Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szeretném megajándékozni egy...

Szeretném megajándékozni egy ismerősömet a vezetés élményével, akinek nincs még jogsija. Hogyan?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy bérelnék egy napra egy automata váltós autót, és kivinném valami olyan helyre, ahol kipróbálhatja. Tudom, hogy tetszene neki, és mivel tervezi, hogy megcsinálja a jogosítványt, ez egy jó lökés lenne neki.


A kérdésem az, hogy hol van olyan hely Budapest környékén, vagy Budapesten belül, ahol tudna kicsit autózni, és nem forgalomban vezetne, ahol ez illegális?


Ill. az is kérdés, hogy tudok bérelni ilyen autót? Azért vállalom a felelősséget, hogy nem tesz kárt az autóban. Lehet, hogy a bérleti szerződésben benne van, hogy nem adhatom át másnak a járművet, de ezt a szabályt egy nyugis környéken bátran megszegném a cél érdekében.


Minden építő jellegű ötlet és vélemény érdekel, írjátok le bártran!


2018. szept. 27. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyobb lesz az élmény, ha ő maga kuplungol és úgy indul el vele, lefulladás nélkül.
2018. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Magánterületeken vezethet, illetve ha van valahol gyakorlópálya, ott is megengedett.
2018. szept. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Biztosra akarok menni, úgyhogy első körben a kulpungolást kiiktatnám, nehogy fordítva süljön el a dolog, és elmenjen tőle a kedve.


Gyakorlópályát hol találok?

2018. szept. 27. 21:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen forgalom elől elzárt magánterületen vezethet, ha a terület és jármű tulajdonosa megengedi.
2018. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ha úgyis automata, meg nem közút, egyszerűbb ha elmentek gokartozni.
2018. szept. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teli van Budapest környéke kisebb nagyobb versenypályákkal, vezetéstechnikai oktatópályákkal. Bármelyiken.

Jogosítvány nélkül csak forgalomtól elzárt magánterületen vezethet. Ergo, a kihalt út, tesco parkoló nem az.

2018. szept. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztosra akarsz menni? Egy olyan embernél, aki életében nem vezetett még autót? Felejtsd el az automatát.


Batánőmnek odaadtam az enyémet ami automata úgy, hogy akkor tanult vezetni manuálison. És már előtte is ment automatával. Mellette ültem. Álltunk a kapu előtt, sebességben. Aztán összekeverte a két lábát, meg a pedált, meg megijedt, és padló gázzal berongyolt a zárt kertkapun. Szétcsapta az autó egész elejét, és az egész oldalát, a kaput is tönkre tette. Szóval egy cirka 400 ezres kárt csinált 3 másodperc alatt.


Voltam nemrég németországban egy kollégámmal, céges autóval. Ami szintén automata. Kollégának van jogosítványa, de ő sem vezetett még automata autót. És féltem mellette. Nem is akartam neki átadni a volánt.


De ha felmész netre, rengeteg ilyen videó van...Megpadlózzák, azt bemegy a boltba, tóba, bárhova. Ezek létező dolgok. Ne adj neki automatát. Élet veszélyes. Rá is, meg rád is. Ha kiviszed egy kifutóra, ahol nincs minek nekimenni, akkor jó ötlet. Amúgy meg borzalmas.

Ezt full komolyan mondom. Ne ültess olyan embert automata autóba, aki nem vezetett még előtte soha. Mert az sebességben magától elindul. Aztán a zöldfülű megijed, rossz pedált nyom, mittudomén, és kész is a dolog. Ha megállsz, elfelejti kitenni P-be, ugyan ez a szitu.


Tapasztalatlan embernek nem való automata. Ezt jegyezzétek meg.

2020. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!