Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Éjszaka vezetéshez tippek?...

Éjszaka vezetéshez tippek? Lakott területen kívül éjszaka inkább csak 70-el megyek, mintsem 90. -el, ez baj?

Figyelt kérdés

Éjszaka vezetéshez tippek?

Lakott területen kívül éjszaka inkább csak 70-el megyek, mintsem 90.-el, ez baj?

Pályán meg csak max. 100-al ismeretlen útszakaszoknál.



2018. okt. 24. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj!!

A mi környékünk eléggé erdős,mezős, dimbes-dombos, a vadak miatt amikből jó sok szokott lenni,sötétbe én se megyek gyorsan, ilyenkor meg már rendesen megül a köd itt-ott,nah ott még annyival se.

Pályán azért 120-al elközlekedek,ha nincs köd.

Alapjába véve én éjszaka kimondottan szeretek vezetni ,sokkal nyugisabb.

2018. okt. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A kresz úgy szól, hogy mindig a megadott látási, és útviszonyoknak megfelelően.

Na ezt nem tudják mifelénk Heves megyében, és hiába széttöredezett, 45 fokban megdőlt, kanyar kanyar hátán, ezek az értelmi fogyatékosok kitartanak a 90 km/h mellett, és tolnak lefele az útról.

2018. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, a vadveszèly miatt te csinálod jól. Persze azért ahol tudod, aktívan engedd el a mögötted gyorsabban haladni kívánókat, mert pont egy részeg vagy egy vad miatti manôvernél fog a legkevésbé hiányozni, hogy fèl méterrel mögötted legyen valaki.
2018. okt. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj? Ha valaki gyorsabban akar menni megelőz aztán kész.
2018. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. A párom lassabban is képes menni országúton nappal, joga van hozzá, a forgalom szinte semmi és itt sok az erdő, a vad...

Amikor motorral mentem éjszaka erdős részen, akkor én is gyökkettővel mentem, lakott területen belül sokkal gyorsabban, mert ott volt rendes fény (elég gyenge a lámpám)... Persze ott sem veszélyes sebességgel. A biztonság az első. Ha még csak nem is akadályozol senkit, akkor menj nyugodtan lassabban, ha igen, de félsz, hogy baj lesz nagyobb tempónál, akkor is. Én is mindig a biztonságra gondolok, amikor egy helyes kis kanyargós szakaszon 50-nel tötymörögnek előttem (nem sok okkal, mert éles kanyar egyáltalán nincs) s nem tudok előzni sem. Nem jó, de inkább, mint egy baleset. Ezt el kell viselni, nem mindenki vezet akár átlagosan, vannak gyengébbek, félősebbek, ésatöbbi. Az ország bizonyos részein néha annyira rossz az út, hogy érthetően lassítja az embert a gondolat, hogy jó eséllyel belefut egy igen rossz szakaszba.

2018. okt. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
Pályán azért mehetnél gyorsabban is, sőt jó minőségű főúton is mehetnél 90-el azért. Viszont az átlag magyar utakra bőven elég a 70 is éjszaka, főleg ha ismeretlen szakasz.
2018. okt. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Általában amerre vadveszély van arra az utak is igen csak sz@rok!


Sz@r úton nappal sem megyek 90-et inkább 70-et, kímélem a kocsimat és aki akar úgy is meg tud előzni mert ilyen utakon gyér a forgalom.


Azért autópályán ne vegyél mérget arra, hogy soha nem találkozhatsz vaddal!!!!

Róka éjszaka igen csak sok van pl. M6-oson ahol kevés autó megy és nem ijednek meg a hangtól.

Simán átpaszírozzák magukat a vadrácson!!!

2018. okt. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Jogod van bármilyen lassú hajtáshoz, ha azt jobbra húzódva teszed!

Vadveszélyes helyen én még 70-el sem megyek.

2018. okt. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Semmi baj nincs ezzel, ha úgy érzed biztonságosabbnak.

"Pályán azért mehetnél gyorsabban"

Miért kellene pályán gyorsabban menni azt se értem.

2018. okt. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%
#9: mert autópályán 130 a megengedett és egy zsúfolt útszakaszon baromi idegesítő, hogy a belső sávban mindenki 160 felett akar menni, a külső sávban meg képes 90-el menni az idiótája. Én meg beragadok kilométerekre mögé, ha nem akarok padlógázzal kigyorsítani 160-ra, hogy megelőzzem. Okés a 160-al közlekedők is idióták, mindkét típust kivenném a forgalomból, ha rendőr lennék, aztán kapnának egy zsíros csekket, mert veszélyeztetik az autóstársaikat. 120-140 az a sebesség, ami szerintem elfogadott egy autópályán és a legtöbben ezt be is tartják.
2018. okt. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!