Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A leírtak alapjàn mi lehet ebből?

A leírtak alapjàn mi lehet ebből?

Figyelt kérdés
Pénteken, főúton mentem haza 22:00 tàjékàn. A tàvolban villogott egy làmpa, nem igazàn lehetett kivenni belőle mi is az, amikor is észrevettem egy tréler volt rajta egy hatalmas kamion. Fékeztem de sajnos nem tudtam megàllítani az autót. Igazàból a jobb szélső sàvot foglalta, elv műszaki hibàs volt, a szerelő is ott volt, a hàromszöget azelőtt vette be mielőtt én érkeztem.A tréler bal oldalàn lent, villogott a làmpa, a vészvillogó nem ment. A kocsim totàlkàrosra tört. Esetlegesen ő ezzel nem hibàzott ha beszedte a hàromszöget ,hogy a vészvillogót is benyomja a sàrga villogó mellé? Nem lehetett kivenni azt,hogy mi is ez.

2018. aug. 7. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Ebből mi nem tudjuk megítélni a történteket.

Azt te is elismerted, hogy láttad távoltól a villogó lámpát.

Fontos, mert messziről láttál valamit, mégha nem is volt egyértelmű mi az, az látszott, hogy van ott valami.

A baleseti helyszínelő, bevont szakértők véleménye lesz a lényeg, te sem azt mondtad, hogy nem volt érzékelhető, hogy valami van előtted...

2018. aug. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy lakott területen kívül történt-e az eset, volt-e (akár működésképtelrn) közvilágítàs az adott helyen? Ha lakott területen kívül, közvilágítás nélküli helyen történt az eset, szabályosan ki volt-e világítva az úttesten álló jármű vagy sem?
2018. aug. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
21-es szàmú főúton történt, nem volt közvilágítàs,s neki az a sàrga villogója volt felkapcsolva.
2018. aug. 8. 07:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Relatív gyorshajtásnak hívják, ami veled történt. Nem tudtál megállni az általad belátott távolságon belül.


KRESZ 26.§. (4) A jármű sebességét a sebességhatárokon belül úgy kell megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül és minden olyan akadály előtt, amelyre az adott körülmények között számítania kell.

2018. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Helyzetjelző nem volt rajta?

Ha lett volna, akkor semmi esélyed nem lenne. Ha nem volt, akkor se sok az esélyed, de talán valami kicsi, mert a helyzetjelzőnek világítani kellett volna, amennyiben nincs közvilágítás. De mivel a sárga villogó miatt így is észlelhető volt a tréler, ezért ha fogadni lehetne, én ellened fogadnék.

Álló kocsin vészvillogózni szabad, de nem kötelező.

Hogy elindulás előtt beszedi a háromszöget, amiatt nem fogják elmarasztalni, mert az az elromlott jármű megjelölésére van, itt pedig az elromlott kamion már fel volt pakolva, magyarul nem járműnek, hanem rakománynak minősült, a működőképes tréler megjelölésére pedig nem kell háromszög.

Ahogy írták előttem, itt relatív gyorshajtás esetét fogják megállapítani valószínűleg, mivel neked a sárga villogót látva le kellett volna lassítani.

2018. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 _Jessy_ ***** válasza:
Ha villog és vészjóslóan közeledik, akkor az semmi jót nem jelent. Lassítanod kellett volna. Valószínűleg ezt mondják majd az ellenlábas ügyvédek. Legfeljebb kihozod 50-50-re és senkinek nem fizet a biztosító. A leírtakból ezt tippelném.
2018. aug. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jogosítvànyomat elvehetik? Illetve szerintetek eltiltanak x ideig a vezetéstől? 27.-re idéztek be meghallgatàsra.
2018. aug. 18. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!