Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megálltok a Stop táblánál...

Megálltok a Stop táblánál vagy lépésre lelassítotok?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy a nehezen belátható kereszteződéseket kivéve kevesen állnak meg, inkább lépésben mennek és csak elsőbbségadás miatt állnak meg. Én többnyire megállok, csak ilyenkor kicsit olyan érzésem van, hogy kilógok a forgalom ritmusából, ha szabályt szegek is. Birkamód kövessem a többséget vagy maradjak a szabályszerűségnél?

2018. okt. 16. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Láttam már oldalból telibe kapni kocsit úgy 50-el, pedig neki is csak megállni kellett volna, és nem lépésben lassan kikanyarodni, még ha 40-50ről hirtelen beletapos a fékbe, Ő szabályosan ment, nem gondolhatott arra hogy egy tuskó kifordul elé.


Ez a forgalom ritmusa dolog is közhelyes, nagyon fiatalon én sem követtem minden szabályt, táblát, járt is érte a dudálgatás, lekiabálás, de legalább közel ugyanennyi balesetet látnom kellett ahhoz hogy alázatosabb legyek, a jármű részben fegyver, és ha tudatlan ül a kormánynál nagy a veszély is.

2018. okt. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha az út totálisan jól belátható, és kilométerekre nincs senki, akkor csak lassítok. Ha viszont nem, akkor nem kockáztatok.
2018. okt. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Molyember ***** válasza:
86%
Megállok. Sőt, a sebességhatárokat is betartom. Ha valakinek nem tetszik, hát törje el az ujját a dudán, nem érdekel. Ez a "forgalom ritmusa" félrevezető, mert itt nem azt jelenti, hogy negyvennel mész a hetvenes táblánál, hanem azt, hogy félsz különbözni a szabály betartásával, nehogy béna vezetőnek tartsanak. Közben meg tudod, hogy meg kell állnod a táblánál, szóval még csak hülye sem vagy. Le kell ezt vetkőznöd, nem kell megfelelned az idiótáknak. Ha ideges, az az ő baja.
2018. okt. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Általában lassítok, de azon múlik, hogy mennyire belátható s milyen a forgalom. Rengetegszer van, hogy látom, hogy sokszáz méterre senki nincs, nulla plusz biztonságot adna, hogy nem 10-20-szal megyek, hanem megállok... De a gyökkettő és a nulla között még rosszul beláthatóesetben sincs sok különbség, mivel gyökkettővel szinte azonnal meg lehet állni. Mérlegelek és nem veszélyeztetek senkit.


Nyugodtan lógj ki a forgalom ritmusából, ha meg akarsz állni a stop táblánál. Jogod van hozzá és kevésbé veszélyes, mint az itteni főúton 95-tel haladó forgalomban 90-nel menni (iszonyú türelmetlen emberek vannak s előznek, ha jönnek szembe, ha nem. Igyekszem kerülni azt az utat, néha ijesztő).

Nehogy már mások miatt ne tartsd be a szabályt. Én magam miatt nem tartom be, amit nem tartok be (na jó, néha mások miatt, de csak ha tényleg félek szabályosnak lenni, tolt már kamion törékeny kis motorosként, kis híján szó szerint, nem volt jó élmény).

2018. okt. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:
21%

"a nehezen belátható kereszteződéseket kivéve kevesen állnak meg"

Akkor kell megállni ha nehezen belátható.


"Birkamód kövessem a többséget vagy maradjak a szabályszerűségnél?"

Melyik a birkaság? Haladni a többséggel vagy követni egy szabályt ami teljesen értelmetlen?


A stop táblának semmi értelme. Ugyanaz mint a macisajt, csak az elsőbbségadás módja más. Megállsz a vonalnál (még ha nem is látsz onnan semmit...) majd ha kell előregurulsz és megállsz megint. A lényege mindkettőnek ugyanaz, adj elsőbbséget. Ha a sofőr annyira buta hogy nem tudja eldönteni hogy kilát-e, akkor ne vezessen, nem kell emiatt többféle tábla.

2018. okt. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Én tuti olyan szerencsétlen lennék, hogy az első apró kis kihágásnál is vagy rendőr kapna el, vagy fénykép készülne róla, szóval jönne a bírság.

