Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha én kikanyarodasra várakozók...

Ha én kikanyarodasra várakozók egy főútra ami mellett párhuzamosan egy bicikliút fut és én azon állok rajta, de egy biciklis nekem jön?

Figyelt kérdés
Akkor én vagyok a hibás vagy a biciklis? Ha összetörik az autómat mire számíthatok ?

2018. szept. 24. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a biciklis el tudta volna kerülni az ütközést akkor ő, ha nem akkor te.
2018. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 belapus ***** válasza:

"Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására."

Ez az idézet azért érdekes, mert sokszor van Elsőbbségadás kötelező tábla kitéve a kerékpárutak előtt.

Az a kérdés, létrejött-e a hirtelenség ?

2018. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem jött létre hirtelenség, én vagyok a történetben a biciklis csak kezd nagyon elegem lenni abból hogy soha sem adják meg az elsőbbséget a biciklisek nek kivéve amikor a biciklist az nem illeti meg pl körforgalom.


Én mindig figyelek a biciklisekre amikor autóval járok. Már nagyon össze van kedvem törni egy két ilyen idióta autós autóját aztán rendőrt is hívni

2018. szept. 24. 16:35
 4/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem kell ráállni a bicikliútra/biciklisávba. Esetleg.

Viszont a baleset elkerülése mindenki felelőssége! Hiába áll az autós bzi módon, attól még a biciklisnek (ha lehetősége van rá) kötelessége minden tőle telhetőt megtenni, hogy ne legyen baleset, vagyis megállni előtte, kikerülni, stb. Ezzel élnek vissza rengetegen, hogy "majd úgyis kikerül lol"

2018. szept. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szándékosan nem mehetsz neki az autónak, köteles vagy a lehetőségeid határain belül elkerülni a balesetet.

Ez is egy gumi szabály, ami minden közlekedöre vonatkozik.

Viszont, ha nem tudod az ütközést elkerülni, az autós a hibás... tulajdonképpen ütközés nélkül is felelősségre vonható lenne az elsőbbség elmulasztása miatt, de erre gyakorlatban kicsi az esély

2018. szept. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Ha a bringásnak hirtelen fékeznie vagy kormányoznia kellett emiatt, akkor te vagy a hibás. Ha nem, akkor a biciklis.


Analóg módon, hiába állsz keresztben az Astorián egy csuklós busszal dugó miatt, attól meg nem szabad beléd hajtania a béemvésnek.

2018. szept. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha éppen nem jött senki a bicikliúton, akkor rámehet, hogy kilásson. Utána már nem az ő hibája, ha forgalmi okokból nem tud kihajtani, a kerékpáros meg átesik rajta. Helyszínelő rendőr kapásból úgy kezdené a kerékpáros felé, hogy "elvtárs, hát hogy nem látta azt az autót maga előtt?"
2018. szept. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

#7

Azért nem teljesen igaz. Pl kereszteződésbe se állhatsz be, és utána nem vonogathatod a vállad, hogy nem a te hibád, hogy a forgalom miatt nem mehetsz tovább. Akkor mehetsz be oda, ha látod, hogy lesz helyed kimenni. :)

Ha kiállsz a bringasávba, hogy kiláss, az ok, de ha elindulni nem tudsz, és jön szabályosan egy bringás, szerintem illik visszacsorogni 1-2 métert. :)

2018. szept. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

legjobb módszer ha kikerüléskor jó nagyot rácsapsz tenyérrel a csomagtartójára. azzal semmilyen kárt nem okozol, viszont szépen kong a bádog.

ha nekimész és kárt okozol akkor tied a felelősség, mert nem kihajtott eléd, hanem már ott állt. sajnos nagyon sok ilyen kereszteződés beláthatatlan, így ha nem jön biciklis az autós kénytelen előbbre gurulni. így viszont ha magy az autóforgalom, akadályozza a később érkező cangásokat

2018. szept. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
8-as, ez tévedés. Ha előre látod, hogy forgalmi okból nem tudod elhagyni a kereszteződést, akkor nem hajthatsz be. De ha mondjuk ez egy szerencsétlenebb geometriájú hely és csak annyit láttál, hogy balról szabad a terep, jobbról meg csak talán, akkor behajthatsz és akàr napestig is ott állhatsz szabályosan, ha jobbról nem enged be senki. És ekkor senkinek nincs joga beléd hajtani, vagy akar csak a csomagtartódat csapkodni sem.
2018. szept. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!