Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki volt a hülyébb? Én vagy a...

Ki volt a hülyébb? Én vagy a buszos?

Figyelt kérdés
Két sáv van, az enyém fog megszűnni, de elég hosszan van hely, hogy beférjek, nyomom neki, erre a buszos is elkezdi nyomni, éppen hogy befértem elé, mert megszűnt a sáv, és jöttek már szemből, Persze dudál mint az állat, amíg mögöttem jött. Tulajdonképpen nem előzés volt, hanem besorolás. Nem kell segíteni a besorolást, főleg csúcsidő esetén? Nem vagyok kezdő, napi 50-100 km-t megyek. Vagy én voltam a hülye? Azt is elfogadom, ha nekem kellett volna megvárni, míg beenged ő, vagy a mögötte lévő, de ott 70-el lehetett menni, elég beállt volna a forgalom ha satufékezek és várok.

2018. szept. 11. 08:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%

ez mindennapos..a buszost is meg lehet érteni, nincs más öröme, mint a "megmutatom az öcsisajtnak".


persze a buszvezetőt is meg kellene kérdezni, mert ő utasokkal tele járművet vezet, nem akarja rángatni a buszt.


arra válaszolni,ki a hülyébb? nem tudom..

én is szoktam nagynéha ilyent alakítani, de én nem zavarom meg a buszt, ha az elé megyek be..az is igaz, hogy utána azonnal fel kell venni a forgalom ritmusát..

2018. szept. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy a busz vezetője nem segítette a sávváltást, sőt ha ugyr tetszik akadályozta, de ilyen esetből, ha baleset történik, a sábot váltó a hibás, neki ugyanis elsöbbségadási kötelezettsége is van a másik sávban haladókkal szemben.

Azt nagyon nehéz bizonyitani, hogy a másik fél bunkó módon megpróbálta megakadályozni a sávváltást, és nem is mentesít a felelősség alól, ha nem lehet biztonságosan sávot váltani, kémytelen vagy várni a megfelelő alkalomra.

2018. szept. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is így gondolom, nekem szűnik meg a sáv, én adok elsőbbséget.

Az idegesített a legjobban, hogy még után a két kilóméterrel arrébb lévő pirosnál is dudált mögöttem, (pedig az incidens után én is kitettem a kezem bocsánatkérésképp) mikor álltunk, meg amikor lekanyarodtam is, ő ment tovább egyenesen, de még akkor is nyomta utánam búcsúzóul. Ez azért már a forgalom többi résztvevőjét is zavarja, akik azt se tudták, hogy mi van, mert már egy másik útszakasz.

2018. szept. 11. 08:56
 4/19 veterán vas ***** válasza:
100%

Amennyiben a Te sávod szűnik meg, akkor neked kell alkalmazkodni. Ha beférsz elé úgy, hogy nem tartod föl, akkor nyomod neki és elé sorolsz, ha nem, akkor beengeded.


Különben nem tudom milyen autód van és hogy vezetsz, de egy utasokkal teli busz legyorsul? :(

2018. szept. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Egy régebbi Suzukim van. Persze, nem jelentkeznék vele a Halálos iramban következő részébe, de azért megy. Meg sofőrként is dolgozom vele. Eleve túlléptünk a sebességet a haladás közben. Nő vagyok amúgy, ez sem plusz pont a vezetésben.
2018. szept. 11. 09:07
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
A buszvezetők nagy része ilyen. Egy gyökér. Tudja, hogy neki volt elsőbbsége, és abban az egy pillanatban rád vetítette ki a nyomorult frusztrált impotens életének minden sérelmét. :) Én a múltkor a telephelyre akartam beállni egy hosszú platós teherautóval, Y forduló kellett hozzá. Baxxki a buszos a teherautó mögé jött, és dudált mint az állat hogy nem fér el... komolyan egy tapló paraszt mindegyik.
2018. szept. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Vannak akik kényszert éreznek arra,hogy tapossák a gázt ,hogy még véletlen se nyomja le őket senki.

Te is taposod,mert még véletlen se a busz mögé kelljen besorolnod és a buszos is,hogy még véletlen se elé menjél. De neked kellett volna gondolkodni,mert neki volt elsőbbsége,neki meg nem kellett volna direkt taposni. A cipzár-elv nálunk kb ismeretlen fogalom,de az itteni mentalitással nem működne olyan jól mint más országokba.

2018. szept. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Legközelebb több eszem lesz.
2018. szept. 11. 09:40
 9/19 anonim ***** válasza:
41%

Te voltál a bunkó, aki a balra kanyarodó sávban pofátlankodott előre (ugye mert ha a sávod "elfogyna" akkor az egy szélső sáv lenne, ott pedig nem jönnek szembe...). Ez nyilván feltolta a pumpát a buszosban. Az is fura, hogy egy akár milyen xar autóval nem tudsz egy utasokkal teli buszt legyorsulni, ebből merem feltételezni, hogy bevágátál inkább az elé a busz elé. Én sem örülök, mikor valaki bevág elém és utána egy kézlengető bocsival elintézettnek veszi a dolgot...


Persze a buszos sem egy észlény, mert mikor látja, hogy vaalki gyökér és veszélyes akkor kár nekifeszülni és izmozni, ahogy annak sincs semmi értelme, hogy utána kilómétereken át nyomja a dudát..

2018. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

ha megszünik a sávod akkor neked kuty kötelességed elsőbséget adni a másik sávban haladóknak

Nem ugy van ám hogy megszünika sáv amiben haladsz és akkor egyszerűen csak kikényszerited hogy beengedjenek a másik sávba


Ezt ugy hívják "közüti veszélyeztetés"

Ha emberek sérülnek emiatt akkor éveket is lehet érte kapni.

vagyis, a válasz a kérdésedre az hogy te voltál a hülye, és nem kicsit!

2018. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!