Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A biciklisek miért úgy állnak...

A biciklisek miért úgy állnak hozzá a közlekedéshez hogy "biciklis vagyok, arra megyek amerre akarok"?

Figyelt kérdés
Össze vissza mennek az úton. Lazán kivágnak jobbra kisívben egy kereszteződésben, mert "majd úgy is kikerülik az autók". Néha ez lehetetlen, múltkor is satuznom kellett és 5 centit múlt a baleset. Idegességemben elnyomtam egy dudát, hogy máskor ne legyen önjelölt darwin díjas, de még neki állt feljebb.
2018. okt. 24. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
A bringára nem kell kreszvizsga. Sokan nincsenek tisztába a szabályokkal emiatt. Illetve sok a nem körültekintően a környezetre is odafigyelő tekerő. Ennyi.Persze akaf ellenpėlda is, ahogy minden tėren. Figyelj oda rájuk. A magad ėrdekėben.
2018. okt. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Sokan közülük valószínűleg nem ismerik a közlekedési szabályokat. Múltkor lecsöngetett egy a járdáról. Mondom neki, ott az úttest, mire azt felelte, ő itt is mehet. Nyilván nincsenek tudatában, mennyire önveszélyesek olykor.
2018. okt. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Ez nem kimondottan biciklis jelenség. Minálunk a piros lámpa és a "Behajtani tilos" tábla kollektív leszarása nemzeti sport lett. Az elsőbbséget meg jellemzően eddig csak külföldiek adták meg szinte. Magyarországon nagyon nagy az egy négyzetméterre jutó legalja sóhaj suttyó prolik száma.
2018. okt. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek a 3. hozzászólóval, az autósok, motorosok is idiótán vezetnek sokszor, de persze biciklizéshez, sőt gyalogláshoz még csak vizsgázni sem kell s ez sem segít a dolgokon.

Mindig elámulok, amikor kis puhatestű gyalogosokat, bicikliket látok totálisan önveszélyesen közlekedni. Én olyankor még jobban ügyelek magamra, hiszen nem véd meg semmi, ha esem vagy nekem jönnek. Motorosként kicsit jobb, mert be vagyok öltözve és van sebességem is, jobban is látszom, de akkor is tudatában vagyok annak, hogy milyen könnyű meghalni. Plusz egy kezdő autósra se hozzam már rá a frászt, az nem udvarias dolog. Nyilván követek el hibákat néha, de azért igyekszem. Szerencsére az emberek közt igen gyakori "halhatatlan vagyok" tévképzet nem tud megfertőzni, igazából fel nem fogom, másokat miért tud, ilyen nagy arányban. Láttam már embert teljesen ferdén sétálgatni az úton forgalomban, biciklistát kanyar után az út közepén állni az országúton, ahol teljesen várhatóak voltak a 90-nel közlekedő autók (mivel nem volt nagyon éles kanyar, ami lassította volna a forgalmat, csak akkora, hogy ne lehessen látni, mi van utána). Hihetetlenek az emberek.

2018. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Én sem gondolom, hogy ez egy kerékpárosokra specifikusan jellemző viselkedés lenne - gyalogoskènt a máskor autót vezető emberek is simàn ugyanúgy elindulnak a fejük után a vakvilágba, megfeledkezve mindenről és mindenkiről. De autósoktól is látni ilyen reménytelen dugók környékén: olyan manőverekkel próbálnak egyesek kikecmeregni a sorból, mintha nem lenne holnap... Tanulmànyútnak ajánlom Budapesten a Teleki László tér keleti sarkàt csúcsidőben, igazi Albània!
2018. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

nézd meg a "fék nélkül" c. amerikai filmet.


nos attól szívbajt kapsz. A New Yorki biciklis futárokról szól..


ők mind leszarják az autósokat..

2018. okt. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Alex Fly ***** válasza:
50%
Azértb mert attól, hogy valaki adott esetben nem autóba ül, hanem kerékpárra, még nem fog megváltozni a közlekedéshez és a szabályokhoz való viszonya. Egy kerékpár nem garancia arrab hogy aki ráülb az rögtön tiszteletben fogja tartani azokat a szabályokatb amelyeket más módon közlekedve nem.
2018. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Kedves biciklis társaim!

Azzal tisztában vagytok, hogy autóval történő, még ütközésnek sem nevezhető érintkezésnél is ti sérültök meg?

A zebrán, az úton keresztben haladó biciklist elütő autós fel fogják menteni, ha elcsap bennetek, ezzel tisztában vagytok?


Üdv, egy fanatikus ésszel közlekedő, autósokkal nem kötekedő biciklis!

2018. okt. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Tettem egy kísérletet a kérdés töröltdtésére.

Semmi értelme. Kétnalonta felbukkan, s mindig csak arra jó, hogy minddnki lepontoz minfenkit. Más haszna nincs.

Az egymásra mutogatás megy csak.

Az autósok sem jobbak, a gyalogosok sem.

2018. okt. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Tettem egy kísérletet a kérdés töröltdtésére.


Semmi értelme. Kétnalonta felbukkan"


Szép is lenne minden kérdést törölnének amelyik nem tetszik valakinek, 0 db kérdés lenne onnantól a gyakorin. Mellesleg ez az első kérdésem erről.

2018. okt. 25. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!