Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szigorú jogosítvány-felülvizsg...

Szigorú jogosítvány-felülvizsgálat kéne?

Figyelt kérdés

Üdv!


Rengeteget vezetek nap mint nap és azzal szembesültem az évek alatt, hogy Magyarországon az emberek nagy része nem képes a biztonságos/dinamikus közlekedésre.


1. Vannak a szuttyogók, akik fosnak az autóban és a megengedett sebesség 2/3-val képesek közlekedni maximum (nekik javaslom a busz használatát)


2. Kényszeres gyorshajtók, veszélyesen közlekedő "vállalkozók", helyi janik, suttyó prolik.


3. 2 perces reakcióidővel rendelkező, kuplungcsúsztató, random fékezgető öregek.


4. Teljesen kiszámíthatatlan pl.: "suzukis nő".


5. A szimplán csak ideges, siető paraszt. De azért képes közlekedni (Bevallom én is ide tartozom néha)

Stb. Stb. (+ És persze azok akik képesek türelmesen, dinamikusan és biztonságosan közlekedni.)


Rengeteget lehetne javítani a baleseti mutatókon, ha nem a gyorshajtókat, hanem a bénákat szednénk ki a forgalomból. Mert akkor az 5-ös csoport lenyugodna legalább.


70 év felett instant elvenném mindenkitől a jogosítványt. Ingyenes a tömegközlekedés, tessék azt használni. Valamint MINDENKIT akinek jogosítványa van be kéne hívni - először azokat akiknek hamarosan lejár az alkalmasságija - és egy nagyon szigorú, PÁV jellegű tesztet elvégeztetni, reflexeket nézni, szimulátoron keresztül különböző vizsgálatokat. Aki 3x megbukik ne kaphasson SOHA többet jogosìtványt. Valamint szigorítani az okmány megszerzésének feltételeit.


2018. szept. 28. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ės vagy TE a tökėletes!
2018. szept. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, ez messzire vezet. Nem lehet mindenki profi, nem azzal van baj, ha valaki gyengébb képességű, hanem ha "túlvállalja magát". Ezer oka lehet, hogy szüttyög, keres valamit, stb.


De te rutinos vagy nem? Kikerülöd. Nekem nem gond, lehagyom. Ha valaki idióta jön mögöttem, elkezdek baromi udvarias lenni, mindenkit beengedek magam elé, stb.


Egyébként már felvetettem a kétszintű jogosítvány ötletét - én is hallottam valahol - de voltam minden, csak rendes ember nem.

2018. szept. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
90%
70 felett miért kéne automatikusan elvenni? Ennyi erővel a fiatalok se kapjanak jogsit, mert meggondolatlanok.
2018. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

A megengedett sebesség nem előírt sebesség. Én se szeretem ha valaki lassabb mint én és feltart, de hamarabb venném el azoktól akik 90-es táblánál 70-el közlekedők láttán idegbajt kapnak. Aki lassan, de biztonságosan vezet, annak inkább van helye a forgalomban, mint aki ezen idegeskedik.

A 70 felett jogsi elvét is marhaság. Van aki efelett is jó sofőr, más meg huszonévesen se az...

2018. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te is kidobhatod a jogsidat. Mivel az ideges, siető paraszt kategóriába soroltad magad.


Engem jobban zavarnak a kerékpárosok, akik a kreszt nem ismerve, tekernek mint egy vadállat (járdán is). Nem számit nekik a piros lámpa, gyalogos stb. A járdán nem vagyok biztonságban. Vagy egy kerékpáros jelenik meg a semmiből (az útról), vagy a mobilzombikat kell kerülgetnem.

Legyen kötelező kerékpárra is a kresz vizsga és tiltsák be a gyalogosoknál is a mobil használatot.:D (Gyaloglás/futás közben tilos mobiltelefont használni. Álljon meg ha akar valamit. :D)

(Tisztelet a szabályosan kerékpározóknak, akikkel semmi gondom nincs.)


Na én is kidühöngtem magam. :D

Megyek is iszom egy sört. (Ma már úgysem megyek sehova. se gyalog se busszal. :D)

2018. szept. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha megbukok a teszten vegyék el az enyém is. Ennyi. Mindig van aki a kérdezőbe köt bele ilyenkor, de akkor gyerünk, halljuk az ellenérveket a felülvizsgálattal szemben.
2018. szept. 28. 17:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne érvelni? Ha nem lesz elég sok és erős ellenérv, akkor bevezeted az általad leírtakat?

