Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok az angliai...

Mit gondoltok az angliai módszerről?

Figyelt kérdés

1: Angliában nem kötelező autósiskolába menni, elég ha az ember kirakja az "L" (tanuló) táblát és mellette egy jogosítvánnyal rendelkező családtag megtanítja közlekedni élesben.


2: Angliában a motorkerékpárral közlekedőnek engedélyezett az ún. "filtering", tehát hogy menet közben el lehet húzni az autók között is.


A tények: Mindkettő balesetveszélyesen hangzik, mégsincs belőle jelentős mértékű baleset, ami indokolná, hogy az európai országokéhoz hasonló rendszerre álljanak át e két tekintetben.


Mit gondoltok, az angliaiaknak ennyire jó a vezetési kultúrájuk vagy ez tényleg nem jelent biztonsági kockázatot, csak nálunk megelőzés jelleggel van betiltva? Melyik európai országban tudnátok elképzelni, hogy bevezessék a fenti kettőt (vagy közülük legalább az egyiket)?



2018. aug. 21. 14:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Svájcban pl. veszel x órát, levizsgázol! és kapsz "L" Fahrausweisot, viszont utána 2 évig! nem vezethetsz vele egyedül - na, EZ szerintem irtó gáz.


Angliában okés a dolog, nyilván figyelnek, aki meg száguldozik, annak meg tökmindegy.

2018. aug. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Itthon ennek csak akkor lenne értelme ha képzett sofőrök lennétek az úton, akik nem a levegőbe beszélnek, hanem megtanítják a másikat vezetni. Az autós oktatás egyébként is egy gyorsított módszer, ami nem vezetni tanít meg, csak vizsgára készít fel. Ez a nem mindegy...

Támogatnám ezt a dolgot, de biztos feltételekhez kötném, vagyis a tanító fél vezetési tapasztalatához első körben.

2018. aug. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
*Lennének
2018. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Beviz Elek ***** válasza:
77%

Nagyon rossz a rendszer.


1. Vak vezet világtalant.


2. Az első pont miatt az autósok nem tudnak vezetni, nem túl jó ötlet hogy a motoros elhúzhasson két autó között.


Még Magyarországon sem elég szigorú a rendszer.

2018. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%
Megmondom őszintén, most az állam kaparom össze a billentyűzetről, mert eddig nem tudtam, hogy Angliában így mennek a dolgok. De így már teljesen egyértelmű, hogy miért vezet mindenki olyan hülyén, senki nem tud és nem ért semmit a közlekedésben. Voltam ott személyesen, láttam, és mások is szidják őket.
2018. aug. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

#5/5 Időpont ma 20:29:

Igen, így van! Érdekes amit mondasz, mert én kamionosoktól azt hallottam, hogy Angliában mindenhol megadják az elsőbbséget, nem agresszívkodnak a sofőrök. :)

2018. aug. 21. 21:09
 7/29 anonim ***** válasza:
19%

1 pont netto marhaság. Majd a hülyebarom akinek fogalma sincs a kreszről, meg havonta vezet 10 km-t a tesóig ,az képzi ki a leendő pilótát,ráadásul úgy hogy nincs is padálsora,tehát ha bepánikol a 'sofőr' semmit nem tud tenni csak visítani.


2. pont. Ez rég megvalósult már, előszeretettel csinálják a donorjelöltek, bármiféle rendőri szankció esélye a nullához közelít.

2018. aug. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#6

Nem agresszívak a söfőrök, sőt kifejezetten türelmesek, de mindemellett hihetetlenül buták is.


Az autók biztosítása horribilisan magas, a friss jogsisok tekernek az 1.2-es, 1.4-es kavédarálókkal, London környékén erre "csak" 1500-2500 font a biztosítás. Van miből kifizetni a kárt.


Ha ritkán leesik a hó, minden körforgalomban baleset. Az A1-en Stevenage előtt minden délután dugó alakul ki, a sok ráfutásos baleset miatt 1 konténert meg lehetne tölteni a félresöpört autóalkatrészekkel.

Pár hete az M18-ason az 1-es és a 3-as kijárat között 3 baleset volt, 8 autóból 5 gtk.


2 bit dolgozik a fejben, nézik a motorháztetőjüket és csak mennek előre.

2018. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Vezettem párszor Angliában és érződik hogy boldog boldogtalan vezethet. Főleg mikor átjönnek Franciaországba, ott teljes a káosz.
2018. aug. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 veterán vas ***** válasza:
100%

Az angoloknál nem csak a vezetői engedély megszerzéséhez, hanem a műszaki vizsga kérdéséhez is hasonló a hozzá állás. Bármi levizsgáztatható, ha van rajta kormány, fék, és lámpák. Olyan tákolmányokat láttam rendszámmal közlekedni, hogy röhej.

Kár lenne lemásolni/átvenni bárkinek is. :(

2018. aug. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!