Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kedves hozzáértők, téli nyári...

Kedves hozzáértők, téli nyári négy évszakos gumival kapcsolatban mennyire jó megoldás, ha kispénzűként a következő merült fel bennem a későbbiekre:?

Figyelt kérdés

a télre jobb fajta négy évszakos gumit veszek, majd tavasszal, csak az első tengelyen cserélek nyárira. utána télre megint a négy darab négy évszakos, aztán az addigi elsőket rakom hátra, és helyére a nyári gumi megy vissza előre: így körforgásban lennének, egyik se lenne agyon koptatva.

tudom nem vészesen nagy összeg az a 50-60 ezer forint plusz kerékcserék, de jelen helyzetemben felmerült....



2018. okt. 6. 22:20
1 2
 1/15 D. Brasco ***** válasza:
Ennek az e
2018. okt. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 D. Brasco ***** válasza:
58%
Gésznek semmi értelme!minek akarod cserelgetni össze-vissza?!?vegyel egy szett téli-nyarit azt jo napot....vagy ha ennyire nem akarsz ra kolteni akkor egy jobb 4 evszakosat es kész
2018. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Ez értelmetlennek tűnik így. Vegyél egy szett jobb minőségű négyévszakosat és kész.

Évente 2 hétig van kb hó az utakon. Falusi mellékutcákon legyen 3 hét. Ha félsz hogy elakadsz, akkor dobj be egy hóláncot télen a csomagtartóba, ez még téli gumi mellett is ajánlott.

2018. okt. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Bingó! #3-asnál a pont!
2018. okt. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mekkora méretűek a gumijaid?
2018. okt. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
205 / 55 R16 nokian négy évszakosra gondoltam
2018. okt. 6. 23:42
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
A KRESZ szerint mind a négy keréken azonos jellegű (nyári/téli + mintázat) guminak kell lennie, ergo nem csinálhatsz ilyet!
2018. okt. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A kresz melyik pontjában van ilyen? Én nem találkoztam vele,


Kérdező:

a 4 évszakos Nokian ebben a méretben ~16000től indul, a két garnitúra a legolcsóbb esetében is 23 000 és ettől felfelé. Viszont ebben az esetben nem cserélgetném őket, feldobnám az új gumikat és amikor lekoptak jöhet a következő.

2018. okt. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Hogy egész pontos legyek nem konkrétan a KRESZ taralmazza, hanem az a KöHÉM rendelet, amelyre a KRESZ hivatkozik.


Sallangoktól mentesen:


"Kerekekre vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek


36. § (5) Gépjárművön, mezőgazdasági vontatón, lassú járművön és pótkocsin az azonos tengelyen lévő kerekekre csak olyan gumiabroncsok szerelhetők, amelyeknek mérete, szerkezete, teherbírása, mintázati jellege (nyári, téli, illetőleg országúti, terep) azonos."

[link]

2018. okt. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Ez a rendelet csak az azonos tengelyeken lévőket határozza meg. Ettől még tehet előre télit, hátra meg nyárit vagy épp fordítva ha azok tengelyenként egyformák.

Kérdező!

Ennek valóban nem sok értelme van, mivel csak 2 db gumi árát spórolod meg. Inkább maradj az egy garnitúra 4 évszakosnál. Nekem Yokohamák vannak és nagyon jók, bár ez egy terepjáró.

2018. okt. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!