Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti mit szoktatok csinálni...

Ti mit szoktatok csinálni mikor mögöttetek 2 méterrel jön valaki folyamatosan a seggetekben?

Figyelt kérdés
Pl. főúton sor torlódik fel egy lassú kamin miatt és milliószor tapasztaltam hogy a mögöttem lévő bejön teljesen a seggembe. Ezzel nekem csak egy bajom van, folyamatos veszélyhelyzetet tart fent, amivel a kocsimat és az életemet is veszélyezteti, mert ha satuzok nem fog megállni, belémjön. Gondolom sok ezer autós társam találkozott már ezzel a problémával, ti mit szoktatok csinálni?
2018. okt. 5. 19:46
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
Amíg azt nézed, hogy hány centire vannak mögötted, abban az igazán veszélyes az, hogy bele fogsz menni az előtted lévőbe. El kell hinned, bíznod kell abban, hogy jobban tudja, hogy mit csinál, mint te.
2018. okt. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Amíg azt nézed, hogy hány centire vannak mögötted, abban az igazán veszélyes az, hogy bele fogsz menni az előtted lévőbe. "


Én, veled ellentétben, betartom a követési távolságot.

2018. okt. 5. 21:00
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
7%

Megfelelő követési távolságot tartok. Hiszen az mennyi is? Hogy biztonságosan meg tudjak állni. Nos, ha én ezt kettő méternek gondolom, akkor 2m a megfelelő és biztonságos követési távolság. Jelzem: nem 2m alatt kell x km/h-ról megállnom, hiszen te sem azonnal állsz meg (kivéve az előbb jelzett esetben, de nyugi, nem foglak még én is hátulról megtolni ebben az esetben). Hogy miért? Mert a mögötted lévő helyett jó lenne, ha tudnád, hogy az előtted lévő előtt és előtte és előtte... mi a helyzet. Én tudom, csak ezért mondom. Nem ritka, hogy előbb fékezek, mint a mazsola előttem, aki azt figyeli, hogy 2 vagy 3m-rel vagyok-e mögötte.

Megjegyzés: ha 10m-rel több követési távolságot tartasz, akkor +1 autó elfér. Ha sokan tartanak +10m távolságot, az sokszor +1 autó. Azaz csökken ugyanazon út áteresztőképessége. Azaz ha mindenki indokolatlanul nagy követési távolságot tart, az csak dugót szül.

2018. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Lassítással, jobbrahúzódással segítem az előzését, mivel biztosan nagyon siet.

Kivéve, ha a sor megszűnése után úgyis vissza kéne előznöm, ebben az esetben lemosom a szélvédőt és akkor le szoktak maradni az ilyen seggbemászók.


Béci:

Ez a 2 méteres követési távolság csak városban, lépésben haladó sornál indokolt, ott tényleg idegesítő, amikor a több autónyi követési távolság miatt maradsz le a zöldről, vagy szorulsz be a kereszteződésbe. Ugyanakkor az országúton egy teherautó mögötti konvojban haladva, csak felesleges kockázat, semmit nem nyersz vele.

2018. okt. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Én amikor rozsdásodott a csomagtérajtóm, akkor csináltam olyat, hogy nyomtam egy nagy féket belémszállt és lett pár hét múlva hibátlan csomagtérajtóm :D
2018. okt. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
pont a túl rövid követési távolság szüli a dugót. mert aki más seggét túrja, mint egy homoszexuális birka, az indokolatlan nagyokat kénytelen fékezni ha előtte kicsit lassul a sor. aztánahigy ezek egymás seggében vannak, mindenki egyre nagyobbat fékez. így elsz egy 5 km/h lassításból 10-20 kocsival később hatalmas vészfékezés, esetenként teljes megállás. míg ha tartasz egy 2 másodperces követési távot, és kicsit előre ia nézel, elég egy gázelvétel, esetleg rálehelni a fékre. az út áteresztőképessége, lássuk be, nagyobb folyamatos haladásnál, mint ha folyamatosan meg kéne állni és elindulni ;)
2018. okt. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyeske, még csak-csak megbízom abban, hogy a mögöttem jövő tudja, mit csinál. De azt ő sem tudja, hogy az előttem haladó, a szembejövő vagy az erdőből kiváltó őz mit csinál. És ez a baj. Nincs követési távolság = nincs idő reagálni, menthetetlenül belém jön, ha vészfékezek.
2018. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor folyamatosan lassulok, gyakorlatilag motorfékkel. Miután a sebességünk csökkent kb. 20km/h-val, általában addigra megnő a követési távolság is mögöttem. Persze ilyen eset szökőévenként szokott előfordulni.

Itt a gyk-n olvastam: "ha valaki mögöttem nem tartja be a követési távolságot (kiegészítem: nem biztonságos), akkor én hagy válasszam meg az ahhoz tartozó sebességet.

De semmi büntetőfék, semmi féklámpa villogtatás.

2018. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Igen, én is így teszek.

Minden követési távolsághoz tartozik egy sebesség, ahol már elegendő az a távolság.

Ha úgy gondolod, hogy 80 km/h-hoz kevés ennyi, akkor motorfék, és menj 50-nel. Vagy 30-cal. Természetesen vigyázz, hogy ne tudjon előzni az illető, mert ha a szemben jövőknél közelít egy rés, ahol tudna előzni, akkor nyomd padlóig a gázt. Esetleg még ablakot is moshatsz közben.

Az ilyen .zarcsimbókokat szívatni kell minden lehetséges módon, ami nem különösebben balesetveszélyes. Ha bármilyen pozitív élményük lesz, akkor annál inkább csinálják, egészen addig, ameddig meg nem ölnek valakit. Ennyivel tartozom a többi közlekedőnek is, hogy szívatom azt, aki balesetbe akar sodorni másokat.


Ha nagyon siet valaki, akkor nem tapad rám, hanem normális követési távolságot tartva, a szaggatott vonalra állva ki-kinézeget mögülem. Az ilyen normálisan előzőket szoktam segíteni, még akkor is, ha értelmét nem látom a dolognak, mert még 10 km múlva is csak 100 m-rel megy előttem a kocsisorban.

2018. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, ahogy mégis sikerül az ilyen sűrűbb, de dinamikusan haladó forgalomban kamionnyi követési távolságot tartók elé mégis bekerülni, egyből elkezdenek a seggedben menni ők is. Nehogy már valaki akit eddig feltarthattak most sokáig zavarhassa a kilátásukat a festői Hungárián.
2019. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!