Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ittasan lehet kerékpározni?...

Ittasan lehet kerékpározni? Vagy van egy határ, ami ezrelékben meg van határozva?

Figyelt kérdés

2018. szept. 9. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ittasan tolni lehet!
2018. szept. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De volt egy olyan hír,hogy mostmár lehet ittasan kerékpározni.Ez 2014-ben volt.Ha azóta változott a helyzet akkor arról jó lenne látni valamit...
2018. szept. 9. 18:41
 3/10 A kérdező kommentje:
Ittasan vittem kerékpáron a kutyám röntgen leletét az állatorvoshoz 2014-ben.A kutya elhunyt.Én meg vettem egy két literes sört és ittam belőle.Az állatorvos segédje meg azt mondta,hogy,igen mert mostmár lehet ittasan bicajozni.
2018. szept. 9. 18:47
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Körösné Bogár Viktória rendőrségi kommunikációs referens elmondta: alkoholfogyasztás miatt biciklistával szemben a rendőr akkor intézkedik, ha a közlekedésben való részvételének módjából vagy viselkedéséből látható jelét észleli, hogy nem képes a biztonságos járművezetésre. – Ilyen esetben felmerül, hogy a vezetői képességet korlátozó állapot az elfogyasztott szeszes ital hatása miatt jött létre, ezért a rendőr alkoholteszteres ellenőrzést végez — tette hozzá.


Amennyiben az ellenőrzés során megállapítják, hogy a kerékpáros nincs a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban, a rendőr helyszíni bírságot szabhat ki, vagy szabálysértési eljárást kezdeményezhet vele szemben. Ha a biciklista közlekedési balesetet okoz, vagy részese annak, a rendőri intézkedés során köteles megfújni a szondát. Abban az esetben, ha az ittas kerékpáros olyan közlekedési balesetet okoz, amelyben más személy súlyosan megsérül vagy meghal, ellene bűntett elkövetése miatt büntetőeljárás indul.


A rendőrök ezért azt tanácsolják, hogy alkoholfogyasztás után egyáltalán ne üljünk kerékpárra, hanem a járművet tolva közlekedjünk. A biciklit toló személy ugyanis nem minősül járművezetőnek.

2018. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor maximum 2 sört meg lehet inni.
2018. szept. 9. 18:55
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Azért nyilván nem fog büntetni a zseka, ha megiszol pár hideg sört, de ha benyakalsz egy lityi háziszilvát vagy kommerszbarackot, aztán úgy közlekedsz a binyiglivel, mint a golyó a flipperben, az bizony sokba fog kerülni.
2018. szept. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
2 sört simán meg lehet inni. Ha nem látványosan vagy beállva, és szabályosan közlekedsz, akkor nem fog csesztetni senki. De akkor sem ajánlott. Tapasztalatból mondom, hogy már két sörtől romlik az ember helyzetérzékelő képessége, reakcióideje. Bringán figyelni kell, mert ha egy fogalmatlan barom nem ad elsőbbséget, az először neked fog fájni. Ezért fontos ezeket a szitukat előre látni. Ha muszáj, és egyébként tempósan közlekedsz, akkor ittasan menj lassabban a szokásosnál. Minden baleset kevésbé vészesebb, ha kisebb sebességgel történik.
2018. szept. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen 6-7 sör az, aminél csak leállni tudok, akkor már azért zavarni kezd a mátrixélmény, de egy repedt kempinggel úgy hazateperek a teherautókkal szétbarmolt kockajárdákon ezerrel, hogy semmi esélye balesetnek. Persze van, aki pár sör után már nem képes a figyelmét se fókuszálni, megértem.
2018. szept. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 DrNest válasza:

Rossz a kérdés. ITTASAN nem, azaz be**szva nem.

De ! lehet alkoholt fogyasztani, ha:

"4/b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá"

[link]

2018. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jászay András válasza:
54%
Hogyne lehetne! Sőt, bármit LEHET ittasan vezetni - csak nem SZABAD!
2018. szept. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!