Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbuktam a B kategóriás...

Hovrath Andras kérdése:

Megbuktam a B kategóriás jogsin ezért. Ki a hibás, reklamálhatok?!

Figyelt kérdés

Ma megbuktam sajnos mert egy olyan helyen mentünk ahol soha előtte...sajnos kb 2m bementem egy lako pihenő övezetbe.mire reagáltam megálltam addigra megbuktam...minden.más rendben ment...

en vagyok a hibás mert én vezettem de....

ha legalabb előtte 1alkalommal elmentünk volna arra s tudom,hogy oda nem szabad bemenni hanem.lekanyarodunk balra akkor most is tudtam volna...ezért reklamálhatok az oktatónál?? Mondhatom neki,hogy amit veszek pótórát abból a város minden pontján vigyen végig?!?! köszönöm a segítséget



2018. okt. 4. 11:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

A közlekedési szabályokat ismerned kell, és alkalmaznod is tudni kell minden szituációban. Ezt nézik a vizsgán.

olyan útvonalon is, ahol még nem jártál...

A bukásodban csak te vagy a hibás.

A való életben is minden útvonalat be akarsz majd gyakorolni egy oktatóval ahol még nem jártál ?

2018. okt. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
A forgalmi vizsgán már tudni kell vezetni. Nem csak egy kisváros ismert és begyakorolt útjain, hanem bárhol. Ha ezen a vizsgán átmész és a kezedbe kapod a jogosítványt, utána már senki nem ül melletted és vigyáz rád. Ha az oktató nem tanított meg mindenre amire kell, és felkészületlenül küldött vizsgára, azért reklamálhatsz. De ha a tudásod megvan, csak megijedtél mert épp egy olyan utcába kellett menni ahol még nem jártál, arról nem az oktató tehet. Bárhol boldogulnod kell.
2018. okt. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

A jogsid az egész országban érvényes lesz, nem csak a vizsgaútvonalon.

Tehát ismerned kell a szabályokat és bármilyen szituációban tudnod kell alkalmazni azokat.


Egyedül a te hibád, hogy megbuktál. Nincs értelme a reklamációnak.

2018. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Magadnak tudsz reklamálni csak.... az teljesen biztos,hogy kint volt a tábla amit ismerned is kellett volna és tudni,hogy mit jelent és neked mit kell tenned.

A város összes pontján vigyen végig,hogy tudd mit szabad és mit nem a részeken. Vizsgán meg teszem azt útfelújítás miatt bedobnak az utca elejére egy behajtani tilós táblát ,te meg szépen bemész mert mondjuk tegnap még lehetett??

Amikor a jogsid meglesz akkor is csak azt az utat járod amit az oktatóval már jártatok?

Vezetni már tudsz,most akkor ismételd át a kereszt és boldogulni fogsz még egy egyenrangú kereszteződésbe is ,ha gyakorlásnál pont nem jött autó,de vizsgán meg jön

2018. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

És ha megkaptad volna a jogsid és elindulsz a haverokkal bulizni a szomszéd városba, ahol még sosem jártál, bemész az egyirányú utcában (hiszen te arra még nem jártál...) és ott karambolozol akkor szerinted mondhatod majd a rendőrnek, hogy elnézést kérem én erre még sosem jártam?


Uram atyám, és az ilyenek fognak jogosítványt kapni egy boríték után...

2018. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem itt mindent elmondtak neked, tudom hogy csalódott vagy de ezt most te szúrtad el.


Csak a többieknek akik annyira betartják a kreszt:

Amióta jogsim van heti szinten behajtok a lakó pihenő övezetbe minden második gondolat nélkül ha arra van dolgom. Lényegében vizsga alatt nincs ez rendben, a valóságban ha oda mész akkor valakihez mész, ha nem oda mész akkor meg kikerülöd (ha ki tudod). Az autósiskolánk ilyen övezetben volt, lényegében "oda látogattunk" ezért bemehettünk. Oda parkoltunk később a motoros jogsit csinálva mert máshol nem volt hely. Betartom én a kreszt, de ez egy elég lüke tábla. Manapság minden háztartásban van kocsi, olyan forgalom van nálunk ebben az övezetben mint akárhol máshol a külvárosban. Így a tábla nem sokat ér (szerintem).

2018. okt. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2%
Én ezt eleve hülyeségnek tartom, hogy ha nem mond semmit az oktató, akkor nem mehetnek be a lakó-pihenő övezetbe. Honnan kéne tudniuk, hogy az útvonal nem pont arra van kijelölve, ezért nem mondott az oktató semmit? Azért egy lakó-pihenő övezet az nem egy behajtani tilos tábla, főleg ha a tanuló észbe is kap már az elején!
2018. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó, remélem nincs jogsi...
2018. okt. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6%
Mert te biztosan nem mentél még át lakó-pihenő övezeten, ugye? :)
2018. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Nem arról van szó, hogy bemenetem vagy sem, hanem azt írod, hogy:

"egy lakó-pihenő övezet az nem egy behajtani tilos tábla,"


De, pontosan az! A lakó övezet egy behajtani tilos kivéve célforgalom zónatábla... Ebből teljesen nyilvánvaló, hogy egy forgalmi vizsgán tilos behajtani különösebb kérés vagy instrukció nélkül is. Ennyi.


Szóval ha van jogsid tégy egy szívességet a közösségnek és vágd ketté.

2018. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!