Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Éjjel, úton kóválygó kamiont...

Éjjel, úton kóválygó kamiont hogy előzzek meg biztonságosan?

Figyelt kérdés
Tegnap éjfél környékén jöttem a 62-es főúton, beértem egy kamiont. Kb 65-el, ha ment és egyik sávból a másikba tért át. Valószínűleg fáradt volt a sofőr, bóbiskolhatott. Nem mertem mellette elhaladni, mert nagy kilengései voltak a szerelvénynek, árokba lökhetett volna. Villantottam párat, de semmi reakció nem érkezett. Dudálni nem akartam, nehogy ijedtében félrerántsa a kormányt. Kitértem Szabadszállás fele, aztán visszakanyarodtam a 62-esre. Ismerem az útvonalat, ezért csináltam így, de mi van, ha ismeretlen úton történik ilyen? Hogy kell biztonságosan előzni ilyen helyzetben?

#kamion #előzés #éjjel #alvó sofőr #biztonságos előzés
2018. aug. 13. 12:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, ilyet nem előzünk meg.
2018. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mertem volna belemenni egy ilyen előzésbe. Jó nagy távot tartva mögötte kell maradni, aztán legfeljebb 15 perccel később ersz haza.
2018. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem megelőzni kell, hanem mögötte maradni és szólni a rendőröknek, hogy csináljanak vele valamit, mielőtt bajt okozna...
2018. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Zsíros étel mellé ettem szilvát vendégségben. Éppenséggel siettem volna...
2018. aug. 13. 13:10
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Na de várjál már csak most értem meg: te szórakozol velünk ember? a 62-es főút Székesfehérvárt köti össze Dunaújvárossal, akkor hogy a fenébe voltál te Szabadszállás felé, amikor az az 52-es főút!?
2018. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szabadegyháza... Elnézést.
2018. aug. 13. 13:13
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Hát refi, plusz duda, ha baj van, azért ennyitől ne rántsa már el a kormányt. Az is lehet, hogy éppen a telefonon csetelt, inkább arra utalnak ezek a kilengések.
2018. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

"Zsíros étel mellé ettem szilvát vendégségben. Éppenséggel siettem volna..."


Ilyenkor érdemesebb megállni egy bokornál és kitolni, mintsem a kamion nyomja ki belőled!

2018. aug. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A 62-esen nem igazán lehet félreállni, mert korláttal van határolva, keskeny a padka. A Kurultajon voltam Bugacon, az Akasztói csárdánál megálltam hazafele, aztán nagyszüleimhez is benéztem még, ott ettem szilvát. Ennek mellékhatása később éreztette magát, akkor futottam bele a kamionba...
2018. aug. 13. 13:40
 10/16 anonim ***** válasza:
Angliában azt csinálják autópályán egymás között a "részeg" kamionosok, hogy előzésnél a mögötte lévő felnyomja a reflektort, így a kacsázó sofőr észbe kap, hogy most koncentrálnia kell, mert előzik. Magyarországon nem tudom mi a divat.
2018. aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!