Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Osztrákoknál hogy van a...

Osztrákoknál hogy van a vasúti jelzőlámpa?

Figyelt kérdés
Múlt héten voltunk kint és a vasúti átjáróknál elbizonytalanodtam egy kicsit... Az normális, hogy náluk nincs villogó fehér jelzés, sőt egyáltalán nem is jelzi semmi a készülék működőképességét, ha nem jön éppen vonat? Két bazi nagy piros lámpa van csak, először azt hittem elromlott, de a másodiknál már gyanús volt a dolog. Hogy működik náluk a vasúti átjáró kresz szempontjából? Meg kellene állni?

2018. szept. 24. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lámpa, akkor az pirosan villogó lehet, akkor tilos átmenni, de van ahol rendes közúti jelzőt helyeznek el.

Ha nem világítanak, akkor fokozott óvatossággal kell áthaladni.

2018. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van lámpa, de szerintem ez nem a klasszikus közúti jelzőlámpa:

[link]


Ha jól nézem, akkor mindkettő fele piros, bár nehéz megállapítani, mert működés közben nem láttam egyet sem.


Akkor ennél nem kell megállni körülnézni? Csak mert ugye Magyarban van egy fehér jelzés is és ha az nem villog, akkor jelzi, hogy hibás a készülék, itt meg... semmi nem jelzi?

2018. szept. 24. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Megsúgom a fehér fény nálunk is csak annyit jelent, hogy a lámpa üzemképes és nem azt, hogy szabad. Körül kell nézni ha fehéren villog akkor is, osztrákoknál meg úgy vannak vele, hogy felesleges a fehér fény nézzen körül az ember és igazuk van, a vonat nagyobb és erősebb.
2018. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindeggyik sötét. Ha jön a vonat,zárás előtt kigyullad az eggyik lámpa az sárga. És kb 5-10mp mulva vált a másik lámpára az piros.
2018. szept. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi többször jártunk kint Ausztriában, úgy van ahogy a 4. írja: ha nem jön a vonat akkor nem világít egyik lámpa se, aztán a sárga felvillan aztán pedig a piros világít amíg a vonat el nem megy. Ha elment a vonat, a piros lámpa csak szimplán elalszik.

DE mi is nagyon óvatosan használtuk, mivel ha nem világít egyik lámpa sem, honnan tudja az ember, hogy működik-e?!

2018. szept. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!