Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennyi idősen lehetett köze a...

Ennyi idősen lehetett köze a balesetnek a reflexekhez?

Figyelt kérdés

Papám 59 éves, több mint 40 éve vezet.

Egyedül motorra nincs jogosítványa, saját elmondása szerint a biciklire sem mer ráülni.Azon kívül tényleg mindene megvan.

Vezetett a katonaságnál, tanktól kezdve Uralig mindent, volt taxi meg mentősofőr is élete során, de többnyire főleg kamionozott, belföldön és külföldön egyaránt.

Soha egyetlen balesete sem volt, én láttam 50 éves kora ellenére pótkocsis szerelvénnyel emelkedőn, egy szűk kapun betolatni meg onnét kijönni is.

Elképesztő módon érzi az autók hosszát, sokszor elgondolkoztam rajta,hogy fel kéne venni,hogy mások is lássák.

Az ismerősei mind kiváló sofőrnek tartják.

Nem nagyképűen, de mindig büszkén mondja,hogy soha egyetlen balesetet sem okozott, a legnagyobb baklövése az volt,hogy fiatalkorában egy Gaz 66-ossal nekitolatott egy betonfalnak.A falról lejött a vakolat, a GAZ-nak semmi baja nem lett.

Meg olyanokat mesélt,hogy közlekedési táblát átfordított teherautóval, de ahogy ő mondja, betétlapot még nem töltött ki vétkesként.Szóval csak apróságok voltak.

Jelenleg egy saját,kisebb vállalkozása van, és a mai napig napi/heti szinten vezet teherautókat.


Erre a héten szinte totálkárosra törte a saját személyautóját.

Késő este jött haza, nyári gumi volt a kocsiján (ami hátsókerekes), a kinti hőmérsékletre az autó -1 fokot mutatott, azt mondta,hogy gyorsan ment, majdnem sikerült összeszednie de elb***ta, és két fa közé beékelődött, így szinte egyetlen ép elem sem maradt a kocsin.

Ami ellene szól,hogy ez egy 6 éves kocsi, és minden létező elektronika működött, és be is volt kapcsolva.

90 helyett kb 120-130-cal ment, és egy enyhe kanyarban sodródott ki.

Neki semmi baja nem lett, leszámítva,hogy szíven ütötte a tudat,hogy nem mondhatja el többé,hogy balesetmentesen vezet.


Először azt hittük, vagy legalábbis én,hogy valaki nekiment, és azért történt a baleset, mert ez tényleg furcsa tőle.

Ez már a reflexek miatt is lehet?Vagy hasonló szituációban csak szerencse kellett volna egy fiatalabb sofőrnek is?

Mennyit számít ilyen esetekben az ember életkora?


2018. szept. 29. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
A kisodródásnak nem sok köze van a reflexhez. Az a gyorshajtás miatt következett be. Az, hogy nem tudta megfogni már teljesen irreleváns, hiszen a baj bekövetkezett, azt maximum csak enyhíteni tudta volna megfelelő ellenkormányzással.
2018. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam a reflexre mert azért ha gyorsan reagál az ember, akkor meg lehet fogni, főleg ha olyan tapasztalattal bír mint papám.

De nem tudom, ezért kérdezem.


Ő azt mondta,hogy megcsúszott, kitört a fara balra, ellenkormányzott, de túlságosan, így végül jobbra ment ki a fara, és a jobboldalával csapódott a fába, és ékelődött be kettő közé.

Az ajtók meg megszorultak, a vezetőoldali nyílik egyedül, de azt is ólajtóként kell bevágni,hogy "illeszkedjen".

2018. szept. 29. 22:30
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

-1 fokban nyári gumival megcsúszni nincs az az elektronika és Ayrton Senna aki megfogná pláne ekkora sebességnél!


Ezt elszúrta, szépen szólva!

-1 fokban nem száguldozunk, max autópályán téli gumival ami amúgy is fel van melegítve a többi autó által.

2018. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A jó reflexek segítenek, hogy minél hamarabb elkezdődjön a korrigálás, de ehhez az is kell, hogy az ember technikailag is felkészült legyen a szituációra. De még így is ki lehet csúszni úgy, hogy semmilyen korrigálás nem segít már.


De nem is értem, hogy miért a reflexeken lovagolunk, amikor nagyapád 30-40 km/h-val többet ment a megengedettnél? Ez nem a "na most egy kicsit elb." eset, hanem a tipikus felelőtlenségé, mert gondolom nem csak most az egyszer ment ennyit.

2018. szept. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alex Fly ***** válasza:
A reflexeknek elképzelhető. Ezzel szemben egy igen durva, veszélyes és felelőtlen gyorshajtásnak 100%-ban köze volt hozzá.
2018. szept. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

CSak a gyorshajtás miatt lett ez, a reflexnek ehhez semmi köze.

Ha nem 90-nel hanem 70-nel megy semmi baj nincs, még nyári gumival sem.

2018. okt. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy kitalált történet, és ezt is te kérdezted?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..


Mindkét kérdésben egy papáról van szó, aki nagyon érzi a kocsiját, kiválóan vezet, és gyorshajt.

Mindkét kérdező gyakran elhanyagolja az írásjelek utáni szóközt (különös tekintettel a "hogy" szó előttre), és mindkét kérdező gyakran elfelejti a tagmondatokat elválasztó vesszőket. A hasonló fogalmazásról nem is beszélve.

2018. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!