Dehogyis. Felesleges volt egyetlen betűt is írnod, felesleges akár mellette, akár ellene érvelni, mert úgysem lesz belőle semmi. Ugyanannyit ér az írásod, mintha meg sem írtad volna.

1970. januárja óta van személygépkocsira vezetői engedélyem. Napi szinten vezetek, nagyvárosban is. Sohasem idegeskedem mások miatt, pedig voltak veszélyes esetek is. És miért akarjak másokat más vezetésre bírni, mint ahogyan vezetnek? Alkalmazkodom a helyzetekhez, ennyi. Ha valakitől gyorsabb vagyok, akkor, ha lehetőség van rá, akkor megelőzöm. Ha nincs, akkor követem. Ki szoktam használni a megengedett sebességet, de ha valaki gyorsabban megy, akkor igyekszem segíteni benne.

Ami nem veszélyeztet, azon egyáltalán nincs miért bosszankodnom. Veszélyhelyzet esetén pedig, bosszankodás helyett, minden igyekezettemmel azon vagyok, hogy elkerüljem a bajt; eddig sikerült is. Utána miért foglakozzam vele? Nyugodtan ülök be az autóba, nyugodtan vezetem, és nyugodtan szállok ki. Szeretek vezetni, de az autózás csak egy eszköz a helyváltoztatásra, szállításra. Úgy kell használni, hogy ne ártsak vele senkinek; és úgy célszerű használni, hogy körültekintéssel elkerüljem, hogy más okozzon nekem kárt, bajt.

Nekem minden jó úgy, ahogy van. Azon kéne igyekezned, hogy neked is jó legyen így. Neked kell változnod, mert másokon, és a szabályokon, előírásokon, eljárásokon nem tudsz változtatni. Bosszankodhatsz, írogathatsz, képzeleghetsz, utasítgathatsz. Engem az sem bosszant, ha te bosszankodsz. Nekem, nem árt.

2018. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

kérdező...te vagy az, aki az iskolában mindig színötös volt, minden vizsgád pik-pak sikerült, és a diplomaosztón te voltál a példakép a gólyák szemében.


...nehéz lehet az életed ennyi hülye között. Én is így vagyok ezzel. Eddig azt hittem, egyedül vagyok tökéletes, de látom van még egy..


majd összejövünk, és egy sörike mellett rohasztjuk a négymillió jogosítványost.


right?

2018. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nos, ezen elvek alapján én pont hogy a kérdező jogosítványát venném el, mert ezek szerint ő csak úgy tud közlekedni, ha körülötte robotok vezetnek. A PÁV-on 3-szoros bukás után végleges tiltás az egy vicc. Egy olyan tesztről beszélünk, ahol úgy is megbuktatják az embert (ha akarják), hogy előtte hivatásos Forma-1 pilóta volt... Gondolom ha a családtagjaid az általad felsorolt okok miatt nem kaphatnának életükben jogosítványt, akkor te lennél a legjobban felháborodva, hogy ezt hogyan képzelik.
2018. szept. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alex Fly ***** válasza:
74%

Abban igaza van a kérdezőnek, hogy ma Magyarországon bárki jogosítványhoz juthat függetlenül attól, alkalmas-e egyáltalán a forgalomban való részvételre. És az egyszer megszerzett engedéllyel élete végéig vezethet anélkül, hogy bárki is foglalkozna vel, birtokában van-e a szükséges képességeknek. A mai napig rengetegen vannak az utakon, akik még a '70-es években vizsgáztak az akkori követelményeknek megfelelően, de soha, sehol, senkit nem érdekelt, hogy tisztában van-e az azóta többször módosított szabályokkal, vagy több évtizedesb elavult ismeretekkel irányít egy emberélet kioltására alkalmas eszközt.

Hogy ez miképp lehetne kivitelezni, az jó kérdés. Főleg, hogy a közlekedésben sok dolgot nemzetközi előírások szabályoznak, melyektől nem lehet eltérni -ide tartoznak a vezetői engedélyek is.

Szóval tessék tudomásul venni, hogy mások is közlekednek az utakon, különböző képességekkel, de ugyanolya jogokkal. Aki ezzel nem képes együtt élni, az a mások jogosítványának bevonása helyett csak annyit tehet, hogy a sajátját nem használja, így egy csomó stressztől megkíméli magát...

2018. szept. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!