Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem értik, hogy a...

Miért nem értik, hogy a biztonsági öv akár életet is menthet?

Figyelt kérdés
Néha viszek autóval olyan személyt, aki még soha életében nem vezetett, autóba is alig ül, néha hónapokig egyáltalán nem. Minden indulás előtt felszólításra is alig-alig akarja bekapcsolni, mondván, hogy hülyeség. De amíg nem kapcsolja be, de már összefoglalva kezd elegem lenni ebből a dologból, mert amellett, hogy a vezető jogosítványával játszik, mellesleg az életével és akár máséval is. Hogyan magyarázzam végre el neki, hogy megértse, hogy igenis kell a biztonsági öv? Keressek neki ilyen durva balesetekről videót, vagy mondjuk 15 km/h-nál, ha nincs forgalom nyomjak egy satuféket, hogy mégis érezze, hogy milyen is a tehetetlenség még övvel is? Valami ötlet?

2018. júl. 27. 21:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
sosem fogod tudni meggyözni, az egyetlen, hogy közlöd vele, vagy bekapcsolja az övet, vagy kiszáll és nem viszed sehová
2018. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
10%
Ha elmúlt 18, akkor őt fogja büntetni a rendőr, nem a sofőrt.
2018. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
a videó keresés nem rossz ötlet, én sok balesetes videót nézek, óvatos is vagyok
2018. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Sokan arra hivatkoznak, hogy tízezerből egy esetben pont az öv miatt haltak meg. Őket az nem érdekli, hogy 1000 halottból sokszáz életben maradt volna övvel. Ők ilyenek, fogadd el.
2018. júl. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

1. és 4. leírta.

Vagy fel sem fogja és hiába magyarázol, vagy szent meggyőződése, hogy az öv öli meg.

Nekem is volt olyan ismerősöm, akinek szent meggyőződése volt, hogy egy balesetben azért tudta megmenteni az utasa életét (aki szintén nem volt bekötve), mert nem akadályozta az öv. Konzekvensen, soha nem köti be magát, ha vezet, ha nem

2018. júl. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
6%

Én sem kötöttem be magam soha, családtagok mellett is csak azért, hogy ne azt hallgassam minden méteren hogy kössed befelé.

Tisztelem az életet nem erről van szó, de nekem ne gyűrje a pólót, ne érezzem hogy ott van.


Ugyanígy bukósisak nélkül is kimegyek nagy motorral, látott már rendőr is, igaz nem pirosnál :)


Volt aki azért szólt át a kocsiból hogy nincs bekötve a sisak, mondom tudok róla.


Akiket vittem eddig, azok tudták hogy be kell magukat kötni, de egyébként nem tépem a számat másért.

Rendőrrel ne találkozzunk, a többiért én felelek, viszont azt hangsúlyozom tudatában vagyok annak hogy hanyagolom az övet, ez egészen addig jó buli míg valami koccanás nem történne mert az biztos hogy egy 60-as tempónál jelentős a tehetetlenségi erő, aminél már akaratomon kívül is a műszerfalon feküdnék.

2018. júl. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

Bár nekem az egyik szakmám boncmester, így "kicsit" sok halottat láttam már, köztük rengeteg olyat aki nem kötötte be magát.

Miért nem értik?

Nem nem értik, hanem ez számukra olyan menő.

(mint az iphonka, a 8 évesnek is)

Egy normális ember amikor beül az autóba, akkor ez olyan természetes mozdulat, mint amikor beállítja a tükröket, vagy az ülést, stb.

Ne foglalkozz velük.

Ebben az esetben nem a vétlen fog meghalni.

2018. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell videó, meg trükközés. Egyszerűen mondd el neki, hogy te vagy a sofőr, ezért te felelsz magadért és az összes utasodért. És nem fuvarozol olyan személyt, aki nincs bekötve. nem kell győzködni, csak kijelenteni. udvariasan, de határozottan. esetleg tompíthatod úgy, hogy ez van, neked ez a hepped. (így nem olyan kioktatós a dolog)
2018. júl. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
75%

Ne akard meggyőzni őket. Egyszer mondd el a véleményedet, aztán csináljanak, amit akarnak.

A saját pénzükkel és életükkel játszanak.

2018. júl. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

ő azért nem szereti bekapcsolni, mert egyrészről lusta, másrészről őt is zavarja ha ott van előtte az őv, ő az az igazán kénye(lme)s fajta. Meg hát nem igazán érti, hogy a törvény az törvény.


De amúgy ha nem kapcsolja be akkor tényleg őt büntetik meg ha elmúlt 18? Még baleset esetén is?

2018. júl. 27. 22:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!