Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért néznek rám mint az...

Miért néznek rám mint az antikrisztusra mert egész évben téligumival megyek?

Figyelt kérdés
2018. okt. 5. 21:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
A téligumi nyári használata kockázatos. Lágyabb keverék, így nagyobb melegben jelentősen csökken a tapadóképessége, megnő a féktáv stb. Röviden, veszélyes és szerintem felelőtlen is. Okkal neheztelnek rád. Most azt ne keverjük ide, hogy milyen jó sofőrnek tartod magad.
2018. okt. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
54%

Elmagyarázom saját példán keresztül remélem felfogod:

Újévkor összetörtem rokonom kocsiját, és nem azért, mert én nem tudok vezetni. Mivel ő ivott, így be kellett ülnöm a kocsija volánja mögé azért, hogy hazavigyem; kanyargós hegyi útról volt, úgyhogy alapból nem mentem gyorsan (60-70 körül) érthetően más kocsijával (a sajátommal egyébként sokkal bátrabban megyek rossz útviszonyok mellett is). Fagypont körüli hőmérséklet, csúszós út és a téli gumi pont akkor hagyott cserben, amikor a legnagyobb szükség lett volna rá, ugyanis a baromja egész évben téli gumival jár a mai napig... a saját tudásomnak köszönhetően megúsztuk annyival, hogy megfogtam a kocsit amennyire lehetett és egy bal hátsó defekt illetve egy keréktörés lett az eredménye. A másik fontos tényező a szerencse volt, hiszen ha jött volna valami szembe az úgy szét üt, hogy pislogni sem lett volna idő. Ami a legrosszabb az egészben, hogy úgy ültem bele a kocsijába, hogy mindenről tudtam, szóval nagyobb baj esetén teljesen jogosan börtönbe megyek. Ettől az egésztől eltekintve majd télen érted meg, miért nem kellett volna egész évben téli gumival járni, lágy keverék, puhább, kopik, a forró aszfalt keményíti stb stb

2018. okt. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
9%
Túl van ez lihegve, mint a rezsicsökkentés. Aki vezetett Ladát a gyári gumival, az tudja miről beszélek. És lefogadom, kevesebben haltak meg. Akár milyen gumid van, az nem véd meg a kirívó szabálytalanság miatt okozott balesetben.
2018. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Jól van Lajos, Kádár alatt még a lángos is forróbb volt, tudjuk. Csak azok a baleseti statisztikák, azok ne lettek volna olyan gyatrák, forgalommal arányosan...
2018. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
Hagyjuk már ezt a Ladás időszakot... ha leesett egy kis hó, az autósok fele az árokban volt...
2018. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
kanyargós hegyi út, 0 fok, csúszós úttest, 60-70 km. És a gumit hibáztatod? Bakker.
2018. okt. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
#6 igen igaz, én fogalmaztam rosszul: tehát nem a klasszikus hajtűkanyarokkal ellátott hegyi út, többnyire mérsékeltebb kanyarokkal. Vagyis ha jó az út 80-90-el is lehet menni, helyismerettel és normális gumival.
2018. okt. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
43%
Azzal mentek, amivel akartok. Amióta van 4 évszakos, azzal járok. 82-ben parkolóban nem vettem észre egy kis oszlopot-na annak nekimentem. Azóta nincs káreseményem.
2018. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"Csak azok a baleseti statisztikák"


MObilozás miatt van ennyi baleset. 25 éve vezetek és még veszélyes helyzetem sem volt.

2018. okt. 5. 21:42
 10/22 anonim ***** válasza:
95%
A gumi soha nem fogja helyettesíteni a volán mögött ülő sofőr tudását, hanem a tudásában kisegíti azt a szükséges pillanatban. Lehet valaki autóversenyző ha csutkára kopott gumival megy vizes úton, ahogy lehet vadonatúj prémium gumi is a kocsin ha a sofőr elbénáz mindent...
2018. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!