Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Okoztatok már balesetet?

Okoztatok már balesetet?

Figyelt kérdés
Mi történt? Mi lett a dolog vége?
2018. szept. 20. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Kb. 10 koccanásom volt eddig 23 év alatt, abból 2-szer voltam hibás (KRESZ szerint, mindkettő olyan kihajtás volt, ahol kicsit erőszakosan, de jól beláthatóan jöttem ki csúcsforgalomban, és szinte direkt belém jöttek), egyszer sem volt rendőri helyszínelés.


Egyik ilyen esetben utólag bementem a rendőrségre az esetet jegyzőkönyvbe mondani. Már megírtuk a bejelentőt, hogy nem történt személyi sérülés, aláírás elött egy 40 körüli női utas fiával telefonált, utána hirtelen elkezdett fájni a feje, bement SZTK-ra. Ezért kb. 10 éve 60 ezer forint szabálysértési bírságot kaptam és a jogsim bevonták 3 hónapra (amit pár napon belül visszakaptam, állami szervnél voltam, főnökömmel írattam alá saját fogalmazású levelet, hogy nekem munkámhoz az autó szükséges). Szabálysértés esetén a hatóság ebben gyakorolhat méltányosságot.


Pár koccanás egészen piti ügy volt, pl. parkolóban nekem tolattak amikor autóban ültem, vagy tükrömet vitték le, vasutátjárónál álltam, hátulról belémjötte, fékezni kellett kocsisornak mögöttem levő autót nekem lőkte az amögött haladó, szabályosan kanyarodást előre jeleztem, fékeztem, utána kezdték meg az előzésemet, stb.

2018. szept. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jeges úton kicsúsztam. Mondjuk foghatnám a jégre, mert előtte 30 ugyanolyan hegyi kanyart ugyanazzal a lassú tempóval gond nélkül letudtam, itt valamiért kitört a fara és csak majdnem sikerült megfogni a szalagkorlát előtt. Kiszàlltam, háromszög ki, felmérték, hogy mozgáskèpes-e az autó, annak találtam, háromszög be, mentem tovább. Ja és két arra járóból kettő megkérdezte , minden oké-e, kell-e segítség. Szerencsére nem kellett. Apám, mint tulajdonos valamiért nem őrült a hatszámjegyű kárnak.
2018. szept. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok,ötödik éve van jogosítványom, az első évben nagyon keveset vezettem.


Első év:

5 napos jogosítvánnyal nem tudtam elindulni egy emelkedőn, és nekigurultam a mögöttem álló Suzukinak.

Nem történt kár, a családi autón amivel voltam lett egy kék folt a Suzukitól, rendes volt a Suzukis, csak kezet fogtunk, és elnézést kértem.


Második év, immár saját autóval.

Beakartam állni a kapun, és nekitolattam a kerítés betonalapjának.

Megkarcoltam a kocsim hátulját, nem volt annyira vészes.


Harmadik év:

Sofőrnek jelentkeztem, 3,5-ös dobozos "teherautóval" nekitolattam egy szálloda villanypóznájának.A pózna megdőlt, a kocsin nem látszott semmi.Megúsztam fizetés nélkül.

(egyébkét az összes villanyoszlop meg volt dőlve, tehát nem én voltam az első profi sofőr arrafelé)


Negyedik év:

C kategóriával, friss jogosítvány, 6,5-ös dobozos teherautó.

Egy belvárosi terasz korlátját letolattam.A korlát széttört,a doboz behorpadt a kocsin.30 ezret fizettem a főnökömnek, a vendéglő nem kért kártérítést.

Rá 3 hónapra szintén belváros: fordultam ki ugyan ezzel a teherautóval egy kis utcából balra.

A fordulás közben a kocsi jobb hátulja beleakadt egy szabályosan parkoló személyautóba.

Itt már betétlapozni kellett.


Ötödik év: lekopogom, de eseménytelen, közel 1 éve se meghúzás,se karcolás se semmi.

Az első 2 évben évi 10 ezer km-t vezettem, azóta évi 40 ezret cégessel és sajáttal egybevéve.70% városi (budapesti) kilométer.


Tudom,hogy soknak tűnik, még ha csak sok apróság is.

Viszont vállalom, azért is mert sokszor elgondolkoztam ezek után,hogy kell e nekem vezetnem ha ezt csinálom.

A cégünknél az egyik legfiatalabb sofőr vagyok, havi szinten 1-2 ember mindig meghúzza vagy töri az autóját, és szinte senki sem vállalja a múltbéli hibáit, szóval ha azt veszem amit másokról tudok, nem állok rosszul.


Mára már nem érzem magam annyira rosszul ezek miatt, bár a csorba benne van a büszkeségemben egy kicsit.DE(!) azt veszem észre,hogy mindenki fogja a fejét amikor elmesélem egy-egy történetem, de aki a legjobban sopánkodik arról általában kiderül,hogy sokkal többször, sokkal nagyobb bakikat követett már el, csak mindenki szereti előadni,hogy ő aztán nem, ő soha nem hibázik.


A legsúlyosabb eset az volt,hogy belém jöttek hátulról nagy sebességgel, ott vétlen voltam, személyi sérülés nem történt, csak csúnyán összetört annak az autója aki belém jött.


Forgalomban, a hagyományos baleset fogalmát még nem merítettem ki, és soha nem is szeretnék ily módon hibázni.

2018. szept. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!