Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balesetnél lehet hátrányom a...

Balesetnél lehet hátrányom a hátratolt ülésből?

Figyelt kérdés

Csak 185 centi magas vagyok, ami ugye nem egy extrém magasság.

Viszont bármilyen autóban ülök, mindig úgy érzem kényelmesnek ha maximálisan hátratolom a vezetőülést.

Relatíve nagy autókat is így vezetek.

Hogy őszinte legyek, nekem például az nem esett le hogyha a háttámlát úgy megdöntöm,hogy fekszek benne akkor egy balesetnél súlyos gerincsérülésem lehet.Persze ez tök logikus, de engem hidegb zuhanyként ért mikor leesett, pont mint mikor egy kisgyerek megtudja,hogy nem létezik a Mikulás.

Ezért a támla mindig úgy áll,hogy tartson, nem fekszem az ülésben.


Kérdés,hogy érhet e meglepetés az ilyen üléspozíció miatt?


2018. szept. 29. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Álló helyzetben a karjaid a földig lógnak? Vagy hogyan éred el a kormányt teljesen hátratolt ülés mellett?
2018. szept. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Persze, hogy lehet, főleg ha a lábaid teljesen nyújtva vannak pl gázpedál nyomásakor vagy a bal lábad a pihenőn a kuplung mellett...


frontális ütközéskor úgy fognak eltörni a térdeidnél mint a ropik!

2018. szept. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2-es


Gondoltam erre, na de ha meg előre van tolva akkor a homlokfal/műszer fal előbb éri el a behajlított térdeimet, és ugyan úgy reccsenti.

2018. szept. 29. 12:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az is benne van a pakliban, de általában ez ritkábban fordul elő.

Vagy ha már előfordul akkor olyan mértékű az autó roncsolódása, hogy ott nem a lábak sérülése jelenti a legnagyobb gondot!

2018. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

csak addig told hátra az ülést, hogy teljesen benyomott pedálokkal és a taposón se tudd teljesen kinyújtani a térded.

az alsó öv megfogja a derekadat, szóval ha van kis hely a térdednek, nem az fog koppanni.

2018. szept. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Ha nagyon hátratolod, akkor nyújtva leszneka a karjaid, és lábaid, ütközésnél emiatt pedig szilánkosra törnek majd. Nagyon kellemetlen.

Én 192 cm vagyok, ehhez képest is nagyon hosszú kezekkel. Mikor meglett a jogsim, hajlamos voltam koppanásig hátratolni az ülést, mert hát nekem kell a hely, meg ilyenek. Aztán idővel rájöttem, hogy sokkal kényelmesebb, ha normálisan állítom be az ülést. Úgy, hogy még az alapvetően nagyon szűk Renault Thaliába is befért mögém egy 170 cm ember. Hosszabb távon sokkal kényelmetlenebb, ha nyújtva kell tartanod a karjaidat, ráadásul kormányozni sem tudsz úgy rendesen vészhelyzet esetén.

2018. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!