Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy fizet ilyenkor a biztosito?

Hogy fizet ilyenkor a biztosito?

Figyelt kérdés
Belenk jottek hatolrol autoval! A hatso lokharitonak a festese lepattogot es kicsit betort a muanyag! Kaptunk betet lapot! Hogyan tovabb? Elore fizet a biztosito vagy nekem kell elore kifizetnem es szamlamat fizeti ki? Vagy hogy mukodik ez? (Bocsi h ekezet nelkul telefonrol irtam kisse ideges is vagyok)
2018. okt. 13. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Beadod a betetlapot a biztositonak, a tobbit majd elmondjak ott.


De amugy kijon majd egy szaki a biztositotol csinal fenykepeket es megprobalja gyorsitott eljarasban elintezni. Ami azt jelenti hogy kifizet neked ott helyben mondjuk 25 ezer ft-ot, amit vagy elfogadsz vgy nem. Megjegyzem nekem amikor belemjottek akkor 40 ezret akart adni, de feltornaztam 60 ezerre.


Ha nem fogadod el akkor mejavittatod az autot es benyujtod nekik a szamlat utolag.

2018. okt. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Helyben senki nem fog fizetni neked, az biztos. Sokszor nem már nem is a biztosító saját embere jön ki, hanem az általuk megbízott kárszakértő cég.

Fotóznak, adatokat felvesznek, stb. Majd ők beküldik a biztosítóhoz ezeket. Ezek után a biztosító megállapítja a jogalapot a kifizetéshez.

Legjobban akkor jársz, ha egy karosszériás céghez beviszed az autód: segítenek abban, hogy neked egy filléredbe se kerüljön ez a történet (ugyanis az avultatás miatt egyáltalán nem biztos, hogy neked ne kelljen a zsebedbe nyúlnod). Illetve, ha szükséges, intézik a pótszemlét is, hiszen a lökhárító alatt például sérülhetett a merevítő, a hátfal, vagy a fenéklemez is.

2018. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Addig ne vidd sehova, ameddig nem tudod a biztosító mennyit fizet!

Valószínű gyorskárt fizetnek, ami a házilagos javításra elég.

Nehogy úgy járj, hogy beviszed szakszervizbe, a különbözetet meg neked kelljen fizetni.

2018. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megoldódott?
2018. okt. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!