Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Veszélyesnek tartjátok ha egy...

Veszélyesnek tartjátok ha egy 70 év feletti ember dinamikusan közlekedik?

Figyelt kérdés

Papám 72 éves, és autópályán rendszerint 160-ra állítja a tempomatot, és szinte mindig siet.

Városban is van,hogy elkezd szlalomozni az autók között, lakott területen kívül simán belemegy húzósabb előzésekbe.

Alapvetően betartja a szabályokat, nem előz pl. záróvonalon, meg kanyarodósávból, de a sebességhatárt gyakran túllépi.

Nagy teljesítményű, és nagy autója van, de nagyon érzi a méreteit, én pl. biztonságban érzem magamat mellette, akkor is ha nagyon elszalad vele a ló (és van családtag,barát ismerős aki mellett félek ha így vezet)

Sportolni jár rendszeresen, és elég fitt, a reflexei (még) elég jók.Az emberek 50-60 év közöttinek saccolják a korát, mert úgy is néz ki mintha annyi lenne, de ettől még 72 éves.


Még nem láttam hozzá hasonlót, kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol az ilyen vagy ehhez hasonló idős sofőrökről?


2018. szept. 16. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik.
2018. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ő az a típus aki abba fogja hagyni a vezetést ha úgy érzi.

5-10 évvel ezelőtt sokkal "erőszakosabban" közlekedett.

2018. szept. 16. 12:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az én nagyapám is jó kondiban van, több mint 40 éve vezet, egy ideig hivatásos sofőr is volt. Mostmár csak a saját kisautójával nyomul, de városban is nagyon jól boldogul ,nem zavarják össze az új körforgalmak, és szabályok, tud jól előzni, meg minden. Én nem féltem őt, ültem mellette sokat.
2018. szept. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amíg bírja és a képességei is rendben vannak, illetve másokat nem veszélyeztet, felőlem ugyanolyan autós az úton, mint a többi.
2018. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig szellemileg és fizikailag fitt, addig nincs ezzel baj.

Azokkal az idős emberekkel van baj, akiknek már biciklire sem lenne szabad ülniük de mégis autót vezetnek.

2018. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Ha valóban fitt, nincs belassulva akkor teljesen rendben van a dolog.
2018. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

"Ő az a típus aki abba fogja hagyni a vezetést ha úgy érzi."


Klasszikus utolsó mondat. Az a baj ezzel, hogy sok autós felülértékeli a saját képességeit. Azzal hogy necces előzésekbe belemegy, szabálytalanul közlekedik a saját és főleg mások testi épségét veszélyezeti, csak azért mert neki nagyon fontos dolga van.


Keleteurópában sajnos elég csapnivaló a közlekedési kultúra, sokan azt hiszik, hogy a szabályok rájuk nem vonatkoznak és hogy a többi vezető azért van az utakon, hogy őket akadályozzák.

2018. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Molyember ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, de jó lenne, ha nem ölne meg másokat, elég, ha csak feltekeredik egy fára. Dinamikusan.
2018. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Azért megnézném majd azokat az embereket 70-80 évesen, akik most nagy autós emberek és leszólják az öreg sofőröket, hogy mit fognak majd csinálni abban a korban...
2018. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha rendben van az egészsége (látás, hallás, reflexek, stb...), akkor igazából még biztonságosabb mint sok fiatal ahogy vezet, ő legalább ismeri, érzi az autót, sőt, valószínűleg sokkal több tapasztalata van mint a többi gyorshajtónak.
2018. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!