Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy győzzem meg a szüleim?

Hogy győzzem meg a szüleim?

Figyelt kérdés

Biciklivel szoktam suliba járni de nem akarják hogy sisak nélkül menjek. Tudom hogy biztonság,meg minden, de senki nem jár sisakban. Meg amúgy is hülyén néz ki rajtam és még egyszer sem estem el, amióta biciklizem.

Kérlek segítsetek!! 😘



2018. okt. 8. 21:25
 1/10 Hovarju ***** válasza:
84%

Inkább hülyén nézzen ki, mit hogy szétloccsanjon a fejed a a járdaszegélyben.

Te hiába vigyázol, ha más nem figyel.

Hidd el az első esésnél jól fog jönni.

2018. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Vedd csak fel a sisakot. Akárhogy is néz ki. A szüleid nem azért kérnek erre, mert nem bíznak benned, hanem mert nagyon sok vakegér közlekedik az utakon akik inkább elgyúrnak egy biciklist, minthogy letegyék a telefont.
2018. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Hovarju ***** válasza:
35%
Én tegnap láttam egy biciklist Pomázon motoros bukósisekban
2018. okt. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Én a biztonsági övet sem kötöm be, meg körül sem nézek a zebrán, tök gáz! Láttam a suli legmenőbb csaját, az sem néz körül, inkább chetel. De a kórházba nincs wi-fi meg rehabilitáción sem hotspotokra csatlakoznak, előnyösebb biztonságban tudni a buksid, még akkor is ha más nem teszi. Más lehet, hogy szerencsésebben esik.
2018. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Nézd, kérdező, a fej és az agy nem páros szerv, csak egy-egy van belőlük. Ha sérülnek - ami akkor is bekövetkezhet, ha te egyébként tök normálisan és szabályosan közlekedték, más viszont hibázott - annak sajnos súlyos, akár èlethosszig tartó következményei lehetnek.


Mellesleg elég menő sisakokat lehet kapni vagy akàr matricákkal te magad is felturbózhatod, lehet az önkifejezésed eszköze.

2018. okt. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alex Fly ***** válasza:
71%

Leginkább sehogy. Ha suliba jársz a keróval, akkor feltételezem, hogy fiatal lehetsz -ebben az esetben a szüleid is felelősséggel tartoznak éeted. Hacsak nem a saját lábadon állsz, neked is be kell tartanod az általuk hozott szabályokat.

Az pedig nem indok, hogy hülyén áll...

Mint ahogy az sem garancia, hogy soha nem estél még el. Ne aggódj: aki kerékpárra ül, az le is fog szállni róla. És minden általam ismert HC bringással előfordult már, hogy nem a saját akaratából tette ezt. Előbb-utóbb mindenki megtapasztalja a gravitáció (nem annyira) áldásos hatásait...

Szóval ha nekik ez a feltételük, akkor vedd csak fel nyugodtan azt a sisakot, bajod nem lesz tőle. Inkább legyen a fejeden feleslegesen ezerszer, mint abban az egy esetben nem, amikor kellene. Aztán ha nem a szüleiddel élsz, akkor majd szabadon dönthetsz arról, hogy hordod-e.

2018. okt. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy milyen város, kerékpározik-e közben lakott területen kívül is? Vidéken a belvárosban szvsz felesleges a sisak, mert ha normálisan teker (mindig körülnéz, irányváltás előtt hátrafordul, nem megy bele bizonytalan helyzetekbe), akkor gyakorlatilag esélytelen, hogy pont úgy ütközzön/boruljon fel. Az állat, a fej oldalát nem védi a sisak, pedig pont ezek lennének a legkritikusabb pontok, nem a fejtető, amit a sisak véd. Elmondom, hogy profi bringások közül sem mindenki visel "civilben" sisakot. Én is napi szinten tekerek, de közel 30 év alatt egyetlen balesetem sem volt.
2018. okt. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom itt nálunk miért ciki ez a bukósisak használat. Külföldön már az 5 éves kisgyerek is sisakban teker a szüleivel . Ott miért természetes ez?
2018. okt. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én egy pár hete pont erről láttam a jutubon egy kísérletet: brit csávó 20 km-t tekert főúton sisak nélkül, és utána 20-at sisakban. Az eredmény az volt, hogy amikor nem volt rajta sisak, addig másfél métert hagyva előzték az autósok, amikor meg felvette, akkor meg 40 centire húztak el mellette. A kísérlet szerint ad a sisak egyfajta hamis biztonságérzetet az autósoknak, hogy "sisak van rajta, nagy baja nem lehet", és sokkal kevésbé vigyáznak rá, ami azért eléggé elgondolkodtató...

A másik dolog, meg hogy aki sisakban biciklizik, az nem állítja be rendesen, hosszú az állkör, bő a fejpánt, és a végén többet árt a sisakkal, mintha nem volna.


Pesten viszont egy-egy Demszky-karóba közelről belenézni nem leányálom... én azt mondod, hogy a főúton mész, akkor jobb ha nincs rajtad, máshol meg érdemes, de csak rendesen beállítva.


A cross-os állvédős sisakokat nézted már? Azok tök menőn néznek ki, csajozósak (csak azokra meg forgalomban nem jó a szemüveget rátenni, mert lefogja a periférikus látást).

2018. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 szlory ***** válasza:
Ahogy haladnak a dolgok, a jövő évi KRESZ módosítás bevési majd az 1m / 1.5m oldaltávtartási kötelezettségeket. Amúgy egyetértek, a sisakost automatikusan "hardcore" bringásnak titulálják, az meg tud magára vigyázni, igazából elütni sem lehet, mert hátraszaltóval kivédi a mögötte érkező autóst. Naná.. :D
2018. okt. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!