Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendő "majdnem baleset"...

Mi a teendő "majdnem baleset" esetén?

Figyelt kérdés

Leírom az egész történetet.

Lovaskocsival mentünk egy régi föld úton. Messzebb, az erdő után, megláttunk egy közeledő autót. Gondoltuk ő is meglátott minket. Haladtunk tovább az úton. Az erdő közelebbi végénél egy kanyar volt. A kanyarban összetalálkoztunk az autóval (egy neves mezőgazdasági gép forgalmazó szervizes kocsijával). Majdnem összeütköztünk. Az volt a szerencse, hogy a lovak megijedtek és lerántották a lovaskocsit az út melletti szántóra. Alig tudtuk megfékezni őket, úgy megijedtek. Az autós pedig vigyorgott egyet és elhajtott.

Helyesen járt el?

Később írtam a cégnek akié a kocsi. Leírtam a történetet és még csak válaszra se méltatnak! Pedig látták az üzenetet ( Facebook).

Ilyenkor mi a teendő? Az autó rendszámát tudom. De csak ennyi?



2018. okt. 2. 12:49
 1/8 veterán vas ***** válasza:
48%

Tisztázni kellene,hogy milyen kategóriába sorolandó ez a "majdnem baleset"?

Ha sikerült beazonosítani, akkor jegyzőkönyvet kell írni, iktató számmal ellátni és archiválni a megfelelő dossziéba.

Aztán a dossziét 5 évig megőrizni, majd kidobni a kukába.

Kb. ennyi a történet lényege.


FONTOS:

a lovakat ideggyógyásszal meg kell nézetni!!! :D

2018. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az erdő mellől jött a kocsi nagy sebességgel. Még jó, hogy megijedtek...
2018. okt. 2. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Rendőrségre elballagni és közúti veszélyeztetésért feljelentést tenni, tanúvallomásokkal alátámasztva.
2018. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze, aztán járhattok évekig a megyeszékhelyre tanúskodni.

Úgyis kihozzák, hogy a lovaskocsi nem volt kivilágítva, a hajtón nem volt láthatósági mellény, jogosítványa sem volt, a lovaknak nincs meg a megfelelő orvosi papírjaik, különben is, az autó jobbról érkezett, tehát neki volt elsőbbsége.

Valamit kitalálnak majd. Addig örülj, amíg a rendőrség nem avatkozik bele.

2018. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi teendő.

Én is sokszor részese vagyok "majdnem balesetnek". Hisz rengeteget vezetek. Nem jelentgetek fel mindenkit, aki szabálytalan. Max anyázok egyet, és örülök, hogy csak majdnem volt.


Hidd el, addig jár a korsó a kútra...

Lesz, amikor nem fog vigyorogni.

2018. okt. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Ebben a történetben engem más izgat. Nevezetesen az, hogy az autós látta, hogy a lovaskocsit a lovak lerántották az útról, de nem győződött meg arról, hogy n történt-e bajotok, ami pedig kötelessége lett volna. Mocsok vagyok, de én bizony már csak emiatt is felnyomnám. Akár megsérültem, akár nem.
2018. okt. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Wbiker előhozta a lényeget! Mert bizony volt már párszor olyan, hogy csak azért nem lett baleset, mert elrántottam a kormányt a szabálytalankodó miatt.

Ilyenkor én is azt akarnám, hogy legyen már következménye!

2018. okt. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2018. okt. 7. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!