Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van több hetes kresz...

Miért van több hetes kresz oktatás a vizsga előtt mikor mindenkinek alapból ismernie kellene a kreszt?

Figyelt kérdés
2018. okt. 11. 12:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek alapból nem ismerik a kreszt.

A kresz kicsit több annál, mint astop tábla, meg a macisajt...

2018. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Alapból....akinek nincs jogosítványa miért kellene tudnia mindent? Miután a 98%-a nem érinti?

Te esetleg tudsz mindent alapból ami mondjuk egy C vagy D kategóriához kell? Mert én nem,csak azt ami a B-hez ,mert engem az érint

2018. okt. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
És a többhetes oktatás ellenére is számosan megbuknak az elméleti vizsgán... ennyire ismerik, alapból.
2018. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Azért mert a KRESZ ismerete nem feltétele a tanfolyamra jelentkezésnek, és bizonyított tény, hogy sokan még az alapokat sem ismerik, az elméleti vizsgán is képesek megbukni.

Az személyes tapasztalat, hogyó a már jogosítvánnyal rendelkezők sem ismerik a KRESZ-t, új kategória megszerzésénél, a tanfolyamokon olyat képesek előadni, hogy el kell gondolkozni, hogy lehet az illetőnek bármilyen jogosítványa.

2018. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Alapból?Az anyatejjel,vagy az elemi iskolából?Mindenkinek alapból írni,olvasni is kellene tudnia.Mégsem tud mindenki.Na ezért kell a kreszt is oktatni mint az írást olvasást.de azért sem kell ezt alapból tudni,mert nem mindenki lesz autóvezető,bár minimális alapnak kellene lennie a gyalogos közlekedéshez is.

Ha esetleg van B kategóriád tőled sem várhatja el senki,hogy a C kategóriára,vagy a nehézgépekre is fújjad,pedig azt is sokan tudják.A B kategóriához is ajánlott lenne a te gondolkodásodhoz,hogy tisztában legyenek a nehézgépeket vezetők korlátaival is a forgalomban és mikre kell fokozottan figyelni a mellettük közlekedőknek.

Sokan csak akkor kezdik el mikor ez kell egy vizsgához.

A gyalogos közlekedéshez egy gondos szülő is tovább tudja adni az alapokat.Ha mindent összevetve megnézzük,hogy mi minden kellene alapból tudni,és ezt mindenki tudná,akkor még az általános iskolákat is bezárhatnák,csak a felső oktatás maradna kezdésnek.

De azt is mert minden ott van a neten és ezt szerinted meg is tanulhatná onnan mindenki.

Na ,ha a kresz oktatás nem lenne,akkor szerinted honnan tanulnák meg ,ha más fontosabb dolgok sem érdeklik az emberek többségét?

2018. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A kresz azért nem csak annyiból áll, hogy a zebrán mész át, meg hogy a piros az tilos.
2018. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
hát nemtom, én nem jártam be egy kresz órára sem, nem is tanultam a vizsgára mégis meglett elsőre.
2018. okt. 11. 13:25
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert te egy istenáldotta tehetség vagy.
2018. okt. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Evele123 ***** válasza:

Nekünk annak idején általános iskola 4. vagy 5. osztályban volt KRESZ-oktatás az osztályfőnöki órán, kaptunk egy füzetet, amiben ott voltak a legismertebb közlekedési táblák, de elsősorban a gyalogosokat és a bicikliseket érintők. Megkaptuk a füzetet és dolgozatot íratott velünk az ofő. Nem tudom, manapság szokás-e még ez, de ilyen kis kortól érdemes tanítani a KRESZ-t, ami mindenkit érint.

Sokan közlekednek megszokásból, szerintem nem ártana minden embernek egy tudásfrissítés.

Példa: egyszerre ér oda két autó, amik azonos irányba haladnak, egy mindkét szélén szűkülő útszűkülethez. Melyikőjük hajthat tovább elsőként?

1. A bal oldali autó

2. A jobb oldali autó

3. Kölcsönös megegyezésen / udvariassággal döntik el?

2018. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
igen mert te schumacher vagy.
2018. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!