Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Honnét lehet így felismerni...

Honnét lehet így felismerni egy civil rendőrautót? Vagy az ilyen csak véletlen?

Figyelt kérdés

Az M7-esen mentünk tegnap, 125-130 körüli tempóval a külsőben.

Mögöttünk egy ezüst színű Mercédesz B osztály jött.

Aztán a tükörben láttam,hogy a távolban közelít egy S osztályú Mercédesz, villogott az előtte haladókra ezért tűnt fel,hogy nagyon jön.

Ahogy odaért mellém hirtelen a fékbe taposott, villogott is a hátsó féklámpája, tehát nagyot fékezett.

Kirakta az indexet, és besorolt elém, aztán ment 130nál épp csak gyorsabban.

Ezután nem sokkal egy Skoda Octavia ment el a belsőben nagy sebességgel, mögöttünk a B Mercin hirtelen felkapcsoltak a kék piros fények, és megindult a Skoda után.


Így állt össze a kép,hogy az S Merci sofőrje tudta,hogy az rendőrautó, de honnét?Két civil ruhás férfi ült benne, nem látszott a szélvédő mögött sem a kék lámpa, többször belenéztem a tükörbe amíg mögöttem voltak, nem néztem volna őket rendőrnek, pedig tudom,hogy újabban így csinálják.


A Skodával együtt kimentek egy pihenőbe, az előttünk lévő Mercédesz fokozatosan gyorsított, és távolodott, míg végül el nem tűnt, pedig mi tartottuk a 130-as tempót.Ő erre várt gondolom,hogy valaki más után menjen a rendőr, aztán nyomta neki tovább.


2018. aug. 24. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Ha ennyit hangsúlyozod a 130-cat, akkor te jobban félsz valamiért a civilektől, mint az aki nagyot fékezett...

Ugyanazokat a típusú járműveket használják, mint amik a rendőrautók, csak civilben többnyire sötét színben.

Száguldozókat kerestek, amiből ezek szerint találtak is, azonban te sem vagy biztonságban attól mert a megengedettel mész: ha mögötted van nem véletlenül van ott, mivel azt nézi mikor hibázol.

2018. aug. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

GPS szerint 140-el szoktam menni általában, kivételes alkalom volt,hogy most 130-cal mentem.

Nekem nem tűnt fel,hogy kihangsúlyoztam, de ha mégis akkor tudat alatt talán azért tettem mert itt könnyen az lehet a vége,hogy el kéne venni a jogosítványom ezért meg azért, a történet többi része nem is számít :D Csak mindig a kérdező a hibás, bármiről szól a kérdés.

2018. aug. 24. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
Ez így baromság. Ha az s merci mellétek ért nagy sebességgel, akkor elhaladt a b merci mellett, viszont akkor a b merci rögtön utána kellett volna hogy menjen, ahogyan a skoda után is rögtön utána ment. Meg az is hogy lehet hogy az s merci mellétek ért, fékezett egy nagyot, és mégis elétek sorolt be. Meg alapból honnan tudta volna hogy a skoda mennyivel megy? Ránézésre, bemondásra nem büntethet meg hogy "hát én úgy lattam maga gyorsan hajtott." Ha meg elvileg menet közbe is tudna mérni akkor mar az s mercit is be kellett volna mérje, és utánamenni mint ahogy felntebb írtam. Ez így nagyon kamuszagú történet vagy csak nagyon rosszul emlékszel.
2018. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Általában a jelöletlen rendőrautók fehér, szürke, vagy fekete színű Ford Crown Victoria, Chevrolet Caprice, újabban Ford Taurus, Ford Explorer, vagy Dodge Charger típusok szoktak lenni. Árulkodó a sötétített üveg rajtuk. Az autósok nagy része és természetesen a bűnözők értelmesebb rétege is tudja, hogy ezekkel a járműtípusokkal vigyázni kell az utakon, mert nagy eséllyel a rendőrséghez tartoznak. Ezeket a járműveket később használtan civilek is megvehetik, villogók és a további rendőrségi felszerelések nélkül természetesen.
2018. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!