Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy motoros elé, nyakmagass...

Ha egy motoros elé, nyakmagasságban kifeszítek egy damilt, az tényleg le tudja vágni a fejét?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak egy legenda? Hiszen ha kicsivel lentebb vagy fentebb megy, akkor a teste simán elszakítja!

2018. okt. 17. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Mint motorost érzékenyen érint ez a kérdés, sajnos volt rá példa a világban nem is egy ahol így akartak elégtételt venni anno a krosz motoros tinik miatt.


Vékony drótkötél, erősebb drót vagy nem tudom mi létezik még, erősen megfeszítve bizony roncsol, a legjobb esetben a jó ruha felfogja a sérülést, és esetleg le ránt a motorról, de egy erdei tempó, nem azonos egy főúton haladó 200+ sebességével.

Ezeket a drótokat az aberráltak gondosan rögzítik hogy legyen tartása, ha a sisakot kapja el és lecsúszik emiatt a nyakhoz, abba bele lehet halni.

2018. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Egyik haverom a szőlőben krosszmotorral benézett egy feszítődrótot, pont nyak magasságban. Eltöltött egy-két hetet a kórházban, de nem szakadt le a feje - igaz nem is 2 kilóval verte felfelé a hegyre.


Igaz az valami 1,5-es acéldrót volt, nem damil.

2018. okt. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

játszadozó gyerekek 4-es drótkötelet feszítettek ki két fa között az úttest felett kb másfél méterrel..gödrös utca volt, ezért lassan mentem, talán tizenöttel..feltűnt, hogy nagyon sasolnak a fa mögé bújva mindkét oldalon..még időben észrevettem a drótkötelet, de ha jobban húzom, és nem figyelek, akkor bizony lekapott volna a mociról..

a faterjuk is motorozott, szóltam nekik, nézzék meg milyen viccesek a gyerekeik..megnézték..utána jó ideig nem láttam a gyerekeket.


szóval ez nem legenda, csak éld túl.

2018. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

A nyaknál azért veszélyes ez, mert ott a damil egy puha és relatív kis felületbe akad bele, ezért egy nagyon éles pengeként viselkedik a damil, főleg ha jól ki van feszítve. A fejednél a kemény sisakba ütközik a penge, nyaktól lefele pedig már elég nagy a felület, hogy ne tudja csak úgy átvágni, ezért ott már inkább szakad.


De ez nem csak damilra igaz, hanem akár egy acélsodronyra is, csak az nehezebben vág, mert nagyobb az átmérője... De volt már rá példa, hogy vitorlázógép felcsőrlése után a leeső acélsodrony ráesett egy legelő állatra és a szó szoros értelmében kettényársalta, pedig ott a kötelet még egy mini ejtőernyő is lassítja, hogy ne tudjon gyorsan esni.

2018. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem feltétlenül kell, hogy kettévágja az embert, elég ha csak 20-30-al "beleszáguld".


Láttam 1-2 videót, ahol árokból húztak ki kamiont drótkötéllel és abba rongyolt bele kismotoros (India vagy Brazília volt). Olyan erőhatások érik, hogy azonnal meghal a motoros.

2018. okt. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amikor mi a srácokkal kitettük valahova, mindig jött egy autó és elszakította! :(
2018. okt. 18. 20:47
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Off: Érdekes, hogy fél kilenckor, amikor még ránéztem erre, akkor 100%-on volt mindenki, majd negyed órára rá hirtelen mindenki le lett pontozva, pont miután a kérdező választ ír. Érdekes egybeesés...
2018. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Beteg egy diskurzus folyik itt.
2018. okt. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jaja, lehet Soros keze van benne!! :D
2018. okt. 19. 04:21
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, nemár... Kérlek szépen ne játssz mások életével, ezt a kérdést pedig (ezt halál komolyan mondom) elküldtem a rendőrségnek. Remélem megtalálnak és elmagyarázzák, kivel szórakozz...
2018. okt. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!