Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan "szokjak le" a gázpedál...

Hogyan "szokjak le" a gázpedál túlzott nyomásáról?

Figyelt kérdés
Nem direkt csinálom, de valahogy mindig sikerül "belelépni":S Meg mondták már h "sportosan közlekedek":S És ez így nem túl biztonságos közlekedés...:S18 éves lány vagyok.
2008. nov. 3. 16:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Pl. figyeld a sebességmérőt, lakott területen belül 50-nel, azon kívül közúton 80-nal lehet menni, de ezt nyilván tanultad kreszből. Amint eléred ezeket a sebességhatárokat, vegyél vissza a gázból! Gondolom, te sem szeretnél elütni senkit, vagy másfajta balesetet okozni...
2008. nov. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Gyakorolj pedálos kukán. Próbáld meg félig kinyitni a fedőt a lábaddal és úgy tartani. Tehát csak annyira nyomni, hogy megálljon a tető félúton. Így majd az autó nem fog tovább gyorsulni, hanem egyenletes sebességre be tudsz állni.
2008. nov. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Ezt már vizsgán meg kellett volna tanulni, hogy nem csak padlógáz, vagy semmi van.
2008. nov. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
34%

én is kukán "tanultam meg" nem sportosan vezetni.


A 3-dik válaszoloval meg ne törödj.

2008. nov. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

javaslom keres traffipaxot és menjél el előttük egy párszor padló gázzal a csekktől egyből elmegy a kedved a gyorshajtástól:D

vagy egy kis átalakítás az autón fojtás vagy valami

2008. nov. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
32%

Szimplán mész biciklivel kocsi helyett aztán ott az a lényeg hogy minél jobban taposd a pedált.

HOGY LEHET ILYET KIENGEDNI A FORGALOMBA?!

2008. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
szia nézd meg eza wboldalt sztem garantálatan elveszi a kedved a gyorshajtástol www.scheurijzer.nl ------>Schokkend 18+ de csak ha birod a vért
2008. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Az hogy csak nyomod a gázt, az baromira nem sportos vezetés, sokan el vannak tévedve, akik így gondolják.

A kérdésre válaszolva, neked kell érezned a gázpedált.

2008. nov. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
én is ilyen voltam pedig nagyon friss volt a jogsim!Általában az emberek a saját hibájából tanulnak nálam is így volt amikor fellöktem egy csajszit a zebrán,persze ők is hibás volt mert eszetlenül lökötték egymást az út szélén és az egyiknek lecsúszott a lábs.Én meg 50 helyett mentem 70-el.nem lett komoly baja de egy életre megtanultam miért 50 az 50.
2008. nov. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hm, ez érdekes probléma. :)

Alapvetően az erre a megoldás, h. a vezető figyeli a sebességmérőt, és ha az túllépi a seb. határt, akkor kicsit visszább vesz a gázpedálon. (Szerencsére azokat űgy csinálják, hogy lehessen fokozatosan szabályozni a beáramló üzemanyag mennyiségét - és ezáltal a sebességet -, nem csak 0 és 1 állása van. :) )

Nálad úgy tűnik, ez valami miatt nem működik, de gyanítom, h. egyszerűen nem nézel rá az órára, és csak abból derül ki, h. egyre gyorsabban mész, h. egyre jobban kapaszkodnak az utasaid, vagy egyre jobban kiabálnak. :)

Ha ez a gond, akkor rá kell szoknod arra, h. rendszeresen lepislants, bár a gyakorlat növekedtével amúgy is jobban fogod érezni műszer nélkül is, h. kb. mennyivel mész éppen.


Ha ez mégsem jönne be, akkor segíthet egy navigációs berendezés. Az a GPS alapján tudja, hogy hol jársz, a térkép adatbázis alapján pedig azt, hogy ott mennyi a megengedett sebesség, és be lehet állítani, hogy szóljon a túllépésnél. Amikor egy kellemes női (v. férfi) hang szól (ez is állítható szokott lenni), hogy "túl gyorsan mész", akkor egyből tudod, hogy most kell kicsit visszább húzni a jobb lábad.

2008. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!