Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létezik valami olcsó kütyü a...

Létezik valami olcsó kütyü a hátrafelé tolás megkönnyítésére?

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve van jogsim, de a mai napig kiver a hideg verejték, ha tolatni kell és minden alkalomban csak a jó szerencsében és megérzésemben bízom, hogy nem megyek neki a másik kocsinak. A párhuzamos tolatva parkolást pl. sosem vállalom be, mert annyira necces. Nemtudom, hogy másnak is ilyen nehéz-e vagy csak nekem azért, mert az egyik szemem tompalátó így nem alakult ki úgy a térlátás mint másoknak, de ha hátranézek, csak egy nagy síkot látok a motorháztetővel, szélvédővel, üléssel együtt.

Találtam egy ilyen tükröt, de nem tudom, hogy az én problémámra jó-e:

[link]

Ezt hova kell rögzíteni és megéri-e egyáltalán? Mondjuk elég szépen látszik a másik kocsi eleje, mint a tolatókamerában. Szerintetek?

Pocskondiázó kommenteket, mint pl. "rossz szemmel miért vezetsz" (jogsit fél szemre is meg lehet hosszabbítani 0,8-as vizussal), ha "béna vagy ne ülj kocsiba" (a munkahelyem és az életem függ tőle) és hasonló megnyilvánulásokra nem vagyok kíváncsi. Köszi.



2018. aug. 25. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tolatóradar, tolatókamera. Utólag is beszerelhető.
2018. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Vonóhorog.:) Komolyra ferdítve, a linkelt prizmát a tükörre szokták/kell ragasztani, és mivel domborúbb, mint a tükör, nagyobb szögben látsz vele. Valójában sokat kellene gyakorolni a tolatást, és egy idő után megtanulod, ezt hívják rutinnak. Csak írd meg kérlek, hogy hol gyakorolsz, nehogy mögéd parkoljak.:) Bocs, de ezt egyszerűen nem hagyhattam ki.
2018. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Ja, a vonóhorog azért jó, mert ha koppan, akkor tudod, hogy nem kell tovább tolatni.
2018. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#1: Ezekkel az a baj, nemcsak hogy nem éppen 2 fillérek, de a beszerelésük önmagában többe kerülne, mint maga az eszköz, mivel én abszolút nem értek hozzá. Akkor ez a felragasztható lencse hülyeség? Első blikkre nekem nagyon tetszik, mert legalább be lehet nézni a kocsi mögé. A tolatóradar/kamera azért sem lenne jó, mert akkor mindkét - mondhatni olcsó - kocsinkra is be kellene szerelni, amit már nem engedhetnék meg magamnak egyetemistaként.
2018. aug. 25. 15:09
 5/11 A kérdező kommentje:
#3: Ja, és akkor megszólal a 25 milliós Mercédesz riasztója és törölhetem ki a s****m a nagyszerű ötlettel. Rosszabb esetben meg a tulaja észreveszi és ott helyben ver agyon.
2018. aug. 25. 15:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Videón láttam olyat, hogy egy sípoló gumijáték volt hátul az autóra rögzítve. Letekert ablakkal tolatott a garázsajtóig, akkor állt meg, amikor sípolt a cucc. Persze ez csak ilyen falhoz/ajtóhoz tolatáshoz jó.

Egyébként érdemes időt szánni rá, és kijelölni nagy kartondobozokkal egy gyakorló helyet, azon bátran lehet próbálkozni, mert nem töröd össze az autót.

Annó nekem úgy tanították, hogy azt kell megtanulni, az autó melyik pontjának hol kell állnia, amikor vissza kell tekerni (pl. a te hátsó szélvédőd sarka és a hátsó autó jobb eleje egybeesik, de ezt ki kell tapasztalni).

2018. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

tolatókamera visszapillantóba integrált lcdvel 6-7ezer alin vagy ebayen


nem nehéz beszerelni, de ha nem megy, csak van ismrrősöd aki segítene

2018. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tolatóradar kell neked, attól jobb nincs. Bármilyen autóba beépíthető.
2018. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs térlátásod, akkor hiába ragasztod fel ezt a lencsét, sőt, még rontasz is vele, mert erősen torzítja a látott teret/síkot. Vagy ne parkolj hátramenetben vagy szereltess fel egy tolatókamerát, esetleg tolatóradart.
2018. aug. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért van ez mert hülyék tervezik az új autókat és már csak egy vékony csík a hátsó ablak mert így menő a formaterv. Az senkit se érdekel hogy lehetetlen kilátni. De a tolatóradar nem széria felszereltség így kénytelen megvenni az aki új autót vesz ha tolatni akar.
2018. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!