a balra kanyarodni tilos tábla igen, és a kereszteződés feloldja a megfordulni tilos táblát?
2018. júl. 22. 14:25
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

"b) „Balra bekanyarodni tilos” (28. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésben megfordulni és balra bekanyarodni tilos;


c) „Megfordulni tilos” (29. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton megfordulni tilos;"


Vagyis az egyik csak az útkereszteződésre vonatkozik, a másik csak az útra.

2018. júl. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

3. -as válaszoló, nekem is ez volt a tippem.

2. -es válaszoló, nem értem mi a probléma :)

2018. júl. 22. 14:32
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
0%
A megfordulni tilos táblát a következő útkereszteződés feloldja tehát utána már megfordulhatsz.
2018. júl. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert félrevezetően van megfogalmazva a kérdés. Képzeld el a szituációt, hogy állsz a piros lámpánál és felette ott a "megfordulni tilos" tábla. Ez arra a kereszteződésre vonatkozik, ami előtt éppen állsz, a piros lámpánál. A következő útkereszteződés, ami a kérdésben is szerepel, az a pár száz méterrel odébb lévő kereszteződést jelenti majd.
2018. júl. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!