Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motorral miért jobbról lehet...

Motorral miért jobbról lehet csak előre sorolni?

Figyelt kérdés

Ugye a KRESZ kimondja a közlekedők számára a jobbratartást, ami azt jelenti, hogy a közlekedőknek a sáv jobb szélén kell haladniuk és ezt autósiskolában így is tanítják.


Akkor a motorosoknak miért a jobb szélen sorolhatnak csak előre álló autók mellett? Ez nem ellentmondása egy kicsit a fenti szabálynak? Hiszen ha a jobbratartást mindenki betartja, akkor pont hogy a bal szélen lenne csak hely a motorosoknak előresorolni.


Mit nézek be? Vagy ezt a logikai buktát tényleg nem vették észre a szabály létrehozásakor?



2018. szept. 16. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Több dolgot is rosszul tudsz.

- Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton nem kell a sáv jobb oldalára húzódni, csak annyi van, hogy lehetőleg a külső sávban kell haladni. (lsd. 25. § (2) és 36. § (1))


- Motorral nem csak jobbról lehet előre sorolni. Ez csak a biciklisekre igaz. (lsd. 36. § (12))


[link]

2018. szept. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
most csinálom az A jogsit és ez vizsgakérdés is. rohadtul be lehet sorolni balról az álló autók mellé.
2018. szept. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor bocs. Keverem valamivel vagy változott azóta?
2018. szept. 17. 00:51
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Már a jobbra tartásról írt mondatod sem igaz.

"Ugye a KRESZ kimondja a közlekedők számára a jobbratartást, ami azt jelenti, hogy a közlekedőknek a sáv jobb szélén kell haladniuk és ezt autósiskolában így is tanítják."

A jobbra tartás nem ezt jelenti. A jobbra tartás az a párhuzamos közlekedésre alkalmas úton való közlekedésben azt jelenti hogy városon kívül pl autópályán a menetirány szerinti jobb oldali sávon kell haladni, ha épp nem előzünk. Városon belül maradhatunk akár a bal oldali belső sávban is, a mögöttes forgalom zavarása nélkül. Azaz ha valaki gyorsabban halad azt el kell engedni.

Semmi köze a jobbratartásnak ahhoz hogy a forgalmi sáv jobb oldalára húzódva kell haladni, mint ahogy nem is kell. A sáv közepén kell haladni, nem jobbra húzódva.

2018. szept. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy a jobbratartás azt jelenti amit írtam, de köszönöm. De akkor az előre sorolást rosszul tudtam vagy régebben nem így volt, nem tudom.
2018. szept. 17. 11:25
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
4-es tudom nem ez volt a kérdés, de városon belül is kötelező jobbra tartani abban az esetben, ha egy 2 sávos de nem felfestett úton haladunk...
2018. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

"lakott területen belül nem kötelező kisorolni, "feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza." 

2018. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6# ilyen 2 sávos, de nem felfestett út szerintem csak elméletben létezik, a párhuzamos közlekedési utak 2018ban azért már mind fel vannak festve MO-n.
2018. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!