Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki csinál egy kis...

Ha valaki csinál egy kis hibát a forgalomban, miért üvöltik le a fejét anyázva jópáran?

Figyelt kérdés

Tegnap két fiatal csaj is úgy fordult ki elém, hogyha jöttek volna szemből, valami tört volna akkor. Egyszerűen nem néztek balra.

Meleg van, betudtam ennek, nyomtak rájuk egy rövid dudát, intettek, hogy bocs, majd ment mindenki tovább.

De nem, valakinek ez nem elég, megáll az ember mellett, elkezd üvölteni, letúrja az útról, stb..

Nem félnek az emberek a megtorlástól?

Az autóban mindenkinek nagy a szája, de ha ki kell szállni....arra nem gondolnak?



2018. aug. 15. 04:49
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Mert ha más hibázik azt a lehetőséget meg kell ragadni, én nem láttam még tapasztalt sofört ordubálni, anyázni, érdekes... teherautóst sem látok kiszállni, mindig csak a felsőkategóriássy arcoskodik. Úgy néz ki a helyzet, hogy elöttük nem szabad hibázni, ott komoly megtorlásra lehet számítani.
2018. aug. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

tanulóvezető vagyok, ennél fogva nem mindig tudok rögtön elindulni még.

pár hónapja a sorból üvöltött egy férfi, h "mért nem mész mááááá?". rendszeresen veszélyesen előznek meg, annyira idegesíti őket, h tanulóvezető megy előttük.


a kérdésre válaszolva: a lakosság kb. 80%-a frusztrált, életével elégedetlen, egyszerű proli, azért üvöltöznek meg tombolnak.


nem nem félnek, mivel előre gondolkodni sem tudnak. am én is ezen szoktam gondolkodni, h oké, mondjuk én nem vagyok nagydarab vagy erőszakos, meg nem is foglalkozom h-lyékkel, de a 34. akinek beszól, lehet, h megtépi majd.

2018. aug. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, milyen megtorlásról beszéltek: szerencsére idehaza a szájkarate aegnépszerűbb sport, abban pedig leginkább lelkileg lehet lesérülni úgy néhány percre, max órára.


Bevallom, én rosszul tolerálom, ha bármilyen formában a testi épsegemre törnek, így szinte minden vàratlan manőver után éktelen dudálásba kezdek. Ez inkább rossz, mint jó szokás, egyszerűen nem tudok szó nélkül elmenni az aggresszív vagy bunkó vezetési stílus mellett. Így aztán viszonylag gyakran szembesülök azzal, hogy büntetőfék, kiszáll, odajön, anyàzik, szájjákileverlek. De ha nem mész bele az aggresszióba, ha nem eszkalálod a helyzetet, nagyon hamar rájön mindenki, hogy az előbb még sietett és azért szabákytakankodott, így méltatlankodva elhúz. Így aztán 15 év alatt egyetlen pofont gyűjtöttem be, de azt is gyalogosként, mert nem tetszett, hogy majdnem elgázolt egy bokszoló törpe. Szóval azért ez nem egy durva arány, ezért gondolom, hogy nincs szó semmiféle megtorlásról.

2018. aug. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én ha látom, hogy valaki figyelmetlenségből csinál valamit, az nem szokott zavarni. Tanulóvezetők, idősek, stb, próbálok nagyon türelmes lenni.

Mindenki volt kezdő.

Minap csináltam egy olyat, hogy nem vettem észre egy táblát, a szemből jövőnek lett volna elsőbbsége, az út is olyan volt, hogy balesetveszélyes, szóval inkább az útkezelőt kellett volna szidni, de az illető rajtam töltötte ki az összes bánatát.

Aztán ilyen esetben, amikor az anyukáját szidják valakinek, ki az, aki azt mondja: bocs, béna voltam.

2018. aug. 15. 09:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Sok a közúti idegbeteg autós, akik a volán mögé ülve, frusztrált lesz és ki is fejezi, ez hőségben csak fokozódik. Én pl ezért nem nagyon autózom, ha tehetem motorral, vagy busszal járok, nem hiányzik a sok türelmetlen és bárhol, bármikor megelőzni akarók.

Én is tapasztalom, hogy vannak olyan autósok, akiknek tényleg nem lenne szabad vezetnie, mert vagy annyira nincs érzéke a jármű vezetéshez, vagy mert annyira szabálytalan.

2018. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 _Jessy_ ***** válasza:
Valaki így éli ki magát. Mondjuk dudálni én is szoktam (megjegyzem engem se zavar, ha rám dudálnak ha hibázom), legalább felhívom a figyelmét, hogy ezt elcs.te, aztán legközelebb remélhetőleg odafigyel.
2018. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Direkt olyan autót vettem, ami ösztökél a Buddha nyugalomra. Se normál-, se fénykürttel nem szórakozok. Csak lassítok, aztán menjen. Néha elmormolok egy-két általánosítást és a feleségemet is kiképeztem a női sofőr felismerésből (nagyon nagy százalékban jó a tippje). Amint lehet előzök és el is felejtem a dolgot.
2018. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem óhajtom sem az ordítozókat védeni, sem a szituációt, de ez kicsit összetettebb dolog. Az emberek alapjáraton is feszültebbek. Erre rájátszik a napi stressz, a nehézkes közlekedés. Nehézkes közlekedés alatt egyaránt értem a dugókat, az egymásba érő, átgondolatlan útlezárásokat és a temérdek balf...szt. Ez pedig egy veszélyes elegy. Nem törvényszerű, hogy az ember ezen felhúzza magát, de sokat segít benne. És ilyen körülmények közt elég nehéz tolerálni a balf..szokat.

Nem feltétlenül az a"kis" figyelmetlenség okozza a feszültséget. Sokszor az már csak az utolsó csepp.

Itt jegyzem meg, hogy ha mindenki csak egy kicsit lennw figyelnesebb, sok bosszúság eljerülhető lenne. Pl ha nem öt perc tökölés után indul el valaki egy zöld lámpánál, nem megy ötszáz méteren keresztül még harminccal, nem a felezóvonalon közlekedve próbálja kitalálni, hogy neki melyik sáv lesz a megfelelő, és uram bocsá' mindenhol igyekszik a megengedett sebességgel menni.

Megtorlásról beszélni azért sem okos dolog, mert a közút nem csatatér, az autós nem igazságosztó. Az sem okos dolog ha valaki büntetni akarja a figyelmetlen autóst, de az sem, ha egy szabályt vétő, megsértődve azon, hogy valaki ledudálja, még kiszáll pattogni.

2018. aug. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bajer ***** válasza:
Mert idegbetegek. Én legfeljebb csak dudálok, de sosem ordibálok. Aki nem képes elfolytani a dühét vezetés közben, az inkább dobja is be a kandallóba a vezetői engedélyét.
2018. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!