Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azt olvastam itt, hogy a...

Azt olvastam itt, hogy a kerékpárral közlekedők több mint 80%-a rendelkezik vezetői engedéllyel. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2018. júl. 26. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
A 80% az túlzás, valahol a 40-50% körül lehet. Több biztos, hogy nem.
2018. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Persze! A felnőttek többsége nem azért biciklizik, mert nem tud vezetni.
2018. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem elegen az biztos. Szerintem hasznos lenne ha ismernék a KRESZ-t, mert amit egyesek az utakon csinálnak... Ha rajtam múlna akkor a KRESZ kötelező tantárgy lenne az iskolában és x évente vizsgázni kéne belőle. Akinek sikerül legalább alap szinten levizsgázni az kap egy kis névjegykártya méretű papír kártyát és biciklizhet, aki nem az így járt. Tudom hogy köcsög vagyok, de aki rendszeresen jár autóval és látja egy-két analfabéta biciklis mit művel az szerintem egyet tud velem érteni.
2018. júl. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

Jajj, 3-as, ne tegyünk már úgy, mintha mi autósok sosem csinálnánk őrült szabálytalanságokat. Abban persze egyetértek, hogy a közlekedési szabalyok alapszintű ismerete elengedhetetlen része kell, hogy legyen a közoktatási tananyagnak, de legalább ennyire fontos a szülők és általában a felnőtt társadalom példamutatása. Mondhatod a gyereknek tanárként, hogy pirosra ne biciklizzen át az úton, ha a közelben közben szinte az összes gyalogos ugyanott átmegy a piroson vagy épp zöld jelzésnél kis híján elsodorja őt egy agyatlan autós...


Ami pedig a jogsit és a vizsgáztatást illeti, köszi, de az én adómból ne építsünk ki egy újabb masszív adminisztratív apparátust, ha van olcsóbb megoldás - mint pl az oktatási rendszer elemévé tenni a KRESZ oktatását.

2018. júl. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Sok autós csinál szabálytalanságot, viszont ha egy autós elgázol egy biciklist, akármennyire is a biciklis a hibás, akkor is az autóst hurcolják meg, így egy kicsit zavar a helyzet hogy egy óriási feszüknek fogalmuk sincs mi az a KRESZ. Ha jobbkezes utcában simán elém rongyol a biciklis mindenféle körül tekintés nélkül (megtörtént), és még én vagyok a hibás mert nem tudok átröppenni felette akkor egy kicsit zavar. Inkább áldozok 500 forintot az adómból ha ettől legalább néhánnyal csökken az idióták mennyisége akik miatt börtönbe kerületek.
2018. júl. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*részüknek
2018. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Valami belterjes kerékagyfórumon volt ilyen felmérés,de az nagyon, de nagyon messze van a valóságtól és a hivatalos profi felméréstől.Sacc kb ha a felének van jogsija . Eleve akinek van jogsija ,de minimális esze van,az nem bohóckodik esőben kánikulában a drótszamáron egy városban, hanem minimum motorral jár,vagy klímás kényelmes autóval. Meg ott a rengeteg vidéki aki kénytelenségből teker mert nincs jogsija és a tömegközlekedés sem jó,de el kell jutni a boltba meg a melóba. Meg a sok fiatal akinek még nincs jogsija a kora miatt, vagy nem érzi szükségét még. Ez a tömeg már messze túlteszi a 20%-ot.

Sajnos fogalmuk sincs az alapvető kreszről ,mennek tökön paszulyon át .Olyan hogy jobbkéz szabály táblák, egyirányú út észre sem veszik fel sem fogják. Mondjuk a piros lámpát kresz nélkül is ismerik az emberek, de valahogy 10ből 9 kerékpáros átmegy rajta ,mintha zöld lenne. Csak a múlt héten majdnem kettőt vasaltam ki és mikor dudáltam rájuk nekik állt feljebb pedig teli pirosban mentek át. Jónéhány megérdemelne egy elütést és pár hónap rehabot a kórházban. Meg a sok bolond aki a megépített kerékpárút helyett a kocsik közt kanyarog és feltartja a teljes külső sávot. Aztán mikor megelőzöd ,előrefurakodik ,aztán átmegy a piroson és kezdődik a játék újra. Aztán csodálkoznak mikor egy autósnak elege lesz és felszorítja őket a járdára.

2018. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Alex Fly ***** válasza:
60%

Igen, igaz. A felnőtt lakosság körében általános a jogosítvány megléte. Függetlenül attól, hogy egy adott utat milyen járművel tesz meg.

Az előző megjegyzésekhez csak annyit tennék hozzáb hogy a jogosítvány és autó megléte még nem jelenti azt, hogy kötelező lenne állandóan azt használni még abban az esetben is, ha az egyáltalán nem a legcélszerűbb választás. És erre egyre többen jönnek rá...

A szabálykövetés és -ismeret pedig általában nem függ össze a jogosítvány meglétével. Aki szgk.-t vezetb azoknak csaknem 100%-a rendelkezik vezetői engedéllyel, mégis egy részük az alapvető szabályokkal sincs tisztában, másrészt a szabálysértések jelentős részének nem a szabályismeret hiánya az oka. Saját bevallásuk alapján az autóvezetők több mint hetven százaléka tudatosan szegi meg az általa jól ismert szabályokat -jogosítvány birtokában is. Mindennek egyszerűen a számonkérés hiánya az oka. Jogosítvánnyal vagy anélkül, kerékpárral vagy más járművel -büntetlenül megtehetik...

2018. júl. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Csakhogy erősítsem a dolgot. Hivatásos gépkocsi vezetőként bicajjal jártam melóba. Autósként szidtam a bringásokat, bringásként az autósokat! :-)
2018. júl. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
Kerékpárja mindenkinek van (vagy volt, csak most épp nem engedheti meg magának), szóval ez a statisztika nem annyira meglepő.
2018. júl. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!