Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem büntetik a lassú...

Miért nem büntetik a lassú hajtást is a gyorshajtáshoz hasonlóan?

Figyelt kérdés
Számomra kicsit felfoghatatlan, hogy ha 90es táblánál megyek 105-el azért simán rámvágnak egy zsíros csekket, de ha 60-70el szórakozok az senkit nem zavar. Természetesen nem arról beszélek, ha valaki nem tud gyorsabban menni. Amennyire tudom a KRESZ szerint tilos a forgalmat akadályozni, forgalomban résztvevőket zavarni. Ráadásul szerintem ez még balesetveszélyesebb is, mint ha picit gyorsabban megyek. Pl. Múltkor autóúton 110-nél 70-el mentek a sor elején. Szemből folyamat jöttek, nem lehetett percekig előzni. Ettől minden autós érezhetően feszült, ideges lett, ez növeli a balesetveszélyt, aztán meg ott van az előzés is ami kifejezetten egy hatalmas veszélyforrás... Ketten majdnem össze is csúsztak. Nem siettem sehova, de engem is felidegesített a dolog.

2018. szept. 22. 16:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Engem is idegesítene, de ha belegondolsz, hogy teherautó és busz számára a 70 a megengedett legnagyobb sebesség autóúton, akkor ez nem is tekinthető annyira lassúnak.
2018. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
64%
Unalmas már ez a duma, hogy előzésbe hajszolja a (valamilyen oknál fogva) lassan hajtó a mögötte jövőket. Aki ideges típus az járjon vonattal és dugja ki a fejét az ablakon, ha érzi, hogy jön a roham.
2018. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
67%

#2-es! Nálad a pont!


:-)

2018. szept. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Hát igen. Ha utánfutóval vagyok, én se mehetek sehol 70-nél gyorsabban, de sok traktort is látni főúton, amik 30-40-nel mennek. Ők is legálisan közlekednek, türelmesebbnek és toleránsabbnak kell lenni. Az időseknek, nőknek és a friss jogsisoknak is el kell nézni, ha lassabban mennek. Nem vagyunk egyformák.
2018. szept. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
60%

Egyre többen vagyunk az utakon még többen a piacokon, a buszokon...és egyre több a totyogó ember...


van akinek csak szarabb autóra futja,ezért lassú, van akinek jobb van, de épp furulyázik a nője, nem mer gyorsabban menni...


szóval nyugi. 46 lovas autóval persze hogy tiszta ideg a versenyző, mert nem tud előzni...

2018. szept. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

Pont az a legnagyobb probléma, hogy tele vannak az utak ilyen idegbeteg sofőrökkel, akik ha pár percre fel vannak tartva, személyes sértésnek veszik.

Ez az idegbajos közlekedési mód a veszélyes, nem a lassú haladás.

2018. szept. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

"Ez az idegbajos közlekedési mód a veszélyes, nem a lassú haladás."

Ennyi erőval a gyorshajtás önmagában se veszélyes. Senki nem fog megsérülni attól hogy 250-el megy. Attól fog megsérülni ha hibázik.

Volt szerencsém Németo. korlátlan sebesség mellett menni az autópályán. Teljesen más, érzés. Végig nyugodt kiegyensúlyozott voltam akár a többi közlekedő. Bár az én kocsim max 190el megy, de volt aki 250-300-val húzott el mellettem. Nem volt ebben semmi balesetveszélyes.

2018. szept. 22. 16:54
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi gond ott, ahol az utak ilyen sebességre vannak tervezve. A magyar közutak azonban nem ilyenek.
2018. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
79%
Azért az elgondolkodtató, hogy ha nem sietsz sehová miért idegesít a lassú haladás. Vagy csak a lassan haladó autósokra vagy ideges? Traktor, pótos teherautó, lovaskocsi nem zavar?
2018. szept. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%
Én értem a problémát és szélsőséges esetben ugyanúgy büntetném mint a száguldozást, viszont ezzel kapcsolatban mérlegelni kell: autóúton egy teherautó 70-80 körül fog menni, vagy aki utánfutót húz szintén 70-nel mehet főúton, vagy egy munkagép ami csak 30-cal képes menni, esetleg akinek ki van ragasztva a T betű megint idegőrlő. Csakhogy ezeket meg kell érteni, mivel a lassan haladása érthető. Azonban amikor semmi nem indokolja, hogy személyautóval ne törekedjen legalább a megengedett sebességre, azt nem ártana félreállítani. Ahol én lakom nem egyszerű előzni, szóval ha valaki úgy dönt, hogy ő 60-nal megy, akkor a sort 30-40 kilométeren át annyival fogja vinni. Aki pedig nem akar haladni, mert nem mer, spórol vagy egyszerűen csak hülye az mehet busszal, mivel akkor is 60-70-nel fog menni és még vezetni sem kell...
2018. szept. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!