Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kifordultam volna, és...

Ha kifordultam volna, és összeütközünk én lettem volna a hibás?

Figyelt kérdés

Főútra akartam kikanyarodni, kis ívben jobbra.A másik irányba összefüggő kocsisor állt, záróvonallal. (illetve annyi szaggatott, hogy aki onnan jön mint én az nagy ívben is kanyarodhasson)

Kinéztem balra, mivel én elsősorban onnét számítok autóra.Már el is indultam, látva,hogy nem jön senki (egyébként csak macisajtom volt)

Viszont egy BMW előzte az álló sort, a záróvonal ellenére.Dudált, és apukám is szólt az anyósülésről,hogy álljak meg.

Pont elsuhant előttem a BMW, meglepett.

Apukám azt mondta,hogy neki van elsőbbsége mert főúton haladt, ha rendőrt hívtunk volna akkor én viszem a balhét, a BMW meg max kap egy csekket amiért zárón előzött.

Ezt el sem akartam hinni, és bár utánaolvastam de nem egyértelmű, igazából mindenhol mindenki mást ír.

Nem járok vele jobban, de akkor is nem egy osztott felelősség legalább?

Meg ebbe a hibába nagyon könnyű beleesni amit én csináltam, mert szinte mindenki csak abba az irányba néz, ahonnét számíthat érkező autóra amikor kis ívben akar kanyarodni.


2018. okt. 2. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem 50-50% lett volna, mivel záróvonal volt nem pedig szaggatott....


Majd pár év múlva már reflexszerűen el fogsz nézni jobbra is pár ilyen eset után :)

2018. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Engem majdnem így ütöttek el bringával. Hogy balra nem nézett el, mert csak jobbról számított autóra egyirányú utcában. No de balról jöhet biciklis vagy gyalogos.

És mivel neki volt macisajtja, ezért nem álltam meg biciklivel. Hisz elsőbbséget kell adnia...


Szóval mindig mindkét irányba el kell nézni.

Szerintem mindketten hibásak lettetek volna.

2018. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
jöhetett volna mentő is. a fő út az főút. mindkét irányból.
2018. okt. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Ezt az egyik helyszinelő kollégám úgy fogalmazta meg, hogy jöhet a feje tetején is a autó, akkor is neki van elsőbbsége.
2018. okt. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
Typik köcsögbmw-s.
2018. okt. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ha macisajtod volt, akkor a főúton haladónak elsőbbsége van, akármilyen formában, pózban, irányból jön...


az nem a te dolgod, hogy ítélkezz a bmw-s felett..

...szóval te lettél volna a hibás.

2018. okt. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

"Meg ebbe a hibába nagyon könnyű beleesni amit én csináltam, mert szinte mindenki csak abba az irányba néz, ahonnét számíthat érkező autóra amikor kis ívben akar kanyarodni."


A balf/szok igen, a normálisak pedig körülnéznek rendesen.

Egyébként egy 50-50% körülire lehet számítani a záróvonal miatt, de ez ne nyugtasson meg amikor beszáll az anyósülésre egy BMW motor.

2018. okt. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elég nagy felelőtlenség így kikanyarodni egy útra, faterodnak igaza van.
2018. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem adtál elsőbbséget a főútvonalon haladónak.

Másrészt a bizalmi elv értelmében elvileg nem kellene ilyen helyzetben az út menetirány szerinti bal szélén feléd haladó járműre számítanod.

Csakhogy ehhez ismerned kell az adott útszakaszt (hiszen különben nem tudnál a záróvonalról) és hitelt érdemlően bizonyítanod, hogy legutóbbi ottjártad óta nem lehetett forgalmi változás (hiszen akár odafesthettek azóta terelővonalat is)

2018. okt. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Ezt nagyon sokan elfelejtik, nem tudják.

Én is előztem már főútvonalon és kifordult szembe velem egy autó.

Igaz rázta az öklét de lement a padkára.

AZ elsőbbség a teljes útra vonatkozik.!!!

2018. okt. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!