Én lehet ritka sofőr vagyok, de betartok minden szabályt. Stop táblánál mindig megállok. Még akkor is ha rajtam kívül nincs más kocsi az úton. Betartom a sebességkorlátozásokat is. Leszoktak villogni, dudálni, de én jókat nevetek ilyenkor. Nevetek, hogy milyen idegbeteg, és csak azért is szabályosan vezetek.

Nem érdekel, hogy kinek nem tetszik, hogy nem vezetek őrült módjára, de nem is hagyom, hogy belekényszerítsenek a saját hülyeségükbe. Tavaly Németországban szemtanúja voltam egy olyan balesetnek az autópályán (ahol majdnem másfél óráig álltunk) ahol láttam a 3 tagú családot amikor a rendőr letakarta őket. Mind a hárman meghaltak, mert túl gyorsan mentek.

2018. okt. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

Ahogy az egyéb KRESZ-táblák is olyan sokszor, úgy a STOP-táblák egy része is teljesen indokolatlanul van kitéve. Ezeknél nem állok meg birkamódra. Természetesen, ahol indokolt a dolog, ott megállok, és a legkevésbé se érdekel, hogy a többiek mit gondolnak rólam, nem akarok meghalni senki kedvéért.


Kérem, csak az pontozzon le, aki előbb elmagyarázza nekem, hogy ennek a táblának itt mi értelme van:

[link] ,19.965294,3a,75y,260.18h,93.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJlXawmJSOg3I0KZYO2Fe8w!2e0!7i13312!8i6656

Ez a faluból kivezető főút, ahol elsőbbséget kell adni annak a pár embernek, aki jobbról érkezik. (Balra az nem igazi utca, hanem csak egy cigánycsaládhoz bevezető út.)

Jobbról azok szoktak érkezni, úgy negyed-félóránként egy autó, akik

a) a vasúttal párhuzamos utcán érkeznek, tehát a kanyarodás miatt nem nagyon tudnak 20 km/h-nál gyorsabban átjönni a sorompón

b) a vasútra merőleges kavicsborítású, gödrös útról érkeznek, tehát nem nagyon tudnak 20 km/h-nál gyorsabban átjönni a sorompón.

A főúton haladóknak mégis meg kellene állni miattuk.

És ha már itt tartunk, akkor a jobbra kanyarodni tilos táblának se sok értelme van, csak a szűk átjáró miatt tették ki, de emiatt elég lenne csak a széles járműveket kitiltani.

2018. okt. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Háát a stop táblánál vétek, mindig, csak oda gurulok majd annak függvényébe megállok, ilyen1-2km/h-val megyek ilyenkor. Ez a sulinál van csak így, mert bal oldat zavarnak a kilátásba az autók, miért álljak meg 5 méterrel azelőtt, hogy látnék, fékezek közben és ahol látok ott vagy megállok vagy megyek. Máshol mindig megállok ahogy a könyvbe van.
2018. okt. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

Nem véletlenszerűen helyezik el a Stop-táblákat, eltekintve néhány esetleg előforduló tévedéstől. A 83/2004. (VI. 4.) GKM rendelet szerint az „ÁLLJ! Elsőbbségadás kötelező!” jelzőtáblát csak ott kell alkalmazni, ahol az elsőbbségadási kötelezettséget csak a jármű megállításával lehet teljesíteni.


Azaz, ha nehezen belátható az út, vagy ha jelentősen nagyobb keresztező forgalom várható, tehát az itt áthajtás az átlagosnál veszélyesebb.


Ha nincs útburkolati jelzés a kötelező megállás helyéről, akkor a tábla vonalában kell megállni, majd onnan nagyon lassan és körültekintően elindulni úgy, hogy ha szükséges, az elsőbbséget meg bírjuk adni.


Az igaz, és én is sok olyan gyakorlatot látok, hogy nem állnak meg a Stop-vonalon, hanem túlmennek rajta. Ezt addig lehet csinálni, amíg egy alkalommal nagyobb sebességgel közelít a kereszteződéshez, és nem bír megállni a szerinte "jó helyen", vagyis becsúszik a kereszteződésbe és elcsapja egy éppen érkező.

2018. okt. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Beviz Elek ***** válasza:
75%

#9

Tehát azért fontos a stop tábla hogy a tábláig meg kelljen állni és ha mégsem sikerül legyen pár méter tartalékod a kereszteződésig?

Aki ha szükséges nem tud megállni időben, attól vegyék el a jogosítványt.

2018. okt. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!