Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szoktatok mást zavarni forgalm...

Szoktatok mást zavarni forgalmas kereszteződésben, alárendelt útról kanyarodva?

Figyelt kérdés
Kb 2 perce álltam már egy nem jelzőlámpás fent említett kereszteződésben. Sehogy se akart összejönni az a lyuk, hogy ki tudjak kanyarodni balra. Ha nem jött senki balról, jött valaki jobbról. Álltak már mögöttem páran, valaki jelzésértékűen túráztatta is a motort hogy menjek már. Végül nem jött senki balról, jobbról pedig épp ingatlantól hajtott ki egy kocsi. Elnéztem mégegyszer balra és kiugrattam, kapcsoltam felfele, közben a jobbról érkező utolért. Nem volt dudaszó, de villogott, beleállt a seggembe. 2 másodperccel később elértem az 50-55-ös tempót. Ha én megyek a védett úton, akkor általában segítek annyit, hogy elveszem a lábam a gázról, addig az előttem lévő fel tud gyorsulni, ezt vártam volna el a másiktól is. Ti hogy oldjátok meg az ilyen helyzetet?

#kanyarodás #forgalmas kereszteződés #alárendelt út #nem jelzőlámpás
2018. okt. 3. 22:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem szeretek másokat zavarni, az a helyzet. Én valami 10 percig álltam Romániában ilyen szituban (csak mögöttem voltak kevesen), ott ERŐS forgalom volt nonstop, bőven kellett volna már lámpa s ha nem engednek el, nem tudom, mi lett volna. De valahol megértelek, hogy kihajtottál egy ponton, bár nem látom, mennyire akadályoztad az autót, bár ha ingatlanról hajtott ki, akkor azért nem 100-ról kellett lefékeznie s remélhetőleg igyekeztél is felvenni a tempót...

Magyarországon ilyen problémáim nem voltak, valamikor csak van egy lyuk, kihajtás után pedig már jobb, kicsi a motorom, de másodikban azért rendesen gyorsul, mások elé ugrásnál pörgetem, megteszem, ami tőlem telik, a mögöttem haladónak éppenséggel nem kell rátaposnia a fékre.


Én mint hipermiler, azt nem szeretem, ha úgy hajtanak ki elém, hogy még gurulva, sőt motorfékkel is beleállnék, muszáj rendesen fékeznem. DE ha olyan a szitu, hogy a szerencsétlen nem tud máshogy kijönni, én aztán nem pampognék... Persze nem is tartozom a kirívóan türelmetlen s kicsit sem empatikus vezetők közé.

2018. okt. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Mivel magam is kerülhetek ilyen helyzetbe, nyilván nem állok bele a másik seggébe, hanem segítek neki. Fordított esetben is jól esne.


Megjegyzem ilyenkor nyugodtan gurulj ki félpályáig, mert beengednek. Ne csinald mindig, mindenhol, de erős forgalomban belefér, ha adott esetben rövid időre megállsz keresztben.

2018. okt. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Annyi előnye volt a mögöttem jövőnek, hogy kb 100 méterrel arréb állt ki. Még villogott az irányjelzője és a kettest kapcsolhatta, mikor én kihajtottam. Ha megvárom, balról odaértek volna, ami miatt megint nem tudtam volna kikanyarodni.
2018. okt. 3. 23:05
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem szeretek bepofátlankodni senki elé. Amikor látom hogy épp kiférek, akkor nagy gáz, majd padló hogy ne tartsam fel a másikat. Még nem villogtak miatta.
2018. okt. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Az miért lenne pofátlanság, ha valakit enyhe lassításra kényszerítesz? Erős forgalomban tényleg ott állhatsz estig, ha soha semmilyen körülmények között nem akarsz senkit lassításra kényszeríteni...
2018. okt. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%

Nagy forgalomban muszáj vagy kikényszeríteni, akár a másik közlekedő zavarásával is, hogy beengedjenek.


Én ilyenkor megvárom, hogy balról legyen egy nagyobb lyuk. Behajtok az útpálya feléig. Jobbról a 2-3. autós szinte biztosan beenged. Ha közben balról jönnek, majd szépen megvár.

2018. okt. 4. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Azért, mert én se szeretem ha kijönnek elém és utána tötyögnök előttem.

Ha kimegyek valaki elé, akkor próbálom a legkevésbe feltartani.

2018. okt. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Kamionnal sok esetben egyszerűen nem megy zavarás nélkül. Várhatsz ott míg valaki megsajnál.


Vagy bizonyos országokban. Moszkvában ott élnéd le az életed, míg valaki önszántából beengedne.

2018. okt. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem suru a forgalom es varhatoan 1 percen belul kenyelmesen ki tudsz kanyarodni, akkor illik azt kivarni. Ha suru a forgalom es ez nem varhato, akkor szerintem belefer az, hogy kicsit lassitania kell annak, aki a fouton halad. De mondjuk ilyenkor neked is illik nyomni, ahogy a csovon kifer. Egy atlag autoval a varosi tempot ugyis elered hamar. Es ilyen esetben rohadtul bunkosag villogni.
2018. okt. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Nekem az a halálom mikor valaki kidugja a kocsi orrát aztán azt kell kerülgetni.
2018. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!