Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy piroson át, buszra rohanó...

Egy piroson át, buszra rohanó gyalogos miatt marha nagyot estem bicajjal, érdemes feljelentést tennem?

Figyelt kérdés
Eléggé lehorzsoltam magam és a canga is kicsit megviselődött. Elrántottam a kormányt neki a padkának plusz satufék. Fizikailag nem érintkeztem a gyalogossal.

2018. aug. 27. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Most ott áll melletted a gyalogos, s a válaszunkra vár? Mert ha nem, akkor nem fognak országos körözést kiadni a felkutatására.
2018. aug. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves első:

Egyszer tettem életemben feljelentést, és 7* kellett tanúkihallgatáson megjelennem, meg kellett a nyaralást is szakítanom miatta és végül eredménytelenül zárták a nyomozást, kis betörés volt.


Ezért most 100x meggondolom, de ugyanakkor kb 50 ezres károm keletkezett és rossz anyagi helyzetbe vagyok.

2018. aug. 27. 10:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az életben nem fogod tudni előszedni azt a gyalogost. Plusz tanúk, ugye.

Onnantól mit-kit-hol-miért is jelentenél fel, hogy megtérüljön a károd?

Ismeretlen elkövető? A végeredmény garantált 0.

2018. aug. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd a feljelentést mert ennek értelme nincs. Esetleg menj vissza a helyszínre és nézz körül nincs-e kamera valahol, meg nézd meg ismét milyen KRESZ szabályok vannak arra felé mert ez is sokat számít. Mondjuk itt gondolok a táblákra, meg arra hogy kijelölt átkelő helyen rohant-e át a gyalogos vagy sem. Mert ha igen akkor saját magad alatt vágod ki a fát mert akkor egyből azzal jönnek feljelentéskor hogy miért nem lassítottál az átkelő helynél amikor tudod hogy ott gyalogosnak van elsőbbsége stb... és már ott fog tartani a dolog hogy te leszel a hibás, és ha pert indítasz akkor a per költséget is te fizeted, és a gyalogos ha úgy gondolja rágalmazásért ismét feljelenthet téged ami még több anyagi kiadás.

Nézd ezt le kell nyelni sajnos, esetleg ha valahol ráismersz az utcán akkor szólítsd le, mondd el neki hogy károd lett és egyezzetek meg. Persze ennek értelme nem sok van, mert simán letagadhatja vagy agyon ver, vagy elhajt, de egy próbát megér a dolog.

2018. aug. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen ügyekben a rendőrség kb. semmit nem ér. Balesetet okozott? Rendőrt, mentőt kellett volna hívni. Persze addigra a felelős sehol sincs. Kár ért? Hajtsd be polgári peres eljárásban. Kitől? Az már a te bajod. Nyilván lett volna nyomozás gondatlan balesetokozás miatt, de szinte esélytelen, hogy meglegyen a felelős. Annál jobb ötletem nincs, mint odamenni másnap ugyanakkor, hátha látod az illetőt. Persze erre ő is gondolhat.
2018. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
miért nem állítottad meg a gyalogost, hogy hahóó károm keletkezett. ilyenkor, ha van (bár kétlem) privát felelősségbiztosítása, akkor abból lehetett volna kihozni valamit. utólag, már bocs, de kb baxhatod.
2018. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, semmiképpen sem. Csak magadnak csinálsz bajt.
2018. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges ügyet csinálni belőlle ,soha nem lesz meg az a gyalogos és nem is volt ütközés szóval bizonyíthatatlan a dolog.
2018. aug. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:

Nem érdemes. A gyalogos már elment, megtalálni nem fogod. És a balesetben sem vett részt, maximum tanúként.

Téged viszont elmarasztalhatnak, amiért nem jól választottad meg a sebességet, emiatt baleset történt...

2018. aug. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az ezzel a probléma, hogy ezt ott a helyszínen kellett volba azinnal elrendrzni. Gyalogost visszatartani, rendőrt hívni.

Megpróbálkozhatsz ugyan a feljelentéssel is, de nagyjából borítékolom a végeredményt:

Megteszed a feljelentést, aztán pár hónap múlva lezárják az ügyet eredménytelenül. És ezt nagyjából már a feljelentés rògzítésekor el is fogják mondani, hogy kb erre számíts.

De vegyünk egy optimista esetet, sikerül felkutatni tanúkat, meglesz a gyalogos. Onnantól indulhat a pereskedés, (mivel a rendőrség maximum megbírságolja majd) amiben neked bizonyítanod kell, hogy a kerékpáron bemutatott sérülések valóban a balesetkor keletkeztek. Elpereskedtek néhány évet, neked elkopnak az idegeid, aztán vagy látsz belőle pénzt, vagy nem.

Ha legközelebb ilyen történik (ne történjen!) akkor a helyszínen lépj!

2018. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!