Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autósok ti gyakran kerültök...

Autósok ti gyakran kerültök olyan helyzetbe hogy azért nem tudtok/akartok elsőbbséget adni zebrán gyalogosnak mert nagyon a nyakatokban van a következő autó?

Figyelt kérdés
és ha hasonló helyzetben nagyon is látszik hogy szándéka van átkelni a járókelőnek vagy már meg is teszi nem érdekelve hogy kicsit gyorsabban közelítitek meg az átkelőt mit választotok, nagyobb ráfékezést azt kockáztatva hogy belétek csúszhatnak, vagy bízni a szerencsében hogy annyira le tudtok azért lassítani hogy ne üssétek még pont el az embert?
2018. okt. 11. 18:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az esetek többségében látom annyira előre a helyzetet, hogy ne kelljen hirtelen fèkeznem - ha mégis ilyen helyzetbe kerülnèk, nyilván félezek inkább egy nagyot, mert ha én elcsapom a gyalogost a zebrán, az tuti az én saram lesz, ha pedig hátulról belém rongyol valaki, az meg tuti nem az enyém.
2018. okt. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Autóval a méreteiből adódóan a legtöbb esetben megállok, ahol gyakran járok ott nem is tudok olyan zebráról ami előtt ne tudnék eleget tenni fékezésnek, már csak azért sem megyek azon a pár méteren gyorsan mert számíthatok rá hogy valaki lelép.

Motorral más, másodpercek alatt gyorsulok 20-ról 50-re, 40-ről 90-re, míg valakit át kéne engedjek a zebrán csak egy foltot lát belőlem, ergo nem kell egymásra várnunk...

Biztos van a városomban olyan rész ahol zöld a lámpám én mehetnék de közbe a gyalogos vagy biciklis is épp ott van.

2018. okt. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én fokozott figyelemmel közelítem meg a kijelölt gyalogátkelőt,még akkor is ha rohanok.Már előtte lassítok és az közben is figyelem a mögöttes forgalmat,de éber vagyok ha a sggemben jön valaki.Ekkor már előbb lassítok és féklámpázok a majomnak.Erre vagy kielőz amit a zebrán fejez be sajnos,vagy lemarad.Nem mindég látni,csak közel a zebránál, hogy át szeretne valaki kelni.

Nálunk a faluban rendszeresen,naponta van egy-két szemétláda,aki úgy előz,vagy kerüli ki az előtte lévőt,hogy az már lassít,vagy megállt a gyalogosnak a gyalogos lelépett már a megálló autó elé,az utána jövő pedig kikerüli lassítás nélkül és elhúz a gyalogos lábai előtt.A feleségem is és én is jártam már így gyalogosként.Engem viszont nem lepett meg,mert autósként feltudom mérni,hogy megtud e és megakar e állni és figyelek,sasolok,mert akkor van elsőbbségem,ha azt meg is adják.

2018. okt. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pont leszarom, ha valaki a seggemben van. Nem fogok senkit elütni más kedvéért.
2018. okt. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
vezető részről sajna nem éltem meg, nincs jogsim, de mikor néha úgy adódik hogy átkelnék és azt látom hogy nekem lelassít az első autó és hirtelen mögötte felgyűlik 2-3 mert nem számítanak rá, szinte villogtatják rám haragosan a szemük a többiek hogy nekik most meg kellett állni, pedig nekem sem célom direkt feltartani senkit. vidéki kisvárosi környezetben
2018. okt. 11. 20:07
 6/13 anonim ***** válasza:
Ilyen még nem történt velem.
2018. okt. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Idejekorán nyomok néhány kis féket hogy felvillanjon a lámpa és észbe kapjon a mögöttem lévő hogy helyzet van.
2018. okt. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Engem kifejezetten irritál ha valaki nem tartja mögöttem a követési távolságot persze sebesség függően. Ilyenkor bizony nyomok egy féket, az első után többnyire tanulnak belőle. HA meg belém jön nem az én hibám volt mert bármit láthattam ami miatt lassítottam.


Szinte mindig átengedem a gyalogost a zebrán, ha meg mégsem az azért van mert későn veszem észre és már csak satuval tudnék megállni. Viszont ha pl 2 zebra között akar átmenni az biztos hogy gyorsítani fogok.


Összességében én korrektül közlekedek, de aki nem így tesz azzal én sem vagyok az.

2018. okt. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem 3 hete törtek meg hátulról, zebránál.

Jól ismerem a környéket, naponta járok erre, tudtam, hogy zebra van, kb. 45km/h-val mentem. Ettől függetlenül meglepett a parkoló autó mögül lendületesen kilépő gyalogos (kb. 1 méterre parkolt az autó a zebrától), de ettől függetlenül csikorgó gumik vagy blokkoló ABS nélkül is megálltam másfél méterre a gyalogátkelőhelytől.

Na, a mögöttem jövő nem, ő egy cseppet elbambult.

A lényeg: eszembe sem jutna NEM megállni, még ha a seggemben jönnek, akkor sem.

Illetve még ha be is tartják mögötted a követési távolságot, akkor is elég egy kis elbambulás, és beléd mehetnek.

Slusszpoén: a mögöttem jövő nem akarta elismerni a felelősségét, de a kiérkező rendőrök meggyőzték. :-)

2018. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Múltkor majdnem belém is belém jöttek :(


Tök kis város, gyér forgalmú út, gyakorlatilag előttem senki, szembe sávban senki, mögöttem úgy 200méterre egy autós és satufékkel majdnem belém csúszott.


Válaszolva a kérdésre: Igen előfordult már ilyen, főleg akkor nem fékezek hirtelen ha mögöttem valami nagy dög jön pl. busz vagy kamion!


Ha ekkor lépne le elém valaki hirtelen akkor nyomnám a dudát ezerrel és valamennyire fékeznék miközben kikerülném a gyalogost.

Ha satut nyomnék akkor hátulról a kamion/busz úgy is megtolna rá a gyalogosra szerintem :)


Ha nem félteném az autómat annyira nem is érdekelne, de lassan veterán autó amivel nem keveset foglalkoztam!

Szerelőhöz nem vittem sosem, magam csináltam/csinálgatom és nem szeretném ha valaki belém jönne hátulról mert akkor tuti elborulna az agyam és megcsapkodnám az illetőt. :-)

2018. okt. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!