Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikor kell bekapcsolni a...

Mikor kell bekapcsolni a biztonsági övet buszon?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2018. szept. 4. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Ha van, akkor mindig. Egy lefagyott városi felüljáróról a szemből szabàlytalanul előző futársuzuki miatt leboruló buszon nagyon nem mindegy, hogy az ülésben maradsz vagy kiesel és átgurul rajtad a busz.
2018. szept. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Annyira azért nem egyszerű, mint ahogy az az első válaszban szerepel. Például, menetrend szerinti helyi autóbuszjáraton akkor sem kell, ha van. Menetrend szerinti autóbuszjáraton lakott területen kívül sem kell, ha álló utasokat is szállíthat.

Az más kérdés, hogy lehet használni, nyílván szól érv az öv nyújtotta biztonság mellett; de ez a kérdés arról szól, hogy mikor kell?


A KRESZ rendelkezik erről (is).

48. §

(4) olyan járműben, amelynek üléseit biztonsági övvel szerelték fel, az ülésen utazó személynek a biztonsági öv becsatolásával kell magát rögzíteni.

(5) Nem kell becsatolni a biztonsági övet:

d) a lakott területen menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;

e) a lakott területen kívül menetrend szerinti személyszállítás végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;

f) az autóbuszban szállított 3. életévét még be nem töltött gyermeknek;

g) annak, aki külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.

(6) Az autóbusz biztonsági övvel felszerelt ülésein utazókat:

a) az ülésen elhelyezett jelzéssel (161/a. ábra),

b) a járművezető által,

c) kalauz, idegenvezető vagy a csoport vezetőjeként kijelölt személy által, vagy

d) audiovizuális eszközök (pl. videó) útján

tájékoztatni kell a biztonsági övek kötelező használatáról.


A KRESZ - azaz az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól – hatályos teljes szövege elolvasható, például, itt: [link]

2018. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

Kettes, köszi a kritikát és a lepontozást, de szó nem volt arról, hogy a jogi háttérről beszélgetünk itt. Az utasok biztonsága szempontjából akkor KELL becsatolni az öveket, amikor a jármű mozgásban van és e tekintetben tökéletesen irreleváns, hogy szállíthat-e az adott jármű álló utasokat vagy hogy elhagyta-e a Jászkarajenő végét jelző táblát.


Tehát kérdező: kapcsold be mindig, mert azért van az öv, hogy egy borulásos vagy durvább ütközéses balesetnél ne repkedj össze-vissza és a bizonyos mértékig védelmet adó felépítmény én belül maradj.

2018. szept. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Én még életemben nem láttam olyan buszt, amin biztonsági öv van (gondolom most nem magánvállalatok kisbuszáról beszélünk, hanem a bkk/volt volán buszokról). Egyáltalán miről beszélünk akkor?
2018. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

# 3-as válasz írója! [2018-09-04 16:31]

Mielőtt megköszönted nekem a „lepontozást”, meg kellett volna tudakolnod, hogy értékeltem-e egyáltalán a válaszod? Ugyanis, nem: [link]

A kép bal felső részén látszik, hogy be vagyok lépve (mert látható, hogy Üzeneteid, Saját kérdéseid stb.) És a 2-es válasznál olvasható, hogy „Ez a te válaszod”, vagyis, az enyém.

Ugyanakkor az 1-es számú válaszodnál még ott van számomra az értékelési lehetőség: mind a három kéz, előtte a hasznosságra vonatkozó kérdéssel.

És marad is érintetlenül mind a három kéz, mert én nem gondolkodom úgy, mint te, hogy úgy próbálnék érvényt szerezni az igazamnak, hogy az eltérő választ nem hasznosnak jelölöm. Mivel ilyenre nem gondolok, nem is teszek így. De, nem ítélem meg, nem „köszönöm meg” gúnyosan, ha más értékel. Kitalálni sem próbálom, hogy kik értékeltek, mert nem tudhatom. Ahogy más használó sem tudhatja, te sem. És semmi közöm ahhoz, hogy mások számára mennyire hasznosak a válaszok; akár másoké, akár az enyém. Ahhoz sincs közöm, hogy a # 3-as válaszod 100% hasznosságúnak ítélték. Mások; ugyanis azt sem értékeltem, és nem is fogom. Tényleg, azt miért nem köszönted meg?

2018. szept. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
5-ös! Minek magyarázkodsz neki? Én a helyedben már csakazértis lepontoztam volna, és sza*tam volna le magasról hogy mit hőbörög. Birka türelmed van! :)
2018. szept. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!