Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tudka vki mi ertelme annak...

Tudka vki mi ertelme annak higy biciklisek es kis motorosok jobbrol elozhetnek forgaloban autot? Szerintem total eletveszelyes. Nekem csonoszor volt hogy bicajos vagy motoros kistartolt jobbrol en meg jobbra firdultam es epphogycsak elfert?

Figyelt kérdés

2018. okt. 7. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Tudka vki higy csonoszor firdultam.
2018. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Nem véletlenül tanítják, hogy tükör-holttér-tükör ;)
2018. okt. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha nincs külön sávjuk nem előzhetnek, csak előre sorolhatnak pl. piros lámpánál, vagy álló/lépésben haladó forgalomban.

Ha van sávja, akkor meg türelmesen add meg az elsőbbséget mielőtt fordulsz.

2018. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Álló kocsisor mellett haladhatnak el jobbról, magyarul ha az autó már mozog, semmi keresnivaloja mellette egy biciklisnek vagy robogósnak.
2018. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
nem előzhetnek jobbról
2018. okt. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

"Tudka vki mi ertelme annak higy biciklisek es kis motorosok jobbrol elozhetnek forgaloban autot?"

Semmi értelme, mivel nem is előzhetnek. Valószínűleg azzal kevered, hogy az álló kocsisor mellett előresorolhatnak.


"Szerintem total eletveszelyes."

Szerintem is életveszélyes.


"Nekem csonoszor volt hogy bicajos vagy motoros kistartolt jobbrol en meg jobbra firdultam es epphogycsak elfert?"

Szabálytalanul előztek, szerencséjük volt, hogy nem ütötted el őket.

2018. okt. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
az út szélén haladó kerékpárosnak elsőbbsége van a kanysrodóval szembem.
2018. okt. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Alex Fly ***** válasza:
22%
Mint azt már említették, álló kocsisor mellett engedélyezi a KRESZ a kerékpárosnak a jobbról elhaladást. És természetesen megvan az értelme: ha a sokásos módon balról kerülne/előzne (motorossávon), akkor az autóforgalom esetleges megindulásakor könnyen két kocsioszlop közé szorulva találná magát -ez jóval veszélyesebb, mint ha az út szélén tartózkodik. A jobbra kanyarodás esete viszont érdekes jogi probléma: egyrészt mivel egyenesen halad, a kanyarodó járművekkel szemben elsőbbség járna neki (ha van kerékpársáv/nyitott pksáv, akkor ez minden esetben így van), másrészt él a jobbkézszabály is, tehát megint csak a jobbról érkező kerékpárosnak van elsőbbsége -viszont a KRESZ csak álló kocsisor melletti elhaladást enged (állva meg nehéz lehet kanyarodni), azzal a feltétellel, hogy a kanyarodókat nem akadályozza. Szóval ebben az esetben vagy mozgó kocsisort előzött jobbról, ami szabálytalan, vagy az addig álló kocsisor indult meg; ami viszont már felveti a kanyarodó jármü vezetőjének felelősségét is. Ebben az esetben a szabályok merev betartása nem a legjobb ötlet, inkább a fokozott figyelem mindkét fél részéről.
2018. okt. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%

Alex, ha a kerékpáros az út szélén folyamatosan halad, s gyorsabban, mint az autósok, az nem számít előzésnek.

Előzés az lenne, ha az autók között menne, majd kimegy a szélére, elhalad néhány autó mellett, majd visszasorol közéjük. A dugóban araszoló egyéb járművek mellett nyitott sáv nélkül is elmehet.

2018. okt. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%

Előző:

Szerinted haladhat az úttest jobb szélén folyamatosan a kerékpáros, a mozgó autósor mellett? Mely szabály alapján?


Én csak a KRESZ 36. § (12) bek.-t találtam a témával kapcsolatban, ami csak álló kocsisor melletti elhaladást engedélyez, párhuzamos közlekedést nem. (Nyilván azonos sávra értve.)

2018. okt. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!