Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalom. Csatt. Ki a hibás?

Körforgalom. Csatt. Ki a hibás?

Figyelt kérdés

Megyek a körforgalomban, egy szöszi oldalról belém csattant, majdnem belém jött a mögöttem jövő, ő repesztett tovább, nem értem utol. A kocsim oldal szépen le lett húzva és behorpadt, 100% hogy a csaj kocsiján is van ennek nyoma.


Érdemes feljelentést tenni? Rendszámra nem emlékszem és erre kamera sincs, országút, nem városon belül.



2018. júl. 26. 11:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Ő éppen behajtott a körforgalomba, te pedig már benne voltál?
2018. júl. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
pontosan!
2018. júl. 26. 11:27
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Akkor a ribi a hibás, miért nem nézett körül.
2018. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Ő a hibás, de ha nem jegyezted meg a rendszámot, nincs szemtanú és kamera sincs a közelben akkor nem valószínű hogy még megtalálod. Ha pedig kijavittatja a sérülést a kocsija elején, a szerelőt pedig nem találod meg akkor a bizonyítékod is odaveszett.
2018. júl. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Én voltam. Bocsánat. :(
2018. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Cserbenhagyás, Btk. tényállás. Rendőrt kell hívni azonnal, bár ha szerencséd van és valahol a közelben volt kamera, ami felvehettte a másik sérült autót, akkor esetleg egy feljelentés is érhet valamit.
2018. júl. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Nem foglalkozik érdemben ilyennel a rendőrség,nem fognak kamerákat átnézni és ellemezni.Rendszám alapján hamar meglenne,de így esélytelen. Felveszik az adatokat ,ismeretlen tettesre,aztán pár hét múlva kijön a papír ,hogy ügy lezárva,nem lett meg. Ezért is kell kamera a kocsiba.
2018. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Hetes válaszoló tökéletesen leírta, mi lesz az egész történetnek a vége. Ha nincs rendszám, nem fognak elkezdeni foglalkozni az üggyel. Anyagi kárral kapcsolatos esetek (ebbe beletartozik a személyi sérüléssel nem járó rablás, betörés is) mindig úgy végződnek, hogy 1 hónapon belül jön a levél postán a "nyomozás" lezárásáról, hogy nem lett meg a tettes.
2018. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

8-as... ha nem teszel feljelentést, 100 százalék, hogy nem lesz az egèszből semmi. Ha teszel, akkor máris elmozdult a mutató a 100-asról.


Nyilván a rendőrség azért is tesz magasról bizonyos ügytípusokra, mert megteheti, nem lesz belőle népharag.

2018. júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%
Bár Magyarországon nincs ilyen körforgalom, tehát, biztos, hogy a szöszi volt a hibás, de egyes európai országokban található olyan, ahol a körforgalom előtt a körforgalmat jelző tábla felett nincs elsőbbségadás kötelező tábla. Ilyenkor ugye jobbkéz szabály van és ezt sokan nem tudják, de ez igen ritka eset, én egyszer régebben, pár éve Németországban valami elbújtatott faluk között egyszer találkoztam ilyennel. Bár nekem nem jött senki.
2018. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!