Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mesélték nekem olyan története...

Mesélték nekem olyan történeteket amikor feltétek hogy lezuhantok?

Figyelt kérdés
Sajnos sosem ültem repülőn de szívesen olvasok erről érdekes történeteket. De mást is mesélhettek ami érdekes lehet.

2018. aug. 11. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszer felmasztam a tetore feltem hogy lezuhanok.
2018. aug. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszer egy kis szivarral utaztam és közeledett a vihar, erős kifutószelekkel és szélnyírással. Át is kellett startolnunk, majd fordult a szél, így kerülhettük meg újra a repteret. Végül az utolsók között, durva oldalszélben landoltunk, aztán lecsapott a vihar. A hajózószemélyzetnek viszonylag rutinfeladat volt, utasként elég izgalmas landolás volt.
2018. aug. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden egyes repülésnél szokott lenni kissebb-nagyobb turbulencia, ilyenkor a gép rázkódik, és egy-egy pillanatra úgy érzed, hogy szabadesésben zuhan az egész. Az első két alkalomnál számomra ez nagyon ijesztő volt, egyből beugrott, hogy most lezuhanunk, aztán lassan megszoktam, már észre sem veszem jónéhány repülés után.
2018. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Feltétek, vagy feltétel?
2018. aug. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy landolásnál igen, az irányító torony nem akarta megadni az engedélyt a landolásra, mert hatalmas szél volt, szinte keresztbe mozgatta a gépet. Üzemanyag nem volt elég ahhoz hogy a következő reptérig elmenjek. Parancsmegtagadással belekezdtem a leszállásba, ketten voltunk a gépen a fedélzeti mérnökkel, egy teher gépről volt szó, vagy leszállás közben halunk meg, vagy felemelkedünk, és elindulunk a következő reptérig ami közben kifogy az üzemanyag és úgy zuhanunk le. Mindketten amellett döntöttünk, hogy letesszük a gépet a nagy szél ellenére, és lesz ami lesz. Első kísérletre nem sikerült, felkellet emelkedni, és újra irányba állni, majd ismételten megkísérelni a leszállást. A hatalmas szélben kegyetlenül táncolt a gép, hatalmas volt a keresztbe mozgása, de végül sikerült letenni. Amit utána kaptunk a parancsmegtagadásért, azt nem tettük zsebre, de mellette persze nem hivatalosan gratuláltak is a sikeres és bátor landoláshoz. Nem kell szerintem senkinek bemutatni a szovjet reagálást, hogy hogyan állnak hozzá az emberhez ha van bátorságod megtagadni valamit, amit ők máshogy mondanak. Simán elküldtek volna bennünket egy másik reptérre, miközben tisztában voltak vele, hogy nem értük volna el a katonai repteret. Életemben akkor az egyszer féltem attól hogy lezuhanok, pedig nem vagyok az a fajta ember aki félti az életét.
2018. aug. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!