Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » STOP táblánál nem hülyeség...

STOP táblánál nem hülyeség hogy kétszer meg kell állni?

Figyelt kérdés
Egyszer meg kell állni a stop tábla vonalában, egyszer utána pedig a kereszteződésben. Friss jogsis vagyok, eddig mindig megálltam a stop táblánál is, csak nem értem hogy mi értelme van. Volt hogy rám dudáltak.
2018. szept. 3. 12:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer az útburkolati jelnek teszel eleget, egyszer pedig a táblának. A gyakorlatban elég csak a tábla vonalánál megállni, nem kell túlbonyolítani, a lényeg, hogy az elsőbbségadási kötelezettségnek eleget kell tenni. Itt azért kell mindenképpen megállni, mert nem elég csupán lelassítani, ugyanis a kereszteződés egyáltalán nem belátható.
2018. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha van felfestett vonal, akkor OTT kell megállni. Másodszor pedig ott és akkor, amit az elsőbbség megadása megkíván.

Ha a vonalnál megálltál, akkor kihajthatsz újabb megállás nélkül, ha nem kell elsőbbséget adnod. Tehát senkinek nem kell satuznia, kormányt elrántania, megállnia miattad.

2018. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
általában a stop táblákat nem a kereszteződésbe teszik bele, hanem 5-10 méterre tőle és onnan nem látni be a kereszteződést.
2018. szept. 3. 12:15
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

Mondom, ha van vonal, akkor ott megállsz. Lassan elindulsz addig, amíg már belátod a helyet. Ha kell újra megállsz. Ha nincs semmi, akkor nem állsz meg.

Ha burolati jel nincs, akkor ott állsz meg, ahol már látsz is.

2018. szept. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
A magyar autósok zömének sok minden hülyeség, de ez látszik is a baleseti statisztikán.
2018. szept. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
41%

Amikor egy ugyanilyen kereszteződésnél, nem a tábla előtt álltam meg, hanem kidugva az autó orrát hogy lássak valamit, az oktatótól kaptam a megjegyzést, hogy attól mert más idióta sofőr semmibe veszi a jelzéseket, nekem még ne ez legyen a követendő.


Tehát először a tábla előtt, utána ha nem látni semmi kijjebb lehet gurulni.

2018. szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

Máig tévesen él a köztudatban ez a "tábla vonalában".

Pedig már évek óta nincs ilyen a KRESZ-ben.

A kresz annyit ír, hogy a kereszteződésbe való behajtás előtt kell megállni. Illetve, ha van stop vonal, akkor ott (is).

2018. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell kétszer megállni.
2018. szept. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"kresz annyit ír, hogy a kereszteződésbe való behajtás előtt kell megállni. Illetve, ha van stop vonal, akkor ott (is)."


Így is úgy is kétszer kell megállni.

2018. szept. 3. 12:51
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

9.



Ha nincs vonal, ott állsz meg, ahonnan látsz.


Ha van Stop vonal, ott kell megállni. Ha onnan belátod a kereszteződést, mehetsz tovább megállás nélkül. Ha nem látsz ki, akkor még megállhatsz további 68 alkalommal is, ha muszáj, de nem KELL kétszer megállni.

2018. